niedziela, 23 czerwca, 2024

Wykład profesora Kozłowskiego na temat polskich zasobów wód geotermalnych

Share

Zapraszam do zapoznania się z bardzo ciekawym i stale aktualnym choć wygłoszonym kilka lat temu wykładem profesora Kozłowskiego na temat polskich zasobów wód geotermalnych.

W wykładzie padają bardzo ważne stwierdzenia. Mamy złoża wód geotermalnych na bardzo wysokim jakościowo poziomie, który pozwala uruchamiać bez emisyjne elektrownie geotermalne. Energii jest tak dużo, że zaspokoilibyśmy polskie potrzeby z nawiązką i mogli sprzedawać prąd za granicę. Tymczasem PiS pod koniec ostatniej kadencji sejmu przepchnął przez parlament, ustawę o zmianie ustawy Prawo Geologiczne, gdzie zapisano możliwość składowania pod ziemią CO2. Co istotne takie działanie odetnie możliwość korzystania z geotermii.

Czy rządzą nami zdr*jcy, którzy świadomie niszczą polski potencjał energetyczny? Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami.

Przy okazji na stronach Sejmu jest protokół z głosowania w sprawie zmiany ustawy Prawo Geologiczne. Jest to bezprecedensowa lista hańby. Każdy, kto głosował za przyjęciem zmiany powinien zostać rozliczony.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości