wtorek, 5 grudnia, 2023

Cierpienia w Strefie Gazy. Rośnie liczba ofiar

Okupowane terytorium palestyńskie Strefa Gazy

Share

Gość programu ks. Marek Bąk zaproszony do telewizji PL1.TV omawia z prowadzącą P. Edytą Paradowską wydarzenia cierpiącego narodu palestyńskiego podczas dziejącego się – można tak dosadnie już powiedzieć – ludobójstwa, gdzie z dnia na dzień rośnie liczba ofiar w Strefie Gazy.

Poniższą publikacją (i odnośnikiem do całego wywiadu „Bóg jest zawsze po stronie cierpiących”) chcielibyśmy Państwu przybliżyć problem dziejącego się cierpienia w Strefie Gazy jednocześnie zaprosić do modlitwy o pokój np. litanią do Matki Bożej rozwiązującej wszelkie pęta spraw niemożliwych do rozwiązania: Litania do MB Rozwiązującej Węzły

Jezus zawsze stawał po stronie cierpiącego człowieka

Tak, i był tym co się z cierpiącym solidaryzował.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Dlatego, Jezus jest po stronie ludzi cierpiących – bez względu na wyznawaną wiarę. Godność człowieka dana jest od Boga. Człowiek człowiekowi równy w sensie zbawienia.

Jak to się dzieje, że nasz Kościół milczy w sprawie ludobójstwa w Palestynie?

Przez półtora roku modliliśmy się o ludzi z Ukrainy – i bardzo dobrze, bo życie jest święte, należy go bronić od poczęcia do naturalnej śmierci – ale dlaczego teraz w momencie gdy 2 miliony 300 tysięcy ludzi (2 300 000) jest bombardowanych dzień noc, dzień noc, pozbawiono ich wody, jedzenia, prądu, najbardziej podstawowych leków; operacje odbywają się bez znieczulenia. Dlaczego kościół nie staje po stronie tych cierpiących ludzi?

To jest bardzo potrzebne pytanie, i tu powinni odpowiedzieć na to biskupi, by powiedzieli, dlaczego oni milczą? Powinno się stanąć po stronie ludzi cierpiących. Co więcej, słychać głosy poparcia dla agresorów [przyp. red. Izraela].

To co zrobiono Palestyńczykom, jest to rodzaj Powstania Warszawskiego

Ci ludzie są skazani na bilogiczną zagładę, by już nie istnieli. To się odbywa na oczach milczącego świata.


Zamieszczono tweet premiera Izraela, który deklaruje za 1 księgą Samuela 15:3 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły»


Żydzi w Palestynie są agresorami. Są kolonizatorami. Są obcym ciałem. Palestyńczycy są u siebie. Tysiące lat na swoim. Dlaczego Ci palestyńczycy są tak mordowani?

Całość nagrania znajdziemy pod poniższym linkiem:


Czy zamieszki w Jerozolimie nie są chęcią zbudowania Trzeciej Świątyni?

Czytaj więcej

Komentarze

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości