piątek, 12 kwietnia, 2024

Modlitwa przeciw burzom

Share

W dobie nasilających się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, których doświadcza nasz kraj zachęcam do użycia duchowej broni przeciwko burzom. Nie musimy bezczynnie patrzeć na to jak burze niszczą nasze domy, zbiory, ogrody i samochody.

Historia św. Antoniego z Padwy

Święty znany jako Antoni z Padwy, nie miał na imię Antoni i nie urodził się w Padwie. Najczęściej jest on wzywany do pomocy w przypadkach zagubienia jakiegoś przedmiotu, co wydatnie ogranicza pole jego możliwości. Przypomnijmy więc fakty i sprostujmy błędne przekonania, związane z jego osobą.

Św. Antoni pracował niestrudzenie i odznaczał się niezwykłą pamięcią. Znał on Biblię tak doskonale, że mówiono o nim: „Gdyby wszystkie święte Pisma uległy zniszczeniu, Antoni mógłby podyktować je sekretarzowi, aby w ten sposób zostały odtworzone”.

Trudno zliczyć cuda, jakie towarzyszyły jego krótkiemu życiu (zmarł, mając zaledwie 36 lat). Został kanonizowany w niespełna rok po swojej śmierci, natomiast w 1946 roku, papież Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła, nadając mu przydomek „Doctor Evangelicus”.

Modlitwa lub Błogosławieństwo Św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu

W XIII wieku Pielgrzymujący Kapłan odwiedził anonimowo zakon i kościół niedaleko Lizbony w Portugalii. Kościół ten był niszczony nieomalże każdego roku przez burze, powodujące poważne zniszczenia zabudowań oraz śmierć pośród ludzi. Pielgrzymujący Kapłan zostawił u furtiana zakonu spisaną kopię tej modlitwy i zniknął. Została ona przechowana i stosowana przez mnichów i od tego czasu burze nie czyniły żadnej szkody ani zakonnikom ani zabudowaniom. W następstwie tego papież Innocenty III (1198-1216) nakazał opublikowanie tej modlitwy.

Nasza Pani z Emmitsburga 15 stycznia 2005 podzieliła się z Gianną Sullivan informacją, że tym tajemniczym pielgrzymem – Kapłanem był Św. Antoni z Padwy. Zaleciła Ona również stosowanie tej modlitwy w naszych czasach.

Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego w kierunku nadciągającego żywiołu. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen!

Modlitwa przeciwko burzom- wersja podręczna.pdf

Czytaj więcej

Komentarze

  1. Św. Antoni dziś na progu kolejnej nawałnicy, ulewnych deszczy prosze o Twoją opieke, wstawiennictwo , uśmierzenie zbliżającej sie burzy,. Sw Antoni prosze z całegi serca ochroń nas.

  2. Św. Antoni dziękując Ci za dotychczasową opiekę, błagam pamiętaj o nas przez kolejne dni, w których zapowiadane są następne silne nawałnice, ulewne deszcze i burze. Proszę miej nas w swojej opiece. Zachowaj nas, nasz dom i otoczenie przed zalaniem i zniszczeniem. To kolejna nawałnica, tego lata, prosze pamietaj o nas

  3. Św. Antoni dziękując Ci za dotychczasową opiekę, błagam pameetaj o nas przez kolejne dni, w których zapowiadane są następne silne nawałnice, ulewne deszcze i burze. Proszę miej nas w swojej opiece. Zachowaj nas, nasz dom i otoczenie przed zalaniem i zniszczeniem.

  4. SW. Antoni znowu zbliża się silna burza, wichury, ulewy i gradobicia proszę ucisz ten żywioł,ochroń dom ,otoczenie ogród przed zniszczeniem. SW. Antoni wstawiaj się za nami u Boga Najwyższego.

  5. SW. Antoni burz jest już blisko, pokornie proszę ucisz ją , ochroń nas , nasze domy, ogrody przed zniszczeniem. SW. Antoni poratuj

  6. św. Antoni dzisiaj znowu stoimy na progu ciężkiej burzy z gradem , piorunami , silnym wiatrem i ja znowu pokornie proszę o twoją ochronę by ta burza , ulewy nie zrobiły nam krzywdy proszę chroń nas przed niszczycielskim działaniem burzy, przed zalaniem ,gradem itd.
    dziękuję za Twoje wsparcie i obronę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości