BlogSpołeczeństwoSąd krytykuje nadmierne restrykcje. Teraz czas do prokuratury o założenie sprawy?
- Promocja -

Sąd krytykuje nadmierne restrykcje. Teraz czas do prokuratury o założenie sprawy?

Na konferencji posła Grzegorza Brauna przedstawiona została krytyka jakiej podjął się sąd w stosunku do prowadzonych nadmiernych restrykcji.

Trzeba przypomnieć, że w wypadku wygrania sprawy w sądzie założonej za nieprzestrzeganie tzw. obostrzeń warto zachować się konsekwentnie do końca. Po wygraniu sprawy, najlepiej udać się do prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez funkcjonariusza publicznego przestępstwa z art. 231 KK. Następnie można pomyśleć o założeniu sprawy cywilnej o odszkodowanie od osoby, która wystawiła nam mandat.

Taki ruch, szczególnie ten z prokuraturą, rodzi poważne konsekwencje dla osoby przeciwko, której toczy się postępowanie, czytaj funkcjonariusza policji albo pracownika sanepidu. W przypadku policji funkcjonariusz zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków, a wówczas otrzymuje 50% wynagrodzenia.

Nie ma ich co żałować tym bardziej, że mają furtkę w ustawie o policji umożliwiającą uchylenie się od wypełniania niezgodnych z prawem, czytaj przestępczych, rozkazów i poleceń. Mówi o tym art. 58 ust. 2 i 3.

“2. Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia (…), jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.”

“3. O odmowie wykonania rozkazu lub polecenia, o którym mowa w ust. 2, policjant powinien zameldować Komendantowi Głównemu Policji z pominięciem drogi służbowej”

Ciekawe ilu policjantów skorzystało z tego przepisu?

- Dla ducha -

Komentarze

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnie publikacje

Twoja Intencja

Potrzebujesz modlitwy?

Chcesz aby kapłan odprawił mszę?

Najlepiej mszę trydencką?

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

Wejdź w nielimitowany dostęp wspaniałych treści przygotowanych specjalnie dla Ciebie, wystarczy wpisać e-mail!

To może zainteresować

- Promocja -
eprudnik.pl