sobota, 2 grudnia, 2023

Konsekwencja albo odpust. Wybiórczość w karaniu za nie noszenie maseczek

Share

Po lekturze artykułu „Słona cena lekceważenia restrykcji” (Tygodnik Prudnicki numer 32 z 5 sierpnia 2020 roku), z którego to dowiedziałem się o niezwykłej skuteczności prudnickiego SANEPID oraz wspierającej go Policji w nakładaniu kar pieniężnych na osoby łamiące obostrzenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej naszła mnie pewna refleksja.

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że kary te nakładane są TYLKO i WYŁĄCZENIE na zwykłego Kowalskiego pomimo tego, że politycy, samorządowcy i inne osoby publiczne regularnie w UDOKUMENTOWANY sposób łamią przepisy[1. Wspomniane przepisy określone są w par.17 ust. 1 oraz par. 18 ust.1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 964), łatwo można je odszukać.] związane z zachowaniem dystansu społecznego oraz ochrony ust i nosa za pomocą maseczek.

Żeby nie być gołosłownym poniżej przytoczę przykłady łamania wspomnianych przepisów tylko z numeru 32 Tygodnika Prudnickiego. Wszystkie osoby z panią Wicewojewodą Teresą Barańską na czele ze zdjęcia na stronie 2 opisanego „Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Pamięci bohaterów w Prudniku” stoją bez maseczek w odległości od siebie mniejszej niż 1,5 metra. Osoby ze zdjęcia na stronie 14 opisanego „Przewodniczący Rady Gminy Walce Mateusz Burczyk, (…)” znajdują się w pomieszczeniu Gminy Walce, stoją jedna od drugiej w odległości mniejszej niż 1,5 metra i są bez maseczek. Osoby, które nie zabezpieczają nosa i ust oraz przebywają w odległości mniejszej niż 1,5 metra jedna od drugiej, z wyłączeniem celebransów, ze zdjęć na stronie 23 pod artykułem „Matki Bożej Anielskiej” łamią przepisy rozporządzenia Rady Ministrów. Oprócz opisanych wyżej zdjęć mamy również serię fotografii, co do których konieczne by było ustalenie kiedy je wykonano. Strona 10 „Rada Miejska w Głogówku”, strona 13 „Juniorzy Polonii w I lidze” oraz strona 13 „Gmina Biała – W poprzednim numerze pisaliśmy o przekazaniu tabliczek pamiątkowych (…)”. Na tych zdjęciach wszystkie osoby nie zachowują dystansu społecznego ani nie mają maseczek. W tym przypadku dla ustalenia wykroczenia istotna jest data wykonania zdjęcia. Myślę, że redakcja Tygodnika Prudnickiego jest gotowa poinformować Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Prudniku o dacie wykonania wszystkich zdjęć jak również o personaliach uwiecznionych na nich osób celem umożliwienia nałożenia na widoczne na fotografiach osoby łamiące przepisy kar pieniężnych.

Być może jednak mylę się i nie jest prawdą, że kary pieniężne nakładane są tylko na zwykłego Kowalskiego, a SANEPID prowadzi jednak analizę zdjęć publikowanych w Tygodniku Prudnickim i nakłada kary na WSZYSTKIE osoby na nich uwiecznione, które łamią obowiązujące przepisy. Jeżeli tak jest, bardzo proszę ten sam Tygodnik Prudnicki – który tak gorliwie informuje o karaniu zwykłego Kowalskiego – o przygotowanie budującego nasze zwykłych prudniczan serce artykułu opisującego jak to dbałość o przestrzeganie przepisów została rozciągnięta na WSZYSTKIE STANY.

Wiele wskazuje, że nikt nie nakłada kar na polityków, samorządowców, celebrytów itd., co unaocznia ogromna ilość zdjęć i filmów publikowanych powszechnie w najróżniejszych mediach. Gdyby wspomniane osoby zapłaciły choćby raz karę bardzo uważały by na wszystkie materiały dotyczące ich samych umieszczane w szeroko rozumianych mediach.

Podsumowując apeluję do lokalnego SANEPID i Policji o to, żeby albo zajęły się łamaniem przepisów na poważnie i nakładali kary pieniężne na WSZYSTKIE OSOBY nie przestrzegające przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 964), udokumentowane przypadki takich zachowań znajdują się w redakcji Tygodnika Prudnickiego, my czytelnicy tegoż tygodnika z prawdziwą przyjemnością poczytamy o tym jak nałożone zostały kary pieniężne na Wicewojewodę panią Barańską, ewentualnie członka Zarządu Województwa pana Konopkę, albo niech stosują podobną taryfę ulgową w stosunku do zwykłego Kowalskiego. Po prostu bądźcie konsekwentni, a nie stosujcie PODWÓJNYCH STANDARDÓW, nie bądźcie HIPOKRYTAMI.

Zachęcam też Tygodnik Prudnicki do opisywania zdjęć tekstem „osoby na zdjęciu łamią przepisy dotyczące dystansu społecznego”, żebyśmy wszyscy wiedzieli, kto i kiedy dopuścił się tych wykroczeń, za które SANEPID może „wlepić” nawet 30 tys. złotych kary pieniężnej.

an

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości