niedziela, 23 czerwca, 2024

Walczymy o wolną Polskę

Odcinek z 02 września 2021 r.

Share

Grzegorz Płaczek 02.09.2021 – pełny tekst „FB live”.

Pojawia się nowy wariant [wirusa], który ponoć nadchodzi theguardian.com podaje informację, że pojawia się wariant MU (…) więc tak The Guardian podaje, że Światowa Organizacja Zdrowia dodała kolejną wersję – tym razem wersja się nazywa MU, czyli MU. I najprawdopodobniej jest to wariant „Variants of interest” czyli wariant, który jest interesujący dla WHO.


W artykule znajdziesz:

  • Czy obecny obowiązek zakrywania nosa i ust w Polsce jest zgodne z prawem?
  • Dlaczego Stadion Narodowy nie jest już szpitalem tymczasowym?
  • Czy dezynfekcja rąk jest wskazana, szczególnie u dzieci?
  • Zapytanie o liczbę poronień.
  • Ile zarobili Youtuberzy na promocji szczepień?
  • Porównanie poziomu szczepień do poziomu zakażeń i zgonów
  • Fundacja Tesli składa pozew

Witam Was bardzo serdecznie,

Zresztą dzisiaj wyjątkowy czas, zapewne wielu z Was walczy w swoich małych ojczyznach. 1 Września 2021 roku nasze pociechy poszły do szkół, do przedszkoli i nie wszędzie jest przestrzegane Prawo i wiem po Waszych telefonach, po Waszych wiadomościach, po waszych SMS’ach, po waszych mailach. Właśnie w wiadomościach WhatsApp i Signalu otrzymywanych, że niektórzy z was przechodzą ciężki czas dla tego, że w szkołach dzieją się rzeczy bardzo smutne.

Odsyłam Was jeszcze raz na stronę internetową www.tosiesamokomentuje.pl/pisma.

Tam macie pisma, które mam nadzieję przydadzą się wam w walce z tym, co się dzieje obecnie teraz w Polsce i od razu chciałem również poinformować i Fejsbuka i Youtuba, że wszystkie dane – a dzisiaj będzie grubo – wszystkie dane, które dzisiaj publikuję, to są oficjalne dane, będę się starał nie umieszczać tam żadnych moich osobistych i nie potrzebnych komentarzy.

W związku z tym proszę o nieusuwanie tego filmu ani na Fejsbuku ani z Youtuba, gdyż Wszystko opiera się na faktach. Jeżeli Państwo chcecie zweryfikować dane, wystarczy pobrać, kliknąć link do spotkania na Fejsbuku,  tam są wszystkie dokumenty, wszystkie materiały źródłowe, więc chciałbym, żeby zarówno Fejsbuk, jak i Youtube – nie uznał wszystkich informacji, które dzisiaj będę podawał jako nieprawdziwe – dlatego, że opierają się w 100 procentach na publicznych opublikowanych przez rządy oraz przez WHO danych.

Zacznę od tego, że pojawia się nowy wariant [wirusa], który ponoć nadchodzi theguardian.com podaje informację, że pojawia się wariant MU (…) więc tak The Guardian podaje, że Światowa Organizacja Zdrowia dodała kolejną wersję – tym razem wersja się nazywa MU, czyli MU. I najprawdopodobniej jest to wariant „Variants of interst”, czyli wariant, który jest interesujący dla WHO.

Jest pewien problem z tym, że najprawdopodobniej częściowo [nie jest chroniony ten, kto] się zaszczepił. Osoby nie będą chronione przeciwko tego temu wariantowi dlatego, że osoby, które przeszły koronawirusa, albo które są zaszczepione częściowo nie będą tutaj chronione.

Więc rozumiem, że kolejnym krokiem będzie informacja, że musimy się znowu vakcynować kolejną szczepionką, która będzie – tym razem – na szczęście nas chroniła przed kolejnym wariantem, który został odkryty w… Kolumbii.

Bardzo to ciekawe, że zwłaszcza w sytuacji, kiedy spada zainteresowanie szczepieniami i Państwo robicie co możecie, aby indoktrynować nasze dzieciaki – ale dobra, nieważne.  

27 sierpnia 2021 roku wysyłam pismo do rzecznika do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czy zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich obecny obowiązek zakrywania nosa i ust w Polsce jest zgodne z prawem? I czy obecny stan prawny ma na względzie przestrzeganie praw obywatelskich w Polsce?

Otrzymuje dosyć niejasne stanowisko. Nie ukrywam w mojej ocenie do Rzecznika Praw Obywatelskich. Macie to również to do pobrania. Rzecznik Praw obywatelskich pisze coś takiego? To jest oczywiście cały wstęp najpierw prawny, a potem jest taka informacja: Uprzejmie informuję, iż Rzecznik Praw Obywatelskich od marca 2020 roku i podejmował działania systemowe w zakresie wprowadzanych przez władze państwowe obostrzeniach epidemicznych.

Tak pamiętam te działania, ale pamiętam również, że jeśli mamy 2020 roku zmieniło się dużo rzeczy w naszym prawodawstwie. I czytam dalej. Działania te przyjmowały formę wystąpień do przedstawicieli tych władz, ministrów, Prezesa Rady Ministrów, w których to rzecznik zgłaszał swoje wątpliwości i zastrzeżenia dotyczące zgodności samych obostrzeń i formy ich wprowadzania z obowiązującym prawem, w tym przede wszystkim z konstytucją. Wystąpienia te prezentowane są od początku epidemii na jego stronie internetowej pod adresem – tutaj państwo podajecie mi Rzecznika Praw Obywatelskich. –Prezentowane na stronie internetowej treści wyrażają zarazem stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w przedmiocie problemu poruszonego w pana wniosku.

Szanowny Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich. Bardzo dziękuję za to pismo. Aczkolwiek przyznam, że jako Polak, który wspiera środowiska wolnościowe i środowiska te, które kwestionują potrzebę, – być może powiem tak, żeby nas tutaj nie zbanowali, – być może, że nie ma wystarczających badań mówiących za tym, że noszenie maseczek nie ma – Panie Rzeczniku – praw.

Nie ma wystarczających badań mówiących za tym, że noszenie maseczek ma sens

ale są na pewno badania, które mówią, że sensu nie mają

– i to tutaj nie namawiam nikogo do niczego… algorytmy fejsbuka … czy liczba – stwierdzam tylko fakty.

Życzyłbym sobie jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, żeby Rzecznik Praw Obywatelskich i jasno stwierdził (nie odsyła mnie do linków do swoich działań z marca 2020 roku) mają obywatelskie zapytanie dotyczy tu i teraz.

Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich

Czy obecnie mamy obowiązek noszenia i zakrywania ust? Zwłaszcza w kontekście dzieciaków w szkole: Czy jest Konstytucyjny, czy jest zgodny z prawem, czy nie?

Czy Rzecznik Praw Obywatelskich, teraz bazując na tych wytycznych, na tych rozporządzeniach, na tych ustawach widzi problem i łamanie praw obywatelskich, czy nie?

Dlatego pozwoliłem sobie dzisiaj wysłać ponownie pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, kiedy pisze do Pana, iż piszę to z serdecznością z prośbą o twardsze stanowisko, albo bardziej zero jedynkowe stanowisko, dlatego, że odsyłanie mnie Pan do linków – wydaje mi się, że jest z punktu widzenia Rzecznika Praw Obywatelskich mało poważne.

W nawiązaniu do otrzymanej odpowiedzi – piszę do pana rzecznika –  która nie wydaje się jasna, zwracam się raz jeszcze z zapytaniem:

1. Ile razy w 2021 roku Rzecznik Praw Obywatelskich występował w obronie osób, które otrzymały mandat za nieprzestrzeganie „obowiązku zakrywania nosa i ust w Polsce”?

Bo jeżeli nie było takie potrzeby, takiej próby podejmowania, to zakładam, że wówczas nie było – z punktu widzenia Rzecznika Praw Obywatelskich (…). Coś go niepokoiło. Jeżeli takich prób 2021 roku nie było, to oznacza, że Rzecznik nie mieć tego, żeby było łamane prawa i

2. Czy jest możliwe otrzymanie bezpośredniego, jasnego i jednoznacznego stanowiska: Czy zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich obecny obowiązek zakrywania nosa i już w Polsce jest zgodny z prawem i czy obecny stan prawny ma na względzie przestrzeganie praw obywatelskich w Polsce? Odsyłanie do linków nie jest dla mnie jasnym stanowiskiem. Szukając prawdy, pozostaje z wyrazami szacunku.

Zobaczymy, co Rzecznik Praw Obywatelskich napisze i odpowie na moje konkretne pytanie, bo ta pierwsza, to odpowiedź Pana Rzecznika serdeczna i miła, ale taka jak … by się spotkało 2 prawników i każdy miałby inny punkt widzenia. To każdy myślę, że byś to, że chcesz sobie by wyciągnął z tego pisma.

Uwaga!

Przepraszamy za błędy w transkrypcji – na pewno się takie zdarzyły. Staramy się czym prędzej oddać wiernie wypowiedź Grzegorza Płaczka.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości