piątek, 24 maja, 2024

Pandemia – jakie są sprzeczności w rządowej legislacji prawa

Share

Analizując wydawane przez rząd i ministra zdrowia akty prawne trudno oprzeć się wrażeniu, że działania rządu zobrazowane w publikowanych dokumentach nie służą ochronie zdrowia Polaków, a raczej maja za zadanie maksymalnie utrudnić życie mieszkańcom Polski, a tzw. pandemia to narzędzie do usprawiedliwiania wszystkich najdurniejszych nawet zaleceń. Poniżej przykłady.

Amantadyna – lek na COVID-19
Od wiosny 2020 roku przemyski pulmonolog doktor Włodzimierz Bodnar informował oficjalne czynniki o bardzo pozytywnych wynikach zastosowania amantadyny w leczeniu COVID-19. Nikt z rządu nie zainteresował się tematem. Pod koniec listopada, przy najwyższej ilości wymazań na plus, zdesperowany lekarz na konferencji prasowej w Sejmie, zorganizowanej dzięki posłowi Konfederacji Dobromirowi Sośnierzowi, poinformował opinię publiczną o swoich wynikach w leczeniu amantadyną COVID-19, a posłowie Konfederacji 20 listopada złożyli interpelację poselską ws. amantadyny. W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia zakazało używania amantadyny (lek Viregyt K) do leczenia COVID-19 (DZ.URZ. Min.Zdr. 2020.102 ogłoszony 30.11.2020). W grudniu pojawiła się informacje, że naukowcy z Cambridge potwierdzają, że pacjenci chorzy na COVID-19, którym podawana amantadynę przechodzili chorobę bardzo łagodnie i bez żadnych powikłań. W połowie grudnia wiceminister Marcin Warchoł poinformował na Twitterze, że wyleczył się z COVID-19 stosując zabronioną przez ministerstwo zdrowia amantadynę. Wobec szumu medialnego i coraz większej ilości danych potwierdzających skuteczność terapii z użyciem amantadyny ministerstwo zdrowia dopuściło od 21.12.2020r. amantadynę do leczenia COVID-19. Jednak mimo dopuszczenia leku do rynku akcja dyskredytowania amantadyny trwa w najlepsze. Doradca szefa rządu prof. Andrzej Horban twierdzi, że zastosowanie amantadyny w leczniu COVID-19 wymaga przeprowadzenia badań klinicznych ponieważ lek daje dużo objawów ubocznych. Ten sam prof. Horban nie przejawia żadnych postaw krytycznych jeżeli chodzi o szczepionki wytwarzane przez Pfizera i BioNTech, które de facto są eksperymentalną terapią genową z zastosowaniem mRNA, a politycy zdjęli odpowiedzialność za skutki uboczne z producentów preparatu. „mRNA ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytworzenia antygenu podobnego do kolca SARS CoC-2 .(…) Już w 2000 roku amerykański odpowiednik PAN stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem. (…) Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej np. w nowotworach złośliwych i szeregu innych ostrych zmianach chorobowych, zawiodło i wycofano się tych prób.” Standardowy proces przygotowanie szczepionki trwa kilka lub kilkanaście lat tymczasem w przypadku COVID-19 szczepionka powstała w niecały rok.

TVP załatwia sobie dostęp do hoteli
Od 28 grudnia weszliśmy w okres kolejnego lockdownu. Rząd publikując rozporządzenie z 21 grudnia  (Dz.U. 2020 poz. 2316) zakazał od 28 grudnia działalności wielu branżom, w tym głównie uderzył w sektor hotelarski praktycznie, poza nielicznymi wyjątkami, uniemożliwiając korzystanie z hoteli. Jednak „zapomniano” o pewnym szczególe otóż TVP tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” postanowiła zorganizować w Ostródzie na Mazurach. Tego typu impreza wymaga zakwaterowania całych rzesz artystów, techników i redaktorów, a tymczasem branża hotelarska została skutecznie sparaliżowana przez rząd. Od czego jednak są powiązania TVP z władzą. Dnia 27 grudnia (Dz.U. 2020 poz. 2353) zostało opublikowane rozporządzenie rady ministrów zmieniające rozporządzenie z 21 grudnia, w którym min. umożliwiono korzystanie z hoteli „dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających  koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 stawy z dnia 29 grudnia 1992r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców.” W ten sposób TVP załatwiła sobie zakwaterowanie dla osób zaangażowanych w „Sylwestra Marzeń z Dwójką”.

Podsumowanie
1. Rząd nie jest zainteresowany leczeniem Polaków, a głównie ich wyszczepieniem z wykorzystaniem eksperymentalne terapii genowej.
2. Nie ma rzeczy niemożliwych do przeskoczenia w czasie lockdawnu.
3. Wdrożenie obostrzeń nie ma za zadanie poprawy zdrowia Polaków ale dopieczenie wszystkim tak żeby radośnie przyjmowali zakupione eksperymentalne szczepionki.

źródła:
https://nczas.com/2020/12/21/amantadyna-dopuszczona-w-leczeniu-covid-19-rzad-bohatersko-rozwiazuje-problem-ktory-sam-stworzyl/
https://nczas.com/2020/12/28/amantadyna-w-leczeniu-covid-19-doradca-premiera-prof-horban-zabral-glos-wideo/
https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/12/wersja_II_-_komunikat_w_sprawie_ordynowania_i_wydawania_produktu_leczniczego_Viregyt_K.pdf
http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2020/102/akt.pdf
https://wnet.fm/2020/12/28/szczepionka-mrna-powoduje-choroby-autoimmunologiczne-dr-zbigniew-halat-wyjasnia-czego-nie-wiemy-o-nowym-preparacie/
https://www.youtube.com/watch?v=hZ-hfsN09-M&feature=emb_logo
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002316/O/D20202316.pdf
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002353/O/D20202353.pdf
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/hotele-baseny-i-silownie-beda-nieczynne-od-28-grudnia-do-17-stycznia/leyvwnz
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-sylwester-marzen-ostroda-kto-wystapi


PS. Dodajmy jeszcze opis o zakazie przemieszczana w Sylwestra 2020

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w Sylwestra (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji:
„Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.”

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń (t.j. Dz.U. 2019 poz. 821 z późn. zm.):

„Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.”

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. 2020 poz. 256 z późn. zm.):
„Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.”

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1. stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone. NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW za noc Sylwestrową! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. ???????? Oszczędźcie sobie papierkowej roboty. Lepiej poświętować Nowy Rok.
źródło:https://www.facebook.com/adwMagdalenaWilk/photos/a.912999942119922/3757866730966548/

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości