poniedziałek, 20 maja, 2024

Rozdwojenie jaźni polskiej lewicy

Share

Warto zobaczyć w jakim ROZDWOJENIU JAŹNI żyją polscy lewacy. Wiedza to bardzo pożyteczna bo pozwala zrozumieć komu służą komunistyczni okupanci Polski.

Ministerstwo kultury przyznać miało dotację na budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Kwota dofinansowania wyniesie 6 mln zł. Wniosek o dofinansowanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego został oceniony najniżej spośród tych, którym przyznano dodatkowe środki. Dotacje otrzymały 73 instytucje w całej Polsce. W większości przypadków wsparcie nie przekraczało kwoty pół miliona złotych.

Od razu rozpoczął się lewacki tumult. Wrzask podniosły SLD i palikociarnia, a redaktor Żakowski swoim zachowaniem udowadnia, że jego twarz na okładce „Resortowych dzieci” nie była pomyłką.

Do jasnej cholery, dlaczego ciągle z budżetowych pieniędzy mamy wydawać coraz więcej na działanie Kościoła katolickiego? – pytał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Chodzi o 6 milionów złotych dotacji dla muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej. – Nie mam nic przeciwko, żeby katolicy się składali na nią, ale nie pod przymusem państwowym – mówił publicysta.

Być może w sensie prawnym nie było to nielegalne, być może nie było tu przestępstwa urzędniczego, ale do jasnej cholery, dlaczego ciągle z budżetowych pieniędzy mamy wydawać coraz więcej na działanie Kościoła katolickiego, który ma przecież miliony wiernych mogących spokojnie opodatkować się na jego rzecz? – pytał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

SLD złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w związku z przyznaniem przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego 6-milionowej dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z kolei doniesienie do CBA i prokuratury zapowiedzieli w czwartej posłowie Twojego Ruchu.

Politycy obu klubów oceniają, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego marnotrawi w ten sposób publiczne pieniądze, które powinny trafić do instytucji kultury.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewien DROBNY, MAŁO ISTOTNY SZCZEGÓŁ.

Oto w kwietniu 2013 roku oddano do użytku budynek Muzeum Historii Żydów Polskich. Muzeum Historii Żydów Polskich jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tego typu stworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową. Na mocy umowy trójstronnej podpisanej 25 stycznia 2005 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta m.st. Warszawy oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia ŻIH (Żydowski Instytut Historyczny), strona publiczna FINANSOWAŁA (nie dofinansowała, ale finansowała w całości) m.in. budowę budynku muzeum, natomiast Stowarzyszenie ŻIH odpowiada m.in. za sfinansowanie i organizację procesu tworzenia wystawy głównej. Kosztorys budowy nowiutkiej siedziby Muzeum wynosił 230 mln złotych, ostatecznie budynek oddano do użytku za kwotę 180 mln złotych. Pieniądze wyłożył budżet państwa (Ministerstwo Kultury) i Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, czyli  inaczej mówiąc pieniądze wyłożyli POLSCY PODATNICY, którzy w większości są katolikami i utrzymują ten schorowany system III RP. Ja się na to nie zgadzam !!! Jednak kogo to obchodzi? Nie wykrzyczę mojego protestu w Polskę jak uczynił to redaktor Jacek Żakowski na falach Radia TOK FM.

Kontynuujmy jednak temat. ŻIH zgodnie z umową jest odpowiedzialny za SFINANSOWANIE i organizację tworzenia wystawy głównej, która ma w dużej części być multimedialną ekspozycją. Jednak Żydzi nie byliby sobą gdyby koszty tej ekspozycji pokryli z własnej kieszeni. Oto dowiadujemy się, że Muzeum Historii Żydów Polskich ma otrzymać w 2014 roku dotację w wysokości 10 mln złotych (5 mln z ministerstwa kultury i 5 mln z urzędu m.st. Warszawy). Dyrektor placówki Andrzej Cudak zapowiedział na jednym z posiedzeń Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, że będzie się starał o znaczne zwiększenie tych dotacji (o 4 mln z ministerstwa kultury i 4 mln złotych z urzędu miejskiego). Przedstawił nawet kosztorys według którego 5 mln złotych rocznie pochłania eksploatacja budynku (ogrzewanie, oświetlenie i inne media oraz ochrona), 7 mln pensje pracowników, a 3 mln faktyczna działalność placówki (organizacja wystawy stałej, wystaw czasowych, produkcja katalogu i przewodników po wystawie, uruchomienie internetowego portalu informacyjnego, organizacja międzynarodowej konferencji naukowej, która ma uświetnić otwarcie wystawy głównej). Muzeum pozyskało również dofinansowanie w postaci grantu z unijnych funduszy norweskich w wysokości 3 mln euro (około 12 mln złotych) do wydania w ciągu najbliższych 3 lat, jednak, o zgrozo, te pieniądze muszą zostać wydane tylko na działalność statutową. Muzeum udało się wygenerować dochód w wysokości około 350 tys. złotych ze sprzedaży biletów i 450 tys złotych z wynajmu powierzchni budynku dla organizatorów różnych imprez.

Podsumujmy. Budowa obiektu 180 mln złotych, dofinansowanie zaplanowane w 2014 roku 10 mln złotych i 1 mln euro, dofinansowanie oczekiwane w 2014 roku 18 mln złotych i 1 mln euro. Koszt budowy i koszt utrzymania obiektu, pensji pracowników i … sfinansowania wystawy poniesiony przez polskiego podatnika to 190 mln złotych (nie liczę tu kosztów za 2013 rok).

Coś tu nie gra. Pojawiają się tzw. trudne pytania:

  1. Dlaczego do tej pory nikt nie złożył doniesienie do prokuratury w sprawie nieuprawnionego wydawania pieniędzy publicznych?
  2. Dlaczego nie złożono doniesienia do CBA?
  3. Gdzie walczący o dobro polskiego podatnika lewaccy bojówkarze?
  4. Gdzie dzielni obrońcy budżetu, którzy zauważyli CAŁE 6 mln złotych, a przeoczyli DROBNE 190 mln?
  5. Czemu polscy podatnicy łożą na sfinansowanie wystawy głównej, skoro zgodnie z umową zawartą w 2005 roku pieniądze miał wyłożyć ŻIH?

HAAAALOOOO !!! – palikociarnio, HAAAALOOOO !!! – komunistyczni okupanci, HAAAALOOOO !!! UWAGA tu dopiero wałek uczyniono. Nie interesuje to państwa? A gdzie dobro podatnika? Macie je w du…żym poważaniu, bo to pieniądze dla WASZYCH!!! Tak, teraz rozumiem skąd ta zmowa milczenia.

Redaktorze Żakowski wyjmij wpierw belkę ze swojego oka, byś mógł wyjąć źdźbło z oka bliźniego.

Swoją drogą warto podsumowanie sprawy doczytać na stronie Stanisława Michalkiewicza, którego tekst stał się inspiracją dla zebrania powyższych informacji, patrz tu: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3025

źródła:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,6-mln-zl-dotacji-na-swiatynie-opatrznosci-zawiadomili-prokurature,113113.html
http://dzieje.pl/aktualnosci/muzeum-historii-zydow-polskich-stara-sie-o-zwiekszenie-budzetu-na-przyszly-rok
http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,15414155,Zakowski__Do_jasnej_cholery__dlaczego_wydajemy_budzetowe.html

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości