5,5 C
Nowy Jork

Inauguracja Mszy Trydenckiej w Prudniku [galeria]

Published:

Inauguracja Mszy Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Prudniku odbyła się w niedzielę 15 października 2017 roku o godz. 17.00 w Sanktuarium Św. Józefa w Prudniku Lesie.

Piękny był to dzień, w którym mogliśmy się spotkać w ciepły październikowy wieczór na Mszy Świętej Trydenckiej, równocześnie przyjmując na łono Kościoła Katolickiego Jadwigę, która otrzymała chrzest święty w nadzwyczajnej formie.

Ustanowione od najdawniejszych czasów, wzniosłe obrzędy Chrztu zaczynają się w przedsionku kościoła. Chrzest gładzi grzech pierworodny, a u dorosłych – także grzechy uczynkowe, jak również wszelkie kary doczesne i wieczne, na jakie człowiek swoim życiem zasłużył; uzdalnia człowieka do nowego życia oraz na duszy wyciska niezatarte znamię chrześcijańskie.”

Mszę świętą w intencji dziecka przyjmującego Chrzest Święty odprawił ks. Sebastian Krzyżanowski,  który w swoim kazaniu skierowanym do grupy wiernych środowiska tradycjonalistycznego oraz zgromadzonych gości odniósł się do słów świętej Ewangelii z dnia dzisiejszego o uczcie niebieskiej, którą jest Eucharystia.

We Mszy Świętej uczestniczyło ponad 60 osób. Całe środowisko tradycjonalistyczne z Prudnika i okolic serdecznie dziękuje ks. biskupowi Andrzejowi Czai oraz proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła ks. Stanisławowi Bogaczewiczowi  za umożliwienie odprawiania Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszym pięknym mieście.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne Msze Święte Trydenckie, które odbywać się będą w każdą III niedzielę miesiąca.

O Mszy św. Wszechczasów w Prudniku można dowiedzieć się więcej na stronie tradi.eprudnik.pl

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl