wtorek, 30 maja, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatWoda nośnikiem pamięci...

Woda nośnikiem pamięci – odkrycie Masaru Emoto

Można powiedzieć, że jest to naukowy dowód na zbawienny wpływ pięknej melodii muzyki, spokoju i modlitwy na nasze życie, życie innych osób oraz całość otaczającej nas przyrody.

Chciałbym zwrócić uwagę na pewne naukowe odkrycie, które ma ogromne znaczenia dla naszego życia codziennego. Japoński naukowiec Masaru Emoto przeprowadził ciekawy eksperyment, którego wyniki dają niezwykle dużo do myślenia. Przedmiotem zainteresowania naukowca jest woda i jej właściwości.

Kim jest Masaru Emoto?
Masaru Emoto urodził się w 1943 roku w Jokohamie. Ukończył kierunek stosunków międzynarodowych na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Jokohama. Pracował w firmie Chisan, potem w gazecie Chubu Yomiuru Shimbun, a w 1986 roku założył firmę IHM. W październiku 1992 roku otrzymał tytuł i licencję doktora medycyny alternatywnej w Open International University. Zaczął badać zagadki wody po zetknięciu się z Analizatorem Rezonansu Magnetycznego w USA.
Obecnie prowadzi badania wody znajdującej się w ludzkim ciele, wody w środowisku człowieka, wody na powierzchni Ziemi. Jest kierownikiem Głównego Instytutu Badawczego IHM, dyrektorem firmy IHM oraz przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół HADO IHM. Opublikował kilkanaście książek, a większość z nich stała się prawdziwymi bestsellerami.

Czego dokonał Masaru Emoto?
Przed kilku laty w wyniku swoich eksperymentów odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa oraz że potrafi je odzwierciedlić. Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne. Co ciekawe badania prowadzono również w kierunku oddziaływania na wodę słowa pisanego, muzyki i symboliki.

Zespół Masaru Emoto wykonał szereg eksperymentów. Rezultaty tych doświadczeń są zdumiewające, wręcz niewiarygodne. Próbki wody poddane wcześniej pozytywnym słowom czy myślą krystalizują zdecydowanie inaczej (wykazują niezwykłe piękno form) od tych, które poddane zostały myśleniu negatywnemu (są po prostu brzydkie). Wodę pochodzącą z tego samego źródła poddawano oddziaływaniu różnych czynników, różnych rodzajów muzyki, naklejano na pojemniki napisy o różnym zabarwieniu emocjonalnym, ustawiano naczynia na różnych fotografiach i po jej zamrożeniu okazywało się, że obraz krystaliczny jest w każdym przypadku inny, co potwierdziło, że woda ma właściwość zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów, myśli i emocji. Jego rewolucyjna metoda fotografowania zamrożonych cząsteczek wody przekonuje nawet wielu największych sceptyków.

Zachęcam do przeprowadzenia samodzielnego eksperymentu, który udowodni nam, że nasze emocje są zapamiętywane i odtwarzane przez wodę. W eksperymencie tym należy gotowany ryż włożyć do dwóch słoików. Następnie każdego dnia do jednej próbki mówić „Dziękuję”, a do drugiej „Ty głupku”. Obserwacje prowadzimy przez miesiąc. Te osoby, które przeprowadziły ten eksperyment potwierdzając, że ryż do którego mówiono „Dziękuję” częściowo sfermentował i zaczął wydzielać przyjemny aromat. Natomiast ten, do którego mówiono „Ty głupku” sczerniał, zgnił i wydzielał wręcz okropny odór. Zachęcam do eksperymentowania, próbki nie muszą być duże.

Teraz nieco zdjęć potwierdzających odkrycie Masaru Emoto.

 maseru21

Woda z Lourdes, Francja

 maseru4  maseru5  maseru8

Symfonia „Pastoralna”
Beethovena

„Aria na strunie G”
J. S. Bacha

Muzyka Heavy Metal

Miłośnicy heavy metalu mogą naocznie przekonać się na co narażają wodę w swoim organizmie. Trzeba przyznać, że nie jest to miły widok.

 maseru11

 maseru12

„Przez ciebie choruję”
„Zabiję cię”

„Dziękuję”

 maseru13

 maseru14

 Adolf Hitler

 Matka Teresa

 maseru15

 maseru16

 Woda przed modlitwą

 Woda po specyficznej modlitwie

 

Więcej na temat tego odkrycia można dowiedzieć się z książki „Woda – obraz energii życia” Emoto Masaru . [https://www.empik.com/woda-obraz-energii-zycia-emoto-masaru,1843,ksiazka-p]

 


Reasumując:

Wydaje się to pewnie dziwne, że woda jest taka ważna, ale jeżeli przyjmiemy do wiadomości, że ciało człowieka składa się w większości z wody, u mężczyzn stanowi ona około 60% wagi, więc jeżeli ktoś waży 70 kg, to 42 kg przypada na ciężar samej wody, kobiet – 50%, a dzieci aż w 75%; do najbardziej wodnistych części należą płuca – w 90% składają się z wody oraz krew (85% wody); skóra i mózg zawierają jej około 70%, mięśnie – 75%; nawet kości, z których nie spodziewalibyśmy się wycisnąć ani kropelki, w około 22% składają się z wody.

Woda jest nam niezbędna do życia: oczyszcza krew z toksyn, wspomaga pracę nerek, ułatwia trawienie, wchłanianie i transport substancji odżywczych, chroni stawy i organy wewnętrzne, reguluje temperaturę ciała, nawilża oczy, płuca i skórę; przeciętnie dostarczamy organizmowi ok. 2 – 3 l wody dziennie; nie tylko wypitej, ale również zawartej w jedzeniu m.in. w owocach i warzywach, to zrozumiemy, że to odkrycie udowadnia wprost, że dobre słowo, pozytywna myśl i modlitwa w życiu człowieka jest czymś niezbędnym, tak jak powietrze do oddychania.

Można powiedzieć, że jest to naukowy dowód na zbawienny wpływ pięknej melodii muzyki, spokoju i modlitwy na nasze życie, życie innych osób oraz całość otaczającej nas przyrody. Dla potwierdzenia  wpływu przemiany ludzkiego życia i zaangażowaniu się w modlitwę na otaczającą nas przyrodę zachęcam do obejrzenia filmu „Almolonga”.

Jest to krótki dokument, który wstrząsnął mną do głębi kiedy uświadomiłem sobie, że cała przemiana jaka zaszła w Almolonga była związana z działaniami protestantów, którzy sięgnęli nieco do katolickiego arsenału – stosując post. Ale przecież nie posiadają oni takich narzędzi walki jak katolicy – sakramenty i sakramentalia oraz najcięższa broń Msza Święta z Komunią Świętą. Zachęcam jednak do obejrzenia tego filmu. Posiadamy wielkie „działa”, a ten film niezwykle mobilizuje, by ich używać.

Myślę, że po lekturze tego artykułu teraz inaczej spojrzymy na bezustanne wezwanie do modlitwy kierowane z Nieba do nas ludzi.

 

7 KOMENTARZE

  1. Zrobiłem eksperyment z bananem (nie chciało mi się gotować ryżu ) i zamiast mówić codziennie zrobiłem zdjęcie dwóch słoików. Sloiki wsadziłem do piwnicy ( nie chciało mi się codzienne schodzic) . I przez 12 dni „wysyłałem” pozytywne mysli do jednegi słoika a negatywne do drugiego. Robiłem to w myślach patrząc ma zdjęcia podczas porannej toalety. Efekt po 14 dniach (nie chciało mi się czekać 30) . W słoiku z nienawiścią pieśń aż wypchała banany na powierzchnię. W słoiku z miłością pięści jest 3 razy mniej . Ilości wody i banana była identyczna. Słoiki stały obok siebie . Eksperyment jest oczywiście niewazny bo zabrakło próby kontrolnej :) ale będę to powtarzał, aż mój racjonalny umysł w to uwierzy:)

  2. Tylko 60 % wody a u kobiet 50% ?? Bardzo dziwne informacje. Człowiek w conajmniej 90 % składa się z wody. Woda jest w każdej komórce. Zmiksujcie sobie banana. Wydaje się całkiem solidny ale to sama woda. Wagowo to jest jakieś 80% ale faktycznie woda jest w każdej komórce więc jest jej dużo więcej.

  3. A co ma heavy metal do kształtu kropli wody . Ważne są uczucia jakie nosimy w sercu. Jeśli masz miłość i szacunek w serduchu do wszystkiego co cię otacza to będziesz zdrow jak ryba. A jeśli będziemy wierzyć że muzyka ( jakakolwiek) szkodzi nam to faktycznie tak się stanie.

    • Heavy metal to burdel dźwiękowy dla psycholi. On na duszę ma taki wpływ jak dopalacz na półgłówka. Wiem co mówię, jestem za stary, żebym plótł jak gówniarz.

  4. Homeopatia znowu udowodniona. Niedawno homeopatia była wykładana na Akademiach Medycznych też w RP i apteki robiły leki homeopatyczne na recepty. Jeszcze niedawno w aptekach robili leki homeopatyczne na receptę, dawali kroplę leku na litr wody destylowanej i wstrząsał aby nie mieszać, po jakimś czasie to rozcieńczał (brał połowę cieczy i dolewał znowu do litra) i tak wielokroć. Super skuteczny lek homeopatyczny, nawet Jaśkowski opowiadał, że niedawno musiał to wykładać na Akademii Medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl