piątek, 12 kwietnia, 2024

Manipulacja do kwadratu

Share

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, europosłanka Janina Ochojska (bezpartyjna z rekomendacji Platformy Obywatelskiej) występując w programie „Onet Rano” na portalu Onet.pl zwróciła uwagę, że na początku pandemii nie było akcji informacyjnej, która uświadamiałaby ludziom, czym jest choroba COVID-19 i dlaczego tak ważne jest szczepienie się.

„Szczepienia na polio były obowiązkowe. Szczepili się wszyscy, myśląc też o tym, żeby nie zarażać innych. Nie wiem, czy więzi społeczne osłabły, czy fakt, że informacja jest łatwo dostępna, więc ludzie ją różnie interpretują i każdy teraz decyduje, szczepienie nie jest obowiązkowe. Uważam, że powinno być” – powiedziała Ochojska.

„Namawiam do szczepienia się, ponieważ czytam o skutkach covidu i muszę powiedzieć, że one są straszne, bo nie tylko osłabiają ludzi, ale niszczą organy wewnętrzne, nie znamy jeszcze wszystkich skutków covidu. Po co narażać się na walkę z tą chorobą przez lata, skoro można się zaszczepić?” – dodała Ochojska.

Te słowa to kolejny przykład manipulacji. Po pierwsze ze szczepionką na polio wcale nie było tak różowo jak przedstawia pani Ochojska. Poniżej trochę historii.

Pierwszą szczepionkę podawaną doustnie opracował w 1950 roku polski lekarz, wirusolog i immunolog Hilary Koprowski. Po raz pierwszy szczepionka Koprowskiego została podana 27 lutego 1950 roku, a pierwsze masowe szczepienie miało miejsce w roku 1958 roku w Kongo. Dzięki wygodnej, doustnej formie podawania, w ciągu zaledwie sześciu tygodni zaszczepiono ponad 250 tysięcy dzieci i niemowląt. Jesienią 1959 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie profesora Feliksa Przesmyckiego rozpoczęto masowe szczepienia w Polsce. Od 1951 r. w Polsce trwała epidemia polio, początkowo rocznie chorowało 2–3 tysięcy dzieci, w 1958 roku już 6 tysięcy. Koprowski dzięki swym wpływom uzyskał od firmy farmaceutycznej Wyeth dziewięć milionów dawek, które zużytkowano w czasie ośmiu miesięcy szczepień. Efekt był natychmiastowy, liczba zachorowań zaczęła gwałtownie spadać. O ile w 1959 roku zanotowano jeszcze ponad 1000 zachorowań, o tyle w roku 1963 już tylko 30 nowych przypadków, a liczba zgonów spadła z kilkuset rocznie do dwóch.

Drugą szczepionkę podawana iniekcyjnie (zastrzyk) opracował Amerykanin Jonas Edward Salk. W 1955 roku Salk ogłosił otrzymanie szczepionki przeciw paraliżowi dziecięcemu (polio); rozpoczęły się masowe szczepienia. Zaszczepiono 440 tysięcy dzieci. Jednak po podaniu szczepionki u 250 dzieci nastąpiły powikłania, u 150 wystąpił częściowy lub całkowity paraliż, a 11 zmarło. Z tego powodu szczepionkę wycofano. Warto podkreślić, że szczepionkę wycofano przy całkowitej ilości powikłań poszczepiennych w zakresie 0,09341%, a śmiertelności wynoszącej 0,0025% wszystkich zaszczepionych dzieci.

Trzecią szczepionkę opartą o doświadczenia doktora Koprowskiego (podawana doustnie) opracował Albert Bruce Sabin amerykański lekarz polsko-żydowskiego pochodzenia 24 kwietnia 1960 roku jako pierwszy na świecie zastosował szczepionkę która całkowicie unicestwiała wirusa polio powodującego chorobę Heinego-Medina. Szczepienia na ogromną skalę przeprowadził na terenie ZSRR za zgodą Nikity Chruszczowa.

Podsumowując prace nad skuteczną szczepionką trwały od 1950 roku. Nad szczepionką pracowało 3 naukowców. Pierwsze masowe szczepienia z pozytywnym skutkiem miały miejsce w 1958 roku w Kongo, drugie, już nie udane, w 1955 roku w USA. W Polsce masowe szczepienia rozpoczęły się na jesieni 1959 roku. Łatwo policzyć, że od opracowania szczepionek do ich masowego zastosowania mijały LATA. Próba szybkich działań ze szczepionką Salka zakończyła się niepowodzeniem.

Obecnie wszystkie stosowane na rynku szczepionki powstały kilka miesięcy temu i są oficjalnie na etapie III fazy badań klinicznych. Mówiąc inaczej nie wiemy NIC o długofalowych skutkach przyjmowania eksperymentalnych specyfików. Wiemy z danych zebranych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, że bezpośrednio po podaniu szczepionki zmarło w Polsce 1121 osób (dane na 17.04.2021r.), choć oficjalne raporty rządowe mówią o 62 przypadkach. Wiemy, że po zaszczepieniu jedną dawką zmarło z rozpoznaniem COVOD-19 (pozytywny test) – 1399 osób, a po zaszczepieniu dwiema dawkami – 271 osób (dane z 09.04.2021r.). Jak widać ludzie umierają zarówno na NOP jak i na COVID-19 pomimo zaszczepienia.

Biorąc pod uwagę wszystkich zaszczepionych na dzień 21.04.2021r., a więc 9 210 419 osób i wykazane przez STOP NOP śmierci otrzymujemy, że zmarło 0,01217% zaszczepionych. Amerykanie wycofali szczepionkę przeciw polio przy 0,0025% śmieci w wyniku NOP.

Jak widać jesteśmy manipulowani do kwadratu, a biorąc pod uwagę skalę zjawiska mam wrażenie, że szczepienia mają zupełnie inny cel niż nam się go usiłuje pokazać.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości