wtorek, 5 grudnia, 2023

Dawid Mysior. Sprawki okiem katolika z dnia 27.10.2023r

Wiadomości katolickie ze świata i Kościoła wraz z tradycyjnym komentarzem

Share

Tytuł odcinka wideo: MIT Georga Floyda, Traktaty Unijne i moje spotkanie z Petersonem.

1-15 min. Mit Georga Floyda

Sprawki okiem katolika z Ameryki. Georg Floyd, czarnoskóry mężczyzna, pod wpływem narkotyków i podczas napaści na sklep umiera podczas zatrzymania. Staje się wykreowanym przez masmedia symbolem rasizmu i przyczyną powstania ruchu BLM (Black Lives Mater). Przez Amerykę przelewa się potok protestów, napaści na sklepy, potępiania białych za rasizm. Policjant, który zatrzymał Georga Floyda został skazany na karę więzienia. Po czasie dowiadujemy się od patologa prokuratury krajowej, że przyczyną śmierci Floyda nie była interwencja policjanta, który obecnie odbywa wyrok. Jednak prawda dla rewolucji neomarksistowkiej nie ma już znaczenia.

15-25 min. Kanada. Zmiany rewolucyjne i nadzieja

Raz. Wprowadzono przepis, że kapelan nie powinien odnosić się do Boga ze względu na przejaw inkluzowości. Dwa. Osoby uzależnione od narkotyków mają mieć możliwość eutanazji. Trzy. Universal basic income (UBI) – podstawowy przychód dla wszystkich obywateli Kanady. Pozytywne cztery. Nowy błyskotliwy polityk w Kanadzie, chce wprowadzić rozsądek.

25-34. Bruksela. Czy Polska straci prawo weta?

Przegłosowano zmianę, że państwa członkowskie mają stracić prawo weta. Jak możemy to zmienić? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi, jednak ktoś powinien się odważyć powiedzieć… wychodzimy.

34-47 . Wycieczka po globie.

Niemcy. Mężczyzna prowadzony przez kobietę na smyczy ulicami miasta. Francja. Ekoterroryści próbują uszkodzić maszyny na placu budowy nowego kościoła, jednak znaleźli się dzielni obrońcy – Ecclesia Militans. Watykan. Konferencja posynodalna. Czy spodziewana jest zmiana nauczania Kościoła? Stany Zjednoczone. Bierzmowanie w tradycyjnym rycie. Ponownie Stany Zjednoczone. Kręcony jest film o Królewnie Śnieżce przez środowiska tradycyjne. Nowa Zelandia. Partia pracy straciła władzę po wyborach, przypomniano co mówiła w zeszłym roku na forum ONZ, że wolność słowa wolnością słowa, ale jeżeli ludzie nie wierzą np. w zmianę klimatu to należy zmusić ich, aby uwierzyli. Izrael. Kościół w GAZie, który miał ponad 2000 lat, a w którym schroniło się 385 osób, chrześcijan, został zniszczony w izraelskim ataku. Polska. W Bolesławcu powstrzymano tzw. marsz równości uniemożliwiając przejście główną trasą.

47-55. Komentarz do Synodu.

Synod Biskupów do ludu Bożego. Czysty bełkot. Kościół i Rewolucja neomarksistowska idzie ramię w ramię. Inkluzyjność – nie wykluczanie. Grzech przeciwko Duchowi Świętemu? „Świat, w którym żyjemy, a jesteśmy powołani by go kochać i mu służyć” …!? Kontrastuje to z ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego Loyoli: „ZASADA I FUNDAMENT. Człowiek został stworzony, aby Boga, naszego Pana, wielbił, okazywał Mu cześć i służył Mu – i dzięki temu zbawił duszę swoją. Inne rzeczy na powierzchni ziemi stworzone zostały dla człowieka i po to, by mu służyć pomocą w zmierzaniu do celu.”

ZASADA I FUNDAMENT
Człowiek został stworzony, aby Boga, naszego Pana, wielbił, okazywał Mu cześć i służył Mu – i
dzięki temu zbawił duszę swoją. Inne rzeczy na powierzchni ziemi stworzone zostały dla człowieka i po to, by mu służyć pomocą w zmierzaniu do celu, dla którego został stworzony.
Wynika z tego, że człowiek powinien ich w takim stopniu używać, w jakim go wspomagają [w zmierzaniu] do jego celu, a w takim stopniu powinien się ich pozbywać, w jakim mu [w dążeniu] do celu przeszkadzają.
Toteż musimy się stawać obojętnymi wobec wszystkich rzeczy stworzonych, jeżeli to zostało pozostawione całkowicie swobodnej decyzji naszej wolnej woli, a nie zostało zakazane. Tak więc chodzi o to, byśmy ze swojej strony nie pragnęli bardziej zdrowia niż choroby, bogactwa niż ubóstwa, szacunku niż pogardy, życia długiego niż krótkiego; i – co za tym idzie – byśmy spośród wszystkich pozostałych rzeczy pragnęli tylko tego i to tylko wybierali, co nas bardziej prowadzi do
celu, dla którego zostaliśmy stworzeni.

Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli

56 -. Zapowiedź spotkania z Jordanem Petersonem.

Dawid Mysior wybiera się na spotkanie z Jordanem Petersonem z nadzieją, że to spotkanie może się przyczynić do deklaracji wiary katolickiej.


Źródłem jest film wideo z kanału Youtube Dawida Mysiora „Sprawki Okiem Katolika” SPRAWKI by Dawid Mysior – YouTube

Czytaj więcej

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości