TradycjaNowa Osuchowa - jedno z najważniejszych objawień Maryjnych

Nowa Osuchowa – jedno z najważniejszych objawień Maryjnych

Maryjo, Osuchowska Pani, Twój Syn, a nasz Pan powiedział: „Proście a będzie wam dane”, dlatego pełni wiary w Jego słowa zwracamy się przez Twoje wstawiennictwo i wołamy:

Prosimy Cię Maryjo, Osuchowska Pani!

· aby na świecie panował pokój
· aby nasza Ojczyzna cieszyła się prawdziwą wolnością i sprawiedliwością
· abyśmy strzegli i pogłębiali dar wiary
· abyśmy jak najwierniej wypełniali obowiązki swego powołania
· abyśmy żałowali za swoje grzechy
· abyśmy szczerze się nawracali i czynili pokutę
· abyśmy codziennie rozważali tajemnice różańcowe
· aby w naszych rodzinach panowała zgoda i miłość
· aby młodzież i dzieci były wychowywane w miłości Bożej
· abyśmy umieli pomagać ludziom potrzebującym
· aby Duch Święty napełnił nasze serca swoim światłem

Rozważając z Maryją jedną tajemnicę Różańca, przyzywamy Jej wstawiennictwa.

(Ojcze nasz…, 10 x Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)

Módlmy się:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty Najświętszą Maryję Pannę, chwalebną Rodzicielkę swojego Syna, dałeś jako obronę wszystkim, którzy Ją wzywają; + spraw za Jej wstawiennictwem, * abyśmy byli mocni w wierze, stali w nadziei i wytrwali w miłości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, + który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg przez wszystkie wieki

Dzień pierwszy: Służebnica Pańska, Maryja z Częstochowy.
„Jam jest Służebnica Pańska, Matka Boża Częstochowska. Przybywam do was z Częstochowy”.

W licznych objawieniach Matka Boża zawsze przedstawiała się tym, do których zechciała przyjść. Dzieciom fatimskim powiedziała, że jest „Królową Różańca świętego”. W Lourdes i Gietrzwałdzie mówiła o sobie: „Jestem Niepokalanie Poczęta”, a w Rzymie na Tre Fontane przedstawiła się tak: „Jestem tą, która została związana z Trójcą Świętą. Jestem Córką Ojca, Matką Syna, Oblubienicą i Świątynią Ducha Świętego”. Natomiast w dalekim Meksyku, w Guadelupe, przemówiła: „Jestem doskonałą i zawsze Dziewicą, Świętą Maryją, Matką Boga prawdy, przez którego wszystko żyje”. Również w Osuchowej pierwsze słowa, jakie Matka Boża skierowała do Marianny Andryszczyk, wskazują, kim Ona jest i skąd przybywa. Maryja powiedziała: Jam jest Służebnica Pańska, Matka Boża z Częstochowy. Można zatem powiedzieć, że imię, które Maryja chciała, by było zapamiętane i szczególnie czczone przez pielgrzymów przybywających do Osuchowej, brzmi: „Służebnica Pańska”. Jak zatem powinniśmy je rozumieć? Co znaczy dla nas, że Matka Boża jest „Służebnicą” Pana Boga?
W chwili zwiastowania Maryja odpowiedziała Archaniołowi Gabrielowi: Oto ja służebnica Pańska (Łk 1,38). Niektórzy sądzą, że zgoda Maryi była tylko pewnym aktem podporządkowania się woli Bożej, z elementem rezygnacji czy niepewności, a nawet determinacji, że tak po prostu trzeba zrobić. Natomiast zgoda Maryi wyraża postawę pełną radości i entuzjazmu. Wewnętrzne przeżycia Matki Bożej można by wyrazić innymi słowami: „Bardzo chcę, Boże, wypełnić Twoją wolę”, albo „Cieszę się ogromnie, że będę mogła wypełnić zadanie, które przewidziałeś dla mnie”. Nazywanie się przez Maryję „Służebnicą” nawiązuje do największych postaci Starego i Nowego Testamentu. Sługą Pana był Mojżesz, Dawid czy Jakub oraz niektórzy prorocy, np. Jeremiasz czy Izajasz. Są to osoby, które odegrały szczególną rolę w historii zbawienia. A w Nowym Testamencie tytuł ten jest przypisywany samemu Jezusowi Chrystusowi. Kto siebie nazywa Służebnicą ma świadomość wyjątkowej przynależności do Boga oraz pewności umiłowania i bezpieczeństwa w Bożej bliskości. Wielkoduszność Matki Bożej można by porównać z odpowiedzią proroka Izajasza: „I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie! (Iz 6,8). Staje się więc Maryja dla każdego człowieka przykładem pokornego, ale i zarazem radosnego przyjmowania planów, jakie Bóg przygotował względem każdego z nas.
W objawieniu osuchowskim Matka Boża oprócz tego, że powiedziała, iż jest Służebnicą Pańską dodała, że przybywa z Częstochowy. Czym jest Częstochowa w historii narodu Polskiego? Jak potoczyłyby się dzieje naszej Ojczyzny, gdyby nie było zwycięstwa pod Jasną Górą i późniejszego obrania Maryi na Królową naszego narodu przez króla Jana Kazimierza?
Gdy Matka Boża mówi, że przybywa z Częstochowy myśl nasza wybiega ku Jasnej Górze, ku temu wyjątkowemu sanktuarium w naszej historii. Pielgrzymi, którzy przybywają na Jasną Górę przynoszą swojej Królowej najważniejsze sprawy, problemy swojego życia. Każdy ma odwagę przedstawić je Matce z Częstochowy, bo „tutaj rozstrzygają się trudności, tutaj przychodzi światło i tutaj rodzą się zwycięstwa” – mówił kard. Stefan Wyszyński. Ludzie przynoszą jednak przede wszystkim swoją wiarę, prosząc by stała się bogatsza, dojrzalsza i by mogła promieniować na innych. Bo Maryja uczy nas wierzyć. Także tutaj, w osuchowskim sanktuarium prosimy Maryję o umocnienie i trwanie w wierze katolickiej.
Matka Boża przedstawiając się jako Pani Częstochowska przypomina również, że Jasna Góra była i jest szczególnym miejscem modlitwy, Wieczernikiem Narodu Polskiego. Pielgrzymi przybywający na Jasną Górę modlą się osobiście lub wspólnotowo przy stacjach Drogi krzyżowej, czy też rozważając tajemnice Różańca. Obecność w domu Matki, który jest domem modlitwy, staje się równocześnie szkołą modlitwy. Ona ucząc modlitwy, uczy także, w jaki sposób postawę modlitewną wyrażać we własnym codziennym życiu.
Orędownictwo Matki Bożej z Częstochowy rozeszło się do różnych miejsc na terenie całej Polski. Matka Boża z Jasnej Góry znana i czczona jest zarówno w wielkich miastach, jak również w małych miejscowościach, czy wioskach, takich jak Osuchowa. Wszędzie znajdują się czciciele Matki, która broniła i dalej chce stawać w obronie swoich dzieci.

Pytanie: Czy naśladuję Matkę Bożą w Jej służbie Bogu i drugiemu człowiekowi?
Zadanie: Postaram się uczynić każdego dnia dobry uczynek.

16 KOMENTARZE

  1. Proszę Cię Matenko Osuchowska-Królowo Polski o uzdrowienie mojego prawnuka ,7 letnieg Szymona Piotra. Szymek urodził się z niedotlenieniem mózgu. Proszę Maryjo pomóż.

  2. Matko Boża Osuchowska, pomóż mojej rodzinie.Miej nas w swojej opiece.Dziękuję za Twoją codzienną opiekę nad nami. Błagam Cię o cud wybaczenia Maryjo.

  3. Matko Boża proszę o uzdrowienie nóg Mariana,aby zagoiły się rany.O łaskę wiary i doświadczenie Bożej Miłości,o dar dobrych i pomocnych ludzi i znalezienie domu.

  4. Ukochana Matko Boża Osuchowska dopiero Cię poznałam, wybłagaj u Miłosiernego Boga łaskę uzdrowienia mojej Mamy Cecylii ze wszystkich chorób Ją trapiących, a zwłaszcza o wyleczenie Jej z cukrzycy i odzyskanie sprawności fizycznej i umysłowej i chęci życia, dbania o Siebie oraz uzdrowienie mnie oraz relacji w mojej rodzinie. Wiele się modlę, dziękuję Jezusowi Matuchnie Najświętszej o ochronę Mamy przed dializami. Kocham Was, pragnę być coraz bliżej Was.

  5. Matko Boża Osuchowska dopiero Cię poznałam, wybłagaj u Miłosiernego Boga łaskę uzdrowienia mojej Mamy Cecylii ze wszystkich chorób Ją trapiących, a zwłaszcza o wyleczenie Jej z cukrzycy i odzyskanie sprawności fizycznej i umysłowej i chęci życia, dbania o Siebie oraz uzdrowienie mnie oraz relacji w mojej rodzinie. Wiele się modlę, dziękuję Jezusowi Matuchnie Najświętszej o ochronę Mamy przed dializami. Kocham Was, pragnę być coraz bliżej Was.

  6. Najukochańszy Matko Boża błagam o uwolnienie mojego syna z nałogu alkoholowego. Całuję Cię i oddaję się Twemu Niepokalanymu Sercu w jedności z Sercem Jezusa 🥰❤

  7. Maryjo nasza mateńko proszę Cię o łaskę nawrócenia mojego chrześniaka Macieja oraz o łaskę zgody i miłości w naszej rodzinie miej w opiece naszych kapłanów i ojczyznę Dziękujemy Ci za wszystkie łaski jakie dla nas wypraszasz u Twojego syna

  8. Matko Boża proszę o łaskę i zdrowia i dar potomstwa Daniela i Andrzej i dziękujemy Tobie kochana MAMO Niebieska za wszystkie łaski i dary Boże

  9. Beda na tym miejscu cudownym w sierpniu 2017 z meze i siostra zakonna .Prosilam Matke Boza o laske dla mojego taty chodzenia za pomoca kuli moj tato byl po udarze i byl lezacy podpieralismy go poduszkami do siedzenia .po zawierzeniu Matce Bozej mojego tate proszac o cud chodzenia bez drugiej osoby wiezylam ze Matka Boza wyslucha mojej prozby .Stalo sie to bardzo szybko juz tego samego dnia .Tato zaczol prosic o kule bede i chce choc krzyczal mama majac kule dala mu i zaczol chodzic i do dzisiaj chodz i dzisiaj chce podziekowac Matce Bozej Osuchowskiej i Bogu za cud

Komentarze

Proszę wprowadź swój komentarz!
Przedstaw się

Ostatnie publikacje

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

To może zainteresować

- Promocja -