TradycjaNowa Osuchowa - jedno z najważniejszych objawień Maryjnych

Nowa Osuchowa – jedno z najważniejszych objawień Maryjnych

Dzień dziewiąty: Znaki błogosławieństwa.
„Błogosławię ten strumień wody. Pragnę, aby płótno lniane słano pod Moje stopy, a Ja będę je błogosławiła. Płótno i woda mają moc leczniczą, aby wszyscy, co używać ich będą, dla duszy i ciała pomoc mieli”.

Gdy Matka Boża objawiła się mieszkańcom Osuchowej, oprócz orędzia – aby przybywać do świątyni na modlitwę różańcową i trwać w wierze katolickiej – pozostawiła również znaki zewnętrzne swojej matczynej obecności w postaci wody i płótna.
Jest rzeczą znamienną, że wiele ważnych wydarzeń biblijnych ma miejsce w pobliżu wody: przy studni lub przy źródle. Podobnie jest z objawieniami Maryjnymi. Okazuje się, że szczególnym rysem objawień Matki Bożej są miejsca, z których wypływa strumień wody. Zwrócenie więc uwagi Osuchowskiej Pani na znak wody wpisuje się w wielowiekową tradycję objawień na całym świecie. Przypomnijmy sobie choćby objawienia Matki Bożej w Lourdes, czy w La Salette. Dlaczego Matka Boża wskazuje na wodę? Woda jest znakiem budzącego się życia, Opatrzności Bożej, która nie opuszcza bezbronnego człowieka w obliczu przeciwności. Pielgrzymi przybywający do sanktuarium osuchowskiego, pochylając się nad strumieniem wody przypominają sobie historię zbawienia zawartą w Starym i Nowym Testamencie, począwszy od dzieła stworzenia, poprzez przejście przez Morze Czerwone aż do chrztu Jezusa w Jordanie. Syn Boży przyjęciem chrztu w wodzie uświęcił ją. Źródło wody ma przypominać nasz chrzest, czyli moment stania się dzieci Bożymi, włączenie do Kościoła Katolickiego i zgodę na życie, które ma być wypełnianiem przykazania miłości Boga i bliźniego.
Matka Boża w swoim orędziu mówi także o płótnie. Płótno lniane nawiązuje do dawnych tradycji malowania obrazów Matki Bożej. Już od XIII wieku znana jest na Rusi ikonografia przedstawiająca Maryję z szalem przerzuconym przez ręce i rozpostartym nad głowami ludzi na znak jej macierzyńskiej opieki. W tradycji zachodniej ta sama treść wyrażona jest w wizerunkach, na których widzimy ludzi przybywających do Maryi, by znaleźć schronienie pod Jej płaszczem. Być chronionym przez kogoś potężnego – to nadzieja tych, którzy często czują się bezsilnymi czy bezradnymi w licznych swoich problemach. Bardzo rozpowszechniony jest również obraz przedstawiający Bożą Rodzicielkę z Dzieciątkiem Jezus, którzy w geście wyciągniętych dłoni dają nam szkaplerz z tkaniny. Przyjąć szkaplerz to powierzyć się Maryi, wiedząc, że wstawia się za nami i zawsze prowadzi nas do Pana.
Człowiek wyrusza w pielgrzymkę do Osuchowskiej Pani, gdyż czuje się ubogi. Wie, że nie może liczyć tylko na swoje siły. Przybywa do Matki, ponieważ jest pewnym, że Ona chce roztoczyć opiekę nad nim. Maryja, sama będąc chronioną przez Boga, staje się Opiekunką dla wszystkich, którzy się do Niej zwracają o pomoc. Znana powszechnie modlitwa „Pod Twoją obronę uciekamy się” – to jedno z najdawniejszych wezwań Maryjnych wyrażających pewność opieki Matki Bożej. Podobną myśl i zapewnienie wyraża modlitwa przypisywana św. Bernardowi: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi”.
Chciejmy zatem podziękować Bogu za te znaki, które Maryja pozostawiła w tym sanktuarium. Gdy z wiarą i miłością je przyjmiemy, z pewnością spełnią się słowa Matki Bożej Osuchowskiej, która zapewnia wszystkich pielgrzymów: „Płótno i woda mają moc leczniczą, aby wszyscy, co używać ich będą, dla duszy i ciała pomoc mieli”.

Pytanie: Czy pamiętam datę mojego chrztu? Czy świętuję ten dzień?
Zadanie: W kolejną rocznicę przyjęcia sakramentu chrztu podziękuję Bogu za ten dar uczestnicząc we Mszy świętej.

www.duchprawdy.com

17 KOMENTARZE

  1. Matko najkochańsza, proszę o nawrócenie moich dzieci , Pauliny, Adriana i Piotra . Doświadczyłam rok temu ogromnej łaski za sprawa Nowenny Pompejańskiej i wierzę że możesz wszystko. Kocham całym sercem

  2. Proszę Cię Matenko Osuchowska-Królowo Polski o uzdrowienie mojego prawnuka ,7 letnieg Szymona Piotra. Szymek urodził się z niedotlenieniem mózgu. Proszę Maryjo pomóż.

  3. Matko Boża Osuchowska, pomóż mojej rodzinie.Miej nas w swojej opiece.Dziękuję za Twoją codzienną opiekę nad nami. Błagam Cię o cud wybaczenia Maryjo.

  4. Matko Boża proszę o uzdrowienie nóg Mariana,aby zagoiły się rany.O łaskę wiary i doświadczenie Bożej Miłości,o dar dobrych i pomocnych ludzi i znalezienie domu.

  5. Ukochana Matko Boża Osuchowska dopiero Cię poznałam, wybłagaj u Miłosiernego Boga łaskę uzdrowienia mojej Mamy Cecylii ze wszystkich chorób Ją trapiących, a zwłaszcza o wyleczenie Jej z cukrzycy i odzyskanie sprawności fizycznej i umysłowej i chęci życia, dbania o Siebie oraz uzdrowienie mnie oraz relacji w mojej rodzinie. Wiele się modlę, dziękuję Jezusowi Matuchnie Najświętszej o ochronę Mamy przed dializami. Kocham Was, pragnę być coraz bliżej Was.

  6. Matko Boża Osuchowska dopiero Cię poznałam, wybłagaj u Miłosiernego Boga łaskę uzdrowienia mojej Mamy Cecylii ze wszystkich chorób Ją trapiących, a zwłaszcza o wyleczenie Jej z cukrzycy i odzyskanie sprawności fizycznej i umysłowej i chęci życia, dbania o Siebie oraz uzdrowienie mnie oraz relacji w mojej rodzinie. Wiele się modlę, dziękuję Jezusowi Matuchnie Najświętszej o ochronę Mamy przed dializami. Kocham Was, pragnę być coraz bliżej Was.

  7. Najukochańszy Matko Boża błagam o uwolnienie mojego syna z nałogu alkoholowego. Całuję Cię i oddaję się Twemu Niepokalanymu Sercu w jedności z Sercem Jezusa 🥰❤

  8. Maryjo nasza mateńko proszę Cię o łaskę nawrócenia mojego chrześniaka Macieja oraz o łaskę zgody i miłości w naszej rodzinie miej w opiece naszych kapłanów i ojczyznę Dziękujemy Ci za wszystkie łaski jakie dla nas wypraszasz u Twojego syna

  9. Matko Boża proszę o łaskę i zdrowia i dar potomstwa Daniela i Andrzej i dziękujemy Tobie kochana MAMO Niebieska za wszystkie łaski i dary Boże

  10. Beda na tym miejscu cudownym w sierpniu 2017 z meze i siostra zakonna .Prosilam Matke Boza o laske dla mojego taty chodzenia za pomoca kuli moj tato byl po udarze i byl lezacy podpieralismy go poduszkami do siedzenia .po zawierzeniu Matce Bozej mojego tate proszac o cud chodzenia bez drugiej osoby wiezylam ze Matka Boza wyslucha mojej prozby .Stalo sie to bardzo szybko juz tego samego dnia .Tato zaczol prosic o kule bede i chce choc krzyczal mama majac kule dala mu i zaczol chodzic i do dzisiaj chodz i dzisiaj chce podziekowac Matce Bozej Osuchowskiej i Bogu za cud

Komentarze

Proszę wprowadź swój komentarz!
Przedstaw się

Ostatnie publikacje

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

To może zainteresować

- Promocja -