BlogSpołeczeństwoBenefis Roberta Tekieli

Benefis Roberta Tekieli

O kulturze śmierci rozmawia Robert Tekieli i jeśli ktoś interesuje się literaturą podobną do sagi „Zmierz” to zaprasza dziś – 27 lutego do Hybryd, gdzie razem z Rafałem Ziemkiewiczem będą mówić o łowcach wolności, czyli pomiędzy PSYCHOMANIPULACJĄ a OPĘTANIEM. Tematem spotkania, które rozpocznie się o godz. 18:00 będą także sekty, life style, ideologie, subkultury,toksyczne duchowości, nowe uzależnienia (wirtual, seriale, muzyka, gry), pop-satanizm (Sekret, Zmierzch, Monster high), egzorcyzmy.

Kim jest demon? Kilkakrotnie patrzyłem mu w oczy. Najbliżej, gdy po dwugodzinnej rozmowie z Justyną nie potrafiłem znaleźć momentu w jej historii, w którym wpuściła złego ducha w swoje życie. Zrezygnowałem i zaczęliśmy się modlić. Nagle Justyna przestała powtarzać słowa modlitwy. Stół, przy którym siedzieliśmy, zaczął dygotać, jej ręka na krucyfiksie wpadła w dziwne wibracje. A twarz zamieniła się w twarz zupełnie innej kobiety. Ta patrzyła na mnie z taką nienawiścią, że gdyby nie moc modlitwy pętająca jak psa na łańcuchu manifestującego się w ten sposób demona, wydrapałaby mi oczy. Kiedy wreszcie Justyna wydusiła z siebie słowa skierowane do Maryi: „…i konsekruję siebie Twemu Niepokalanemu Sercu…”, wszystko wróciło do normy. Zapytałem: – Kim była twoja babka? Usłyszałem: – Czarownicą. Wcześniej Justyna nie była w stanie tego sobie przypomnieć. Jej umysł był na uwięzi.

Z takich właśnie tekstów składa się książka Roberta Tekieli „Egzorcyzmy i opętanie. 28 prawdziwych historii”. Andrzej Horubała w recenzji z poprzedniej książki pt. „Zmanipuluję Cię kochanie” zamieszczonej w „Uważam Rze” zadał pytanie: czy Robert Tekieli jest szaleńcem Bożym czy oszołomem. Już ta książka odniosła duży sukces handlowy i czytelniczy. I w dalszym ciągu kolejne dodruki znikają z księgarni. Po znanych już fragmentach najnowszej książki można spodziewać się, że spotka się z podobnym, o ile nie większym zainteresowaniem.

Rozmowa – zaproszenie z poranka Radia Wnet:

Robert Tekieli: Intuicja jest taka, że od dłuższego czasu cwaniaczki zarabiają na goleniu owiec i te owce milczą i dają się  golić z kasy, wolności, z niewinności i z wielu różnych rzeczy. I to są ludzie, którzy tworzą sekty, ludzie którzy tworzą ruchy psychomanipulacyjne, to sa ludzie, którzy w końcu zarabiają na naszych dzieciach niszcząc ich wrażliwość, mówimy tu o takich rzeczach jak Monster High czy Hellow Kity czy czasopismo Witch

Piotr Gociek: Ta trzecia grupa nie angażuje się specjalnie w tworzenie jakiejś organizacji tylko patrzy, gdzie tu można zarobić grubszą kasę, i jak rozumiem jeden z ulubionych Twoich tematów „plastikowe kościotrupy” wciskane naszym dzieciom.

RT: Zszokowało mnie, że matki mogą dawać dzieciom kościotrupa do zabawy. To nawet nic, że logo tej zabawki – dotychczas myślałem, że symbolem tej odsłony naszej nowożytnej cywilizacji jest plastikowa reklamówka na drzewie, łopocząca, doszedłem do wniosku, że jednak nie – kościotrup z różową kokardką. To jest po prostu coś nieprawdopodobnego. Są ludzie, którzy stworzyli nową niszę, nowy rynek i prawdopodobnie jedyną ich intencją jest zarabianie. Oni najpierw stworzyli czasopismo Witch, czyli wiedźma i tam jest pięć zgrabnych wiedźm , każda odpowiada jednemu żywiołowi, tak jedna jest ruda, druga jest brunetką trzecia jest koleżanką z sąsiedztwa, a piąta jest wampem.

PG: Łączy ich to, że wszystkie są super i że każda dziewczynka chciałaby mieć taką koleżankę.

RT: I jest pięć do utożsamienia się, bo każda jest inna  i ta reguła „girls band’ów”   (PG: żeby jak największy rynek złapać) i teraz tak: czasopismo wprowadziło na rynek półtorej roku temu zabaweczki, które są absolutnym hitem, i się kładzie truposza do trumienki i wilkołaczka się przykrywa kołderką, pampersika zakłada się na zoombi i jest super, cool, hiper jazz i zabawa.

więcej do odsłuchania powyżej z audycji w Radiu Wnet lub na stronie radiownet.pl

 

Zobacz rozmowę z Robertem Tekieli na vod.gazetapolska.pl:

Część I: http://vod.gazetapolska.pl/2643-robert-tekieli-wazna-rozmowa-cz-12
Część II: http://vod.gazetapolska.pl/2648-robert-tekieli-cz-22-psychomanipulacja-i-opetanie

źródła:

Komentarze

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ostatnie publikacje

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

Wejdź w nielimitowany dostęp wspaniałych treści przygotowanych specjalnie dla Ciebie, wystarczy wpisać e-mail!

To może zainteresować

- Promocja -