niedziela, 23 czerwca, 2024

O czym się nie mówi, jak się mówi o ustawie „piątka dla zwierząt”

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy medialną przykrywką dla niewygodnych ustaw przyjętych na tym samym posiedzeniu Sejmu

Share

Z wielkim zainteresowaniem śledziłem rozwój sytuacji związanej z kryzysem w Zjednoczonej Prawicy. Moje zainteresowanie wynikało z faktu, że nie mogłem oprzeć się wrażeniu iż całe zamieszanie jest tylko medialną przykrywką dla dwóch ustaw, które zostały przepchnięte przez Sejm w czasie 17 posiedzenia w dniach 16-17.09.2020r. Ustaw, które z powodu ich zawartości były bardzo niewygodne dla PiS i rządu. Pierwsza to ustawa o ratyfikacji Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej, podpisanej w Warszawie dnia 15 sierpnia 2020 r. (druk sejmowy nr 573), a druga ustawa o zmianie ustawy budżetowej na rok 2020 (druk sejmowy nr 572).

Przestrzeń medialna została wypełniona dyskusją o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy, który ostatecznie zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, czyli utrzymaniu koalicji w całości, a tymczasem dwie wspomniane ustawy przeleciały przez Sejm praktycznie niezauważone. O pierwszej bardzo ogólnikowo wspomniano tu i ówdzie, natomiast nad drugą zapadła grobowa cisza. Tymczasem Grzegorz Braun z Konfederacji ustawę o ratyfikowaniu polsko-amerykańskiej umowy wojskowej nazywa OKUPACJA+, a ustawę o zmianie ustawy budżetowej BANKRUCTWO+. Z czego wynikają te nazwy wywołujące niepokojące skojarzenia? Niestety z zawartości wymienionych ustaw.

OKUPACJA+ zapewnia siłom amerykańskim stacjonującym w Polsce taki status prawny jakiego nie miały niemieckie i rosyjskie oddziału okupujące Polskę w czasie II wojny światowej (Niemcy) i wiele lat po jej zakończeniu (Rosjanie). Okazuje się, że żołnierze amerykańscy wypełniający obowiązki służbowe stają całkowicie poza polskim prawem. W czasie wypełniania obowiązków służbowych mogą  na drodze rozjechać wozem pancernym dowolny samochód i nie poniosą z tego tytułu żadnych konsekwencji, nie zapłacą odszkodowań, po prostu nic. Mogą czołgiem zniszczyć dowolną nieruchomość lub ruchomość i nie poniosą żadnej odpowiedzialności. Lista bezkarnych działań jest praktycznie niewyczerpana. Opisane przykłady pokazują, że Amerykanie faktycznie mogą być dla Polaków BEZPOŚREDNIM ZAGROŻENIEM, a nie obrońcami. O tym jak wygląda ten problem najlepiej posłuchać zapoznając się z nagraniem pod linkiem:

BANKRUCTWO+ to podżyrowanie przez Sejm ponad 100-mld dziury budżetowej wypracowanej przez rząd w budżecie na rok 2020. Tymczasem w budżecie przyjętym przez Sejm w jego pierwotnej formie nie planowano dziury budżetowej. Mieliśmy na rok 2020 pierwszy zbilansowany od lat budżet co odtrąbiono jako wielki sukces. Taka dziura w zbilansowanym budżecie to faktycznie katastrofa o rozmiarach wojennych.

Aktualnie rozmowy w obozie Zjednoczonej Prawicy dobiegają końca. Ze strony PiS po spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro padają następujące deklaracje:

To nie było tak, że Ziobro został skreślony. Ważne, by konflikty na linii Ziobro – Morawiecki były łagodzone właśnie przez osobę prezesa Kaczyńskiego. Dziś już wiadomo, że porozumienie zostanie zawarte. To była dobra rozmowa z opcją na przyszłość.

Burza cichnie, a w przebijających się przez chmury promieniach słońca trudno zauważyć OKUPACJĘ+ i BANKRUCTWO+ jednak konsekwencje wejścia w życie tych ustaw odczujemy wszyscy.

źródła informacji:
https://nczas.com/2020/09/18/nie-tylko-piatka-dla-zwierzat-przeszla-braun-to-katastrofa-o-rozmiarach-wojennych-video/
http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=573
https://www.polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2379252,Budzet-2020-ma-byc-zbilansowany-Po-raz-pierwszy-od-ponad-30-lat-nie-bedzie-deficytu
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/podatki/10354348/mial-byc-pierwsze-zbilansowany-budzet-od-30-lat-bedzie-100-mld-zl-deficytu.html
https://filarybiznesu.pl/pilne-budzet-panstwa-na-2020-r-przyjety-dochody-i-wydatki-beda-zbilansowane/a1945
https://www.rp.pl/Polityka/200919328-Po-decyzji-marszalek-Sejmu-Grzegorz-Braun-mowi-o-Trybunale-Stanu.html
https://www.money.pl/gospodarka/nowelizacja-budzetu-2020-dziura-na-ponad-100-miliardow-6545042827208833a.html
http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/druk.xsp?nr=572
https://wpolityce.pl/polityka/518662-ujawniamy-kulisy-porozumienia-kaczynski-ziobro

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości