środa, 31 maja, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatDrodzy widzowie Katoflixa

Drodzy widzowie Katoflixa

Podobnie jak rok temu również w tym roku Święta Wielkanocne zapowiadają się spokojniej, bez dużych rodzinnych spotkań… Ma to też dobrą stronę: można zaoszczędzony czas na „słynnych” przedświętecznych przygotowaniach (sprzątanie, zakupy, gotowanie) poświęcić na przygotowanie duchowe i czas na przemyślenia. Zachęcamy, by sięgnąć po dobrą lekturę, posłuchać mądrych rekolekcji czy ciekawego audiobooka lub oglądnąć wartościowy film na Katoflixie.  

Mamy kilka propozycji na Wielki Tydzień i czas poświąteczny.

Najnowszy film „Dobry Łotr„, przez pandemię zamiast do kin, trafił prosto do nas. To obraz, który prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka. To także piękny i wartościowy film dla… grzeszników. Czyli dla nas wszystkich. Ciekawe, czy się wam spodoba?

Przypominamy o „Milczeniu„, czyli głośnym film Martina Scorsese’go o prześladowaniach chrześcijan w XVII-wiecznej Japonii. Gdybyśmy mieli wskazać najlepszy dzień na zobaczenie go, to wybralibyśmy Wielką Środę. Ten film z pewnością zrodzi nie jedno przemyślenie na temat wierności, zdrady i decyzji pójścia za Jezusem aż… na krzyż.

Na Wielki Czwartek zapraszamy przed ekrany na poruszający film: „Ostatni szczyt” – biograficzny, o kapłaństwie, które nie zatrzymuje się na nizinach, ale wspina się na szczyty: wiary, oddania, miłości. W czasach wypatrzeń i patologii kapłaństwa czy duchowości warto szukać dobrych kapłanów, dobrych przykładów.

Pasja” Mela Gibbsona, choć drastyczny to przecież bardzo realistyczny obraz ostatnich dwunastu godzin z życia Jezusa, poprzedzających jego ukrzyżowanie. Mocny przekaz na miarę Wielkiego Piątku… 

Na Wielką Sobotę zapraszamy do wyciszenia z przepięknym, kontemplacyjnym filmem „Wielka cisza„. To film o świadomości, uważności i obecności, a także o życiu ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie Bogu. 

Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego proponujemy już najróżniejsze filmy, do wyboru-do koloru.

Miłośników prawdziwych i pięknych historii ucieszy zapewne film „Matka Cabrini„. Ta zrealizowana z wielkim rozmachem produkcja poświęcona Świętej Franciszce Cabrini – patronce imigrantów i pierwszej kanonizowanej obywatelce USA – której droga wiary i powołania jest wzruszająca.

Spragnionym mocnych wrażeń dostarczy film „Niewierny„, w którym główną rolę zagrał Jim Caviziel, znany m.in. z roli Jezusa w „Pasji„. Film jest hołdem złożonym tysiącom chrześcijan porywanych i zabijanych przez muzułmańskich fundamentalistów. 

Wśród dokumentów na uwagę zasługuje „W poszukiwaniu Oblicza Jezusa„. Jak wyglądała twarz Jezusa? Czy zachowane na tajemniczych płótnach wizerunki są autentyczne i przedstawiają Jego Oblicze? Miliony wiernych, oraz naukowcy i badacze, od zawsze zastanawiają się nad ich autentycznością.

Inna bardzo ciekawa pozycja to „Wojtyła. Śledztwo„, dokument ujawniający m.in. nieznane wątki zamachu na Jana Pawła II i tajemnicze osoby mające związek z tym wydarzeniem. 

A także coś lżejszego, niewymagająca (ale z morałem) komedia „Wielkanocne pisanki„. Wszystko, czego pragnie Alza Bennett to wrócić do domu, do swojej rodziny na Wielkanoc… i jak to w komediach bywa: nie będzie łatwo.

Na koniec nasza największa radość ostatnich dni: otóż mamy już swoją własną aplikację na telewizory. Aplikacja działa tylko na telewizorach opartych na systemie Android TV i jest jeszcze bardzo świeża. Mogą więc pojawiać się jakieś usterki lub niedociągnięcia, które prosimy, by z wyrozumiałością nam zgłaszać. Opinie pierwszych „testerów” są bardzo pozytywne, aplikacja działa szybko, jest przejrzysta i intuicyjna. Aby zobaczyć film na telewizorze: nadal należy zakupić go najpierw przez telefon lub komputer, ale od teraz oglądać można także po zalogowaniu się w aplikacji na telewizorze. 

Chcemy sie dzielić z Wami wszelkimi naszymi sprawami nie tylko radosnymi… Ostatnie dni upłynęły nam bowiem w ponurych nastrojach – otóż w marcu ogromnie podniesiono nam ceny za usługi informatyczne związane z działalnością Katoflixa. Był moment, że zastanawialiśmy się, czy w ogóle uda się uratować Katoflixa. Zdecydowaliśmy, że spróbujemy kontynuować jego działalność licząc, że Wasze modlitwy i ofiary pomogą Katoflixowi nadal się rozwijać. Akcję „ratunkową” można podejmować w modlitwie osobistej czy wspólnotowej oraz w miarę możliwości tutaj, abyśmy mogli jeszcze długo służyć Wam i dostarczać ciekawych filmów, pokonując pojawiające sie problemy.

Na zbliżające się Święta Wielkanocne życzymy, życzmy… i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa… oczywiście od Zmartwychwstałego Jezusa  :-) 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl