środa, 7 czerwca, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...

Pandemia – jakie są sprzeczności w rządowej legislacji prawa

Analizując wydawane przez rząd i ministra zdrowia akty prawne trudno oprzeć się wrażeniu, że działania rządu zobrazowane w publikowanych dokumentach nie służą ochronie zdrowia Polaków, a raczej maja za zadanie maksymalnie utrudnić życie mieszkańcom Polski, a tzw. pandemia to narzędzie do usprawiedliwiania wszystkich najdurniejszych nawet zaleceń. Poniżej przykłady.

Amantadyna – lek na COVID-19
Od wiosny 2020 roku przemyski pulmonolog doktor Włodzimierz Bodnar informował oficjalne czynniki o bardzo pozytywnych wynikach zastosowania amantadyny w leczeniu COVID-19. Nikt z rządu nie zainteresował się tematem. Pod koniec listopada, przy najwyższej ilości wymazań na plus, zdesperowany lekarz na konferencji prasowej w Sejmie, zorganizowanej dzięki posłowi Konfederacji Dobromirowi Sośnierzowi, poinformował opinię publiczną o swoich wynikach w leczeniu amantadyną COVID-19, a posłowie Konfederacji 20 listopada złożyli interpelację poselską ws. amantadyny. W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia zakazało używania amantadyny (lek Viregyt K) do leczenia COVID-19 (DZ.URZ. Min.Zdr. 2020.102 ogłoszony 30.11.2020). W grudniu pojawiła się informacje, że naukowcy z Cambridge potwierdzają, że pacjenci chorzy na COVID-19, którym podawana amantadynę przechodzili chorobę bardzo łagodnie i bez żadnych powikłań. W połowie grudnia wiceminister Marcin Warchoł poinformował na Twitterze, że wyleczył się z COVID-19 stosując zabronioną przez ministerstwo zdrowia amantadynę. Wobec szumu medialnego i coraz większej ilości danych potwierdzających skuteczność terapii z użyciem amantadyny ministerstwo zdrowia dopuściło od 21.12.2020r. amantadynę do leczenia COVID-19. Jednak mimo dopuszczenia leku do rynku akcja dyskredytowania amantadyny trwa w najlepsze. Doradca szefa rządu prof. Andrzej Horban twierdzi, że zastosowanie amantadyny w leczniu COVID-19 wymaga przeprowadzenia badań klinicznych ponieważ lek daje dużo objawów ubocznych. Ten sam prof. Horban nie przejawia żadnych postaw krytycznych jeżeli chodzi o szczepionki wytwarzane przez Pfizera i BioNTech, które de facto są eksperymentalną terapią genową z zastosowaniem mRNA, a politycy zdjęli odpowiedzialność za skutki uboczne z producentów preparatu. „mRNA ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytworzenia antygenu podobnego do kolca SARS CoC-2 .(…) Już w 2000 roku amerykański odpowiednik PAN stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem. (…) Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej np. w nowotworach złośliwych i szeregu innych ostrych zmianach chorobowych, zawiodło i wycofano się tych prób.” Standardowy proces przygotowanie szczepionki trwa kilka lub kilkanaście lat tymczasem w przypadku COVID-19 szczepionka powstała w niecały rok.

TVP załatwia sobie dostęp do hoteli
Od 28 grudnia weszliśmy w okres kolejnego lockdownu. Rząd publikując rozporządzenie z 21 grudnia  (Dz.U. 2020 poz. 2316) zakazał od 28 grudnia działalności wielu branżom, w tym głównie uderzył w sektor hotelarski praktycznie, poza nielicznymi wyjątkami, uniemożliwiając korzystanie z hoteli. Jednak „zapomniano” o pewnym szczególe otóż TVP tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” postanowiła zorganizować w Ostródzie na Mazurach. Tego typu impreza wymaga zakwaterowania całych rzesz artystów, techników i redaktorów, a tymczasem branża hotelarska została skutecznie sparaliżowana przez rząd. Od czego jednak są powiązania TVP z władzą. Dnia 27 grudnia (Dz.U. 2020 poz. 2353) zostało opublikowane rozporządzenie rady ministrów zmieniające rozporządzenie z 21 grudnia, w którym min. umożliwiono korzystanie z hoteli „dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających  koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 stawy z dnia 29 grudnia 1992r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców.” W ten sposób TVP załatwiła sobie zakwaterowanie dla osób zaangażowanych w „Sylwestra Marzeń z Dwójką”.

Podsumowanie
1. Rząd nie jest zainteresowany leczeniem Polaków, a głównie ich wyszczepieniem z wykorzystaniem eksperymentalne terapii genowej.
2. Nie ma rzeczy niemożliwych do przeskoczenia w czasie lockdawnu.
3. Wdrożenie obostrzeń nie ma za zadanie poprawy zdrowia Polaków ale dopieczenie wszystkim tak żeby radośnie przyjmowali zakupione eksperymentalne szczepionki.

źródła:
https://nczas.com/2020/12/21/amantadyna-dopuszczona-w-leczeniu-covid-19-rzad-bohatersko-rozwiazuje-problem-ktory-sam-stworzyl/
https://nczas.com/2020/12/28/amantadyna-w-leczeniu-covid-19-doradca-premiera-prof-horban-zabral-glos-wideo/
https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/12/wersja_II_-_komunikat_w_sprawie_ordynowania_i_wydawania_produktu_leczniczego_Viregyt_K.pdf
http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2020/102/akt.pdf
https://wnet.fm/2020/12/28/szczepionka-mrna-powoduje-choroby-autoimmunologiczne-dr-zbigniew-halat-wyjasnia-czego-nie-wiemy-o-nowym-preparacie/
https://www.youtube.com/watch?v=hZ-hfsN09-M&feature=emb_logo
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002316/O/D20202316.pdf
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200002353/O/D20202353.pdf
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/hotele-baseny-i-silownie-beda-nieczynne-od-28-grudnia-do-17-stycznia/leyvwnz
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-sylwester-marzen-ostroda-kto-wystapi


PS. Dodajmy jeszcze opis o zakazie przemieszczana w Sylwestra 2020

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w Sylwestra (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji:
„Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.”

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń (t.j. Dz.U. 2019 poz. 821 z późn. zm.):

„Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.”

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. 2020 poz. 256 z późn. zm.):
„Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.”

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1. stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone. NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW za noc Sylwestrową! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. 🙏🙏 Oszczędźcie sobie papierkowej roboty. Lepiej poświętować Nowy Rok.
źródło:https://www.facebook.com/adwMagdalenaWilk/photos/a.912999942119922/3757866730966548/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl