69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Już 1.08.2013 o godzinie 17 minie sześćdziesiąt dziewięć lat od rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, wydarzenia chwalebnego, dającego przykład bohaterstwa i niezłomności narodu polskiego, ale jednocześnie tragicznego w skutkach. Śmierć poniosło około 200 tysięcy Polaków, a wojska niemieckie w odwecie prawie zrównały z ziemią Warszawę.

Pomimo toczonej od wielu lat dyskusji o zasadności wybuchu Powstania Warszawskiego, faktem niezaprzeczalnym pozostaje odwaga, determinacja i poświęcenie z jakim powstańcy walczyli z niemieckim okupantem. Mimo przewagi liczebnej wroga, a także braków w broni, amunicji i sprzęcie medycznym warszawiacy stawiali opór przez 63 dni.

Jutro tj. 01.08.2013 w Prudniku, gdy o godzinie 17 zawyją syreny, prudnickie koło Młodzieży Wszechpolskiej i prudnicki klub fundacji Sapere Aude  zapalą znicze pod pomnikiem poległych w walce o niepodległość Polski znajdującym się na pl. Wolności. Każdy nawet najmniejszy hołd i pamięć oddana poległym są ważne, dlatego o godzinie 17 przystańmy na chwilę i pomyślmy o powstańcach, którzy za Polskę nie bali się oddać życia.

Cześć i chwała Bohaterom!

Avatar
Redakcjahttps://www.eprudnik.pl
Co jest na eprudnik.pl? Lepiej by było zapytać, czego tu nie ma? Sama część portalu z artykułami społeczno-religijnymi zawiera kilkaset pozycji. Poczytnych pozycji, które sprawiają, że eprudnik.pl jest znany nie tylko w Prudniku. Tak, Prudnik to nasze lokalne środowisko, w którym żyjemy i aktywnie działamy. Praca zawodowa? Obraca się wokół technologii informatycznych, internetu i bezpieczeństwa danych. Więc co tu jest? Sprawdźmy razem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOWE