-1,8 C
Nowy Jork

Walczymy o wolną Polskę

Published:

Youtuberzy

Pamiętacie, że 30 lipca 2021 roku zadałem pytanie do Ministerstwa Zdrowia i do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów? Zadałem zapytanie, ile tak naprawdę z naszych środków zostało wydanych pieniędzy na kampanię społeczną dotyczącą zapobiegania przeciwdziałania i zwalczania C19.

Ministerstwo i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odpisała

że wydaliśmy z naszych podatków (bo KPRM nie ma swoich pieniędzy) wydaliśmy 54 621 251 zł brutto, czyli KPRM na samą tą akcję wydało ponad 54 milionów złotych.

Przypominam, że między innymi 3 miliony poszło na Radio Muzyka Fakty, grupa RMF Telewizja Polska 11 892 64 zł to już wiecie. Polsat przy okazji również, że znaliście z kwotą powyżej 1 772 000 zł. I w tym samym piśmie otrzymuje informacje, które oczywiście stawia mnie w roli wariata. KPRM pisze do mnie – przekazuje również, że youtuberzy zostali zaangażowani w kampanię społeczną dotyczącą zapobiegania zwalczania i przeciwdziałania C19, w tym szczepionki przeciwko COVID 19. 5 maja to jest bardzo ważna, czyli mimo że pytam kto i ile to KPRM tylko i wyłącznie chcę mieć zbić taką informacją.

Tak youtuberzy są zatrudnieni.

Zapamiętajmy teraz daty: 25 maja 2021 roku są zatrudniani Youtuberzy i ja wysyłam. Kilka tygodni później, w sierpniu 2021 roku, konkretne zapytanie, ile kto konkretnie z yotuberów, jakie wynagrodzenie, na czym konkretnie miało polegać działania youtuberów i w jakim okresie mają wysiłki uderzy w kwestii promowania szczepienia działać i to jest 16 sierpnia 2021 roku czyli pytanie było 20 pierwsza odpowiedź była 25 maja.

Teraz zobaczcie.

Otrzymuję z KPRM dwie odpowiedzi

I na to samo pytanie dostaje dwie różne odpowiedzi.

Z 23 lipca 2021 roku KPRM twierdzi, że w akcję promującą szczepienia jest zaangażowania 8 youtuberów.

  • The unbox
  • all nolif
  • lekko stronniczy
  • Blowek 7
  • m pod ziemią
  • mishon
  • planeta faktów
  • Beksy

tylko 8 yotuberów.

Youtuberzy

Jak mówią wam, że macie się szczepić, to pamiętajcie, że oni za to dostali wynagrodzenie.

Ale to ciekawe. I to jest, ja nie wiem, co z tym zrobić. Szczerze powiedziawszy. Mimo to synek bo to wynika tak, jakby to wygląda tak. Nie chcę nikogo obrazić – jakby KPRM mijał się z prawdą – bo dostaje na to, samo zapytanie dotyczące tego samego – kolejne pismo. 30 sierpnia 2021 roku. Gdzie Państwo, czyli KPRM, mówi, że w kampanię społeczną zostało zaangażowanych 19 kanałów.

A państwo 23 lipca mówicie mi, że 8 kanałów.

No to jak jest z tymi kanałami? Jednocześnie Państwo mi piszecie, że promocja szczepień prowadzona jest przez youtuberów w ramach kampanii społecznej dotyczącej wiadomo czego. Youtuberzy pokazywali, jak wygląda proces rejestracji, szczepienia i Państwo nie macie, KPRM nie posiada, informacji o wynagrodzeniu cząstkowym dla każdego Youtubera, ani wynagrodzenia łącznie, jak wszystkich youtuberów.

Państwo w KPRM, ja rozumiem, że wydaliście ponad 54 miliony złotych.

Zatrudniliście Państwo, nie wiem teraz i rób to.

Zrobiłem takie zestawienie, albo 8 youtuberów, albo 18 i 19. youtuberów, bo jeszcze Państwo w tym nowym piśmie piszecie, że osobami, które mówią szczepcie się 30 sierpnia 2021 i te osoby mówią tak dlatego, że dostały pieniądze z naszych podatków, Polko i Polaku, która jest dodatkowo Youtuberzy,

23.07.2021. – informacja od KPRM30.08.2021. – informacja od KPRM

Lista zaangażowanych 8 Youtuberów:

THEUNBOXALL – https://www.youtube.com/user/TheUnboxall NOLIF – https://www.youtube.com/user/Nolif666 Lekko Stronniczy – https://www.youtube.com/user/lekkostronniczy Blowek – https://www.youtube.com/c/Blowek 7 metrów pod ziemią – https://www.youtube.com/c/7metrówpodziemią MishON – https://www.youtube.com/c/MishON666 Planeta faktów – https://www.youtube.com/c/cietyvlog BEKSY – https://www.youtube.com/channel/UC8hqZRg26L4LGjCftQJzQXg

W kampanię społeczną zaangażowano 19 kanałów na YouTube:

Naruciak, MishOn, Lekko Stronniczy, Nolif, Planeta Faktów, Gimper, Topowa Dycha, Red Lipstic Monster, Kolega Ignacy, Okiem Chemika, Imponderabilia, Mandzio, Nolif, TheUnboxAll, MaturaToBzdura, 7 metrów pod ziemią, Blowek, BEKSY, REA.

To jest lista osób, które mówią Yotuberze na youtubie: Szczepcie się i to jest lista osób, które otrzymały pieniądze z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pozostawię  to bez odpowiedzi. Jeżeli macie pomysł, co z tym zrobić, to bardzo proszę o sugestie też dlatego, że wynika jakby z tego, że KPRM w jednym piśmie mówi coś innego, a w drugim piśmie, podając zupełnie na to samo, co innego.

Najwyższa Izba Kontroli myślę, że będzie, że powinna mieć co robić.

KPRM nie wie, ile pieniędzy dostali youtuberzy

No nie, ale co ja tam wiem.

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl