niedziela, 23 czerwca, 2024

Modlitwa o Wielką Polskę

Share

Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny, Panie Jezu Chryste i Ty, Najświętsza Panienko Kalwaryjska z cudownego obrazu, raczcie wejrzeć na szczerość dusz naszych i na czystość dążenia naszego. Choć grzeszni i ułomni wielce, pod Twoją, Najświętsza Panna, opiekę się uciekamy, i Ciebie za Orędowniczkę naszą obieramy sobie.

Jakoś sama cierpiała pod Krzyżem Syna Twego, Matko Bolejąca, tako wejrzyj na ucisk i utrapienie Ojczyzny Polskiej naszej. Wejrzyj na głód i niedolę milionów, które bez pracy i chleba pozostają. Na podeptanie prawa Bożego wejrzyj. Na pognębienie wejrzyj najuczciwszych, na zanik sumienia. Wejrzyj jako się panoszą coraz zuchwalej wrogowie Wiary naszej Świętej i Kościoła Bożego. Wejrzyj na braci naszych, którzy za miłość Narodu i Ojczyzny pokutują, zdrowie tracą i mienie, na uciemiężenie godności ludzkiej i wolności. Wejrzyj na tę naszą niedolę i poniewierkę.

Pod Twoją obronę się chronimy, Panno Najświętsza na Kalwarii cudami słynąca, Tobie wiarę i miłość ślubujemy. Klęknij wraz z nami, Królowo Korony Polskiej, u podnóża Tronu Syna Twego i poprzyj modły nasze, gdyż oto błagamy o spełnienie marzeń naszych, dla których walczymy i cierpimy.

O Polskę godziwą – błagamy Cię Panie!

O Polskę Sprawiedliwą- błagamy Cię Panie!

O ojczyznę dla ubogich – błagamy Cię Panie!

O Polskę dla Polaków – błagamy Cię Panie!

O Polskę katolickiego nabożeństwa – błagamy Cię Panie!

O Polskę ludzi wolnych – błagamy Cię Panie!

O Polskę ludzi sytych – błagamy Cię Panie!

O Polskę czystego sumienia – błagamy Cię Panie!

O Polskę uczciwości i miłosierdzia – błagamy Cię Panie!

O Wielką Polskę – błagamy Cię Panie!

Raczy nam dać, Panie, Polskę Wielką i Godziwą, która była na wzór Królestwa Twego.

Modlitwa o Wielką Polskę

Modlitwa z 1935 roku, której autorem jest inż. Adam Doboszyński z Krakowa, choć minęło tyle czasu, to jednak jakże aktualna.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości