poniedziałek, 15 lipca, 2024

Modlitwa przeciw burzom

Share

W dobie nasilających się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, których doświadcza nasz kraj zachęcam do użycia duchowej broni przeciwko burzom. Nie musimy bezczynnie patrzeć na to jak burze niszczą nasze domy, zbiory, ogrody i samochody.

Historia św. Antoniego z Padwy

Święty znany jako Antoni z Padwy, nie miał na imię Antoni i nie urodził się w Padwie. Najczęściej jest on wzywany do pomocy w przypadkach zagubienia jakiegoś przedmiotu, co wydatnie ogranicza pole jego możliwości. Przypomnijmy więc fakty i sprostujmy błędne przekonania, związane z jego osobą.

Św. Antoni pracował niestrudzenie i odznaczał się niezwykłą pamięcią. Znał on Biblię tak doskonale, że mówiono o nim: „Gdyby wszystkie święte Pisma uległy zniszczeniu, Antoni mógłby podyktować je sekretarzowi, aby w ten sposób zostały odtworzone”.

Trudno zliczyć cuda, jakie towarzyszyły jego krótkiemu życiu (zmarł, mając zaledwie 36 lat). Został kanonizowany w niespełna rok po swojej śmierci, natomiast w 1946 roku, papież Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła, nadając mu przydomek „Doctor Evangelicus”.

Modlitwa lub Błogosławieństwo Św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu

W XIII wieku Pielgrzymujący Kapłan odwiedził anonimowo zakon i kościół niedaleko Lizbony w Portugalii. Kościół ten był niszczony nieomalże każdego roku przez burze, powodujące poważne zniszczenia zabudowań oraz śmierć pośród ludzi. Pielgrzymujący Kapłan zostawił u furtiana zakonu spisaną kopię tej modlitwy i zniknął. Została ona przechowana i stosowana przez mnichów i od tego czasu burze nie czyniły żadnej szkody ani zakonnikom ani zabudowaniom. W następstwie tego papież Innocenty III (1198-1216) nakazał opublikowanie tej modlitwy.

Nasza Pani z Emmitsburga 15 stycznia 2005 podzieliła się z Gianną Sullivan informacją, że tym tajemniczym pielgrzymem – Kapłanem był Św. Antoni z Padwy. Zaleciła Ona również stosowanie tej modlitwy w naszych czasach.

Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego w kierunku nadciągającego żywiołu. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen!

Modlitwa przeciwko burzom- wersja podręczna.pdf

Czytaj więcej

Komentarze

41 KOMENTARZE

 1. Św. Antoni proszę uchroń mój dom przed zalaniem . Zbliża się kolejna burza i mocny deszcz , proszę uśmierz tę burzę wraz z ulewami. Pokornie prosze o pomoc

 2. Święty Antoni ponawiam wszystkie moje prośby w obliczu nadchodzących burz. Proszę uchroń nas przed nimi, miej nas w opiece.

 3. Św. Antoni dziękując Ci za dotychczasową opiekę i pomoc błaga o wsparcie i Twoją opiekę dzisiaj. Proszę ochroń nas przed nawałnicami, które mają przejść, proszę uproś Boga Najwyższego by ją uśmiwrzył by nie było szkodliwych ulew, gradobicia, grzmotów, piorunów i wichur. Proszę ocal nasze domostwa, ogrody i nas. Pokornie o to proszę.

 4. Święty Antoni to znowu ja kolejne komunikaty o zbliżających się niszczycielskich nawałnicach i ja uciekam się do Ciebie z modlitwą, prośbą o uśmierzenie tych burz , o ocalenie naszych domów , ogrodów przed zniszczeniem i zalaniem. Proszę uproś Boga Najwyższego o łaskę dla nas. Błagam

 5. To znowu ja Św. Antoni wobec kolejnych bardzo poważnych komunikatów o nadchodzących burzach, błagam pomocy.

 6. Św.Antoni znowu zbliża się ogromną burza proszę uproś Boga Najwyższego by nas oszczędziła, ominęła by nie stwarzała zagrożenia. Św. Antoni pomóż. Proszę

 7. Św. Antoni burze nie odpuszczają znowu pilne ostrzeżenia przed nadchodzącym atakiem proszę pokornie o Twoje wsparcie i opiekę, proszę uproś Boga najwyższego by wstrzymał żywioł.

 8. Nasiliły się zjawiska burzowe, stają się coraz bardziej niebezpieczne. Proszę otocz nas opieką, uchroń od niszczycielskiego działania żywiołu. Św. Antoni pokrnie Cię proszę.

 9. Św. Antoni dziś na progu kolejnej nawałnicy, ulewnych deszczy prosze o Twoją opieke, wstawiennictwo , uśmierzenie zbliżającej sie burzy,. Sw Antoni prosze z całegi serca ochroń nas.

 10. Św. Antoni dziękując Ci za dotychczasową opiekę, błagam pamiętaj o nas przez kolejne dni, w których zapowiadane są następne silne nawałnice, ulewne deszcze i burze. Proszę miej nas w swojej opiece. Zachowaj nas, nasz dom i otoczenie przed zalaniem i zniszczeniem. To kolejna nawałnica, tego lata, prosze pamietaj o nas

 11. Św. Antoni dziękując Ci za dotychczasową opiekę, błagam pameetaj o nas przez kolejne dni, w których zapowiadane są następne silne nawałnice, ulewne deszcze i burze. Proszę miej nas w swojej opiece. Zachowaj nas, nasz dom i otoczenie przed zalaniem i zniszczeniem.

 12. SW. Antoni znowu zbliża się silna burza, wichury, ulewy i gradobicia proszę ucisz ten żywioł,ochroń dom ,otoczenie ogród przed zniszczeniem. SW. Antoni wstawiaj się za nami u Boga Najwyższego.

 13. SW. Antoni burz jest już blisko, pokornie proszę ucisz ją , ochroń nas , nasze domy, ogrody przed zniszczeniem. SW. Antoni poratuj

 14. św. Antoni dzisiaj znowu stoimy na progu ciężkiej burzy z gradem , piorunami , silnym wiatrem i ja znowu pokornie proszę o twoją ochronę by ta burza , ulewy nie zrobiły nam krzywdy proszę chroń nas przed niszczycielskim działaniem burzy, przed zalaniem ,gradem itd.
  dziękuję za Twoje wsparcie i obronę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości