czwartek, 18 lipca, 2024

Moje dziecko się nudzi. O książce „Profesor Józio”

Share

Prudniczanin – Michał Kleszcz – pisze swoja pierwszą książkę dla dzieci. I jak wyszło, posłuchajcie recenzji:

Uf nareszcie można się wybrać do parku, lasu, na świeże powietrze, prawda? Wasze dzieci też lepiej śpią po aktywności na zewnątrz? Dużo tlenu i dobra książka przed snem = spokojny wieczór dla mamy Dawki O2 Wam nie podrzucę, ale mogę zaprezentować pachnącą nowość, której mam zaszczyt patronować!

„Profesor Józio w świecie dorosłych” to przezabawne perypetie i przemyślenia 7-letniego chłopca, który nie reflektuje dorosnąć. Uważa, iż „dorosłość zaczyna się tam, gdzie w miejsce wyobraźni pojawia się doświadczenie”. To drugie jest nudne i na nic nie pozwala, a jedynie czegoś zabrania, bądź coś nakazuje. Wyobraźnia poszerza wszelkie granice, dzięki czemu jest dziecięcą potęgą. Ponadto rozwija się dzięki czytaniu i każde szanujące się dziecko powinno czytać, zamiast spędzać mnóstwo czasu przed komputerem czy telewizorem, gdyż te działają na maluchy jak kryptonit na Supermena! Prawda, że trafne porównanie? Takich jest tu więcej!

Podoba mi się, że czytający na głos dorosły znajdzie tu sporo kwestii, które sam będzie mógł przemyśleć. Lubię książki, których treść na pierwszy rzut oka skierowana jest do dzieci, a między wierszami skrywa w sobie coś dla dorosłych. Trochę jak w Shreku.

Na pochwałę zasługuje również strona techniczna: twarda oprawa, wysokiej jakości papier, szyte strony, różnego rodzaju czcionki (w tym moja ulubiona – pisana!) oraz wesołe ilustracje, które z pewnością zainteresują niejednego małego czytelnika. Wyglądają jak kolorowanki, więc nie zdziwcie się, gdy pewnego dnia nabiorą barw. Mój egzemplarz był już atakowany kilka razy.

Jeśli szukacie zabawnej lektury, pełnej uniwersalnych prawd przedstawionych lekkim piórem – ta powinna się sprawdzić.

Życzę miłej lektury

„Profesor Józio w świecie dorosłych”, Michał Kleszcz, il.: Aleksandra Adamska-Rzepka, Wydawnictwo MARTEL, cena ok.: 20-25 zł, wiek 5+_@wydawnictwomartel

profesorjózio #światdorosłych #dorosłość #wyobraźnia #ksiazkidladzieci #dladzieci #książka #książkadladzieci #przedszkolak #uczniak #czytam #terazczytam #mojedzieckosienudzi #jestemama #biznesmen #rodzic #rodzicielstwbliskości #mama #tata #czytamdziecku #kochamczytać #bookstagram #pookstagrampl #ksiazki

Czytaj więcej

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Nowości