ModlitwyModlitwa przeciw burzom

Modlitwa przeciw burzom

W dobie nasilających się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, których doświadcza nasz kraj zachęcam do użycia duchowej broni przeciwko burzom. Nie musimy bezczynnie patrzeć na to jak burze niszczą nasze domy, zbiory, ogrody i samochody.

Historia św. Antoniego z Padwy

Święty znany jako Antoni z Padwy, nie miał na imię Antoni i nie urodził się w Padwie. Najczęściej jest on wzywany do pomocy w przypadkach zagubienia jakiegoś przedmiotu, co wydatnie ogranicza pole jego możliwości. Przypomnijmy więc fakty i sprostujmy błędne przekonania, związane z jego osobą.

Św. Antoni pracował niestrudzenie i odznaczał się niezwykłą pamięcią. Znał on Biblię tak doskonale, że mówiono o nim: „Gdyby wszystkie święte Pisma uległy zniszczeniu, Antoni mógłby podyktować je sekretarzowi, aby w ten sposób zostały odtworzone”.

Trudno zliczyć cuda, jakie towarzyszyły jego krótkiemu życiu (zmarł, mając zaledwie 36 lat). Został kanonizowany w niespełna rok po swojej śmierci, natomiast w 1946 roku, papież Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła, nadając mu przydomek „Doctor Evangelicus”.

Modlitwa lub Błogosławieństwo Św. Antoniego z Padwy przeciwko burzom z mocą egzorcyzmu

W XIII wieku Pielgrzymujący Kapłan odwiedził anonimowo zakon i kościół niedaleko Lizbony w Portugalii. Kościół ten był niszczony nieomalże każdego roku przez burze, powodujące poważne zniszczenia zabudowań oraz śmierć pośród ludzi. Pielgrzymujący Kapłan zostawił u furtiana zakonu spisaną kopię tej modlitwy i zniknął. Została ona przechowana i stosowana przez mnichów i od tego czasu burze nie czyniły żadnej szkody ani zakonnikom ani zabudowaniom. W następstwie tego papież Innocenty III (1198-1216) nakazał opublikowanie tej modlitwy.

Nasza Pani z Emmitsburga 15 stycznia 2005 podzieliła się z Gianną Sullivan informacją, że tym tajemniczym pielgrzymem – Kapłanem był Św. Antoni z Padwy. Zaleciła Ona również stosowanie tej modlitwy w naszych czasach.

Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Świętego w kierunku nadciągającego żywiołu. Modlitwę tę należy odmawiać z mocą! nie tylko w czasie burz ale też w czasie innych zaburzeń w przyrodzie.

Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju. + Bóg stał się człowiekiem + i Słowo stało się ciałem. + Chrystus narodził się z Dziewicy. + Chrystus cierpiał. + Chrystus został ukrzyżowany. + Chrystus umarł. + Chrystus powstał z martwych. + Chrystus wstąpił do Nieba. + Chrystus zwycięża. + Chrystus króluje. + Chrystus rządzi. + Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami. + Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju, + i Słowo stało się Ciałem. + Chrystus jest z nami razem z Maryją. + Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył. + Święty Boże! + Święty mocny! + Święty i Nieśmiertelny! + Zmiłuj się nad nami. Amen!

Modlitwa przeciwko burzom- wersja podręczna.pdf

8 KOMENTARZE

 1. Boże chroń mój dom i miej w opiece mieszkańców. Racz oddalić od nas straszne burze i wichury. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas.

 2. Panie Boże błagam oddal od nas burze, nawałnice, gradobicia,ulewy, wichury. Proszę o to za wstawiennictwem Św. Antoniego z Padwy. Zachowaj nas i nasz dom byśmy nie ucierpieli i mogli żyć bezpiecznie.

 3. Panie Jezu proszę Cię za wstawiennictwem św.Antoniego z Padwy
  ucisz wszelkie nadciągające na nasz kraj burzę.szczególnie proszę chroń mój dom moją posiadłość od powodzi huraganu i ognia

 4. Idzie ogromna burza błagam Cię Panie Boże za wstawiennictwem Św.Antoniego z Padwy oddal ją Panie. Wszechmogący błagam Cię.

 5. Kochany Panie Boże proszę Cię o oddalenie wszelkich gwałtownych burz, wiatrów, trąb powietrznych, tornad czy jakichkolwiek groźnych anomalii pogodowych.
  My grzeszni Ciebie Boga prosimy, wysłuchań nas Panie!!!

 6. Panie Jezu spraw żeby nie było burz i wiatru spraw spokojne noce zimę śnieżną bez wiatru spraw żeby inni pomodlili się do ciebie proszę o ucronienie Florydy przed huraganem. Amen.

  (Pomódlcie się o to)

Komentarze

Proszę wprowadź swój komentarz!
Przedstaw się

Ostatnie publikacje

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

To może zainteresować

- Promocja -