niedziela, 24 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Przygotowano grunt pod przekręt...

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...
Strona głównaPolska i ŚwiatSąd krytykuje nadmierne...

Sąd krytykuje nadmierne restrykcje. Teraz czas do prokuratury o założenie sprawy?

Na konferencji posła Grzegorza Brauna przedstawiona została krytyka jakiej podjął się sąd w stosunku do prowadzonych nadmiernych restrykcji.

Trzeba przypomnieć, że w wypadku wygrania sprawy w sądzie założonej za nieprzestrzeganie tzw. obostrzeń warto zachować się konsekwentnie do końca. Po wygraniu sprawy, najlepiej udać się do prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez funkcjonariusza publicznego przestępstwa z art. 231 KK. Następnie można pomyśleć o założeniu sprawy cywilnej o odszkodowanie od osoby, która wystawiła nam mandat.

Taki ruch, szczególnie ten z prokuraturą, rodzi poważne konsekwencje dla osoby przeciwko, której toczy się postępowanie, czytaj funkcjonariusza policji albo pracownika sanepidu. W przypadku policji funkcjonariusz zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków, a wówczas otrzymuje 50% wynagrodzenia.

Nie ma ich co żałować tym bardziej, że mają furtkę w ustawie o policji umożliwiającą uchylenie się od wypełniania niezgodnych z prawem, czytaj przestępczych, rozkazów i poleceń. Mówi o tym art. 58 ust. 2 i 3.

„2. Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia (…), jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.”

„3. O odmowie wykonania rozkazu lub polecenia, o którym mowa w ust. 2, policjant powinien zameldować Komendantowi Głównemu Policji z pominięciem drogi służbowej”

Ciekawe ilu policjantów skorzystało z tego przepisu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast. Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl