Sąd krytykuje nadmierne restrykcje. Teraz czas do prokuratury o założenie sprawy?

Date:

Share post:

Na konferencji posła Grzegorza Brauna przedstawiona została krytyka jakiej podjął się sąd w stosunku do prowadzonych nadmiernych restrykcji.

Trzeba przypomnieć, że w wypadku wygrania sprawy w sądzie założonej za nieprzestrzeganie tzw. obostrzeń warto zachować się konsekwentnie do końca. Po wygraniu sprawy, najlepiej udać się do prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez funkcjonariusza publicznego przestępstwa z art. 231 KK. Następnie można pomyśleć o założeniu sprawy cywilnej o odszkodowanie od osoby, która wystawiła nam mandat.

Taki ruch, szczególnie ten z prokuraturą, rodzi poważne konsekwencje dla osoby przeciwko, której toczy się postępowanie, czytaj funkcjonariusza policji albo pracownika sanepidu. W przypadku policji funkcjonariusz zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków, a wówczas otrzymuje 50% wynagrodzenia.

Nie ma ich co żałować tym bardziej, że mają furtkę w ustawie o policji umożliwiającą uchylenie się od wypełniania niezgodnych z prawem, czytaj przestępczych, rozkazów i poleceń. Mówi o tym art. 58 ust. 2 i 3.

„2. Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia (…), jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.”

„3. O odmowie wykonania rozkazu lub polecenia, o którym mowa w ust. 2, policjant powinien zameldować Komendantowi Głównemu Policji z pominięciem drogi służbowej”

Ciekawe ilu policjantów skorzystało z tego przepisu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Related articles

Dni Prudnika 2022

4 czerwca prudnicki rynek rozbłyśnie gwiazdami. Podczas Dni Prudnika 2022 zagrają Hambawenah, Tulia oraz Zakopower. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane po raz 25....

Porównanie Prudnika z rosyjskim miastem

Youtuber Dimitr Cieszko porównuje poziom polskich i rosyjskich miast. W ostatnim odcinku porównano Prudnik z rosyjskim Pietrowskiem.

Ordo Et Pax Benedyktyni w Biskupowie proszą o wsparcie

Remont, winda i prace adaptacyjne +PAX! Drodzy Przyjaciele! Ostanie miesiące upłynęły nam na przygotowywaniu od dawna oczekiwanego przez nas remontu klasztoru, szczególnie...
00:14:14

KamperManiak: Biskupia Kopa w cieniu ufo, czyli jak znaleźliśmy domek w Karkonoszach

KamperManiacy zawitali do Prudnika i naszych pięknych okolic Nawet się nie spodziewaliśmy, że przy okazji załatwiania spraw związanych z...
eprudnik.pl