-1,8 C
Nowy Jork

Żegnaj babciu, witajcie pieniążki, czyli starość w Holandii, a może nie tylko w Holandii?

Published:

Komentarz

Jak długo Polska jeszcze będzie wolna od eutanazyjnej moralności? „Urabianie” społeczeństwa już się przecież rozpoczęło.
Wielki autorytet moralny Jerzy Owsiak publicznie wypowiedział następujące słowa:

Boję się zniedołężnienia. A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach.

źródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/414874,jerzy-owsiak-o-starosci-emeryturze-eutanazji-i-wosp-ktory-gra-dla-seniorow.html

Ruch Palikota wysunął pomysł wprowadzenia w życie projektu tzw. „Testamentu życia”.

„Postulowany przez Ruch Palikota „testament życia” „uprawniałby” do zażądania eutanazji, co wiązałoby się z nałożeniem na lekarza obowiązku jej dokonania”  podkreśla o. dr Jacek Norkowski OP. Wykładowca Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza w Rzymie zaznacza, że podejście takie stanowi odejście od przysięgi Hipokratesa i grozi pogwałceniem sumień większości pracowników służby zdrowia.

źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/44557-o-norkowski-o-pomysle-ruchu-palikota-wprowadzenie-testamentu-zycia-to-droga-do-legalizacji-eutanazji

Magdalena Środa (ur. 7 stycznia 1957 roku w Warszawie)  teoretyczka etyki, filozof, publicystka, feministka  zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną oraz problematyką kobiecą. – czytaj lewacki autorytet moralny) goszcząca w programie „Sterniczki” na antenie pierwszego programu Polskiego Radia wprost opowiedziała się za dobijaniem chorych dzieci. Bez ogródek, jasno i wyraźnie stwierdziła, że tym „które żyją bardzo krótko, dzień, dwa, tydzień, i właściwie nic się nie dzieje w ich życiu poza cierpieniem. Pytanie czy nie jest rzeczą humanitarną aby temu cierpieniu ulżyć w sposób ostateczny”.

źródło: http://www.fronda.pl/a/t4-po-polsku,25364.html

To są pierwsze jaskółki zmian. Rozpoczęcie dyskusji publicznej. Cierpienie, przewlekła choroba, kalectwo przedstawiane są jako wróg, któremu należy zaradzić przez tzw. ostateczne rozwiązanie, czyli uśmiercenie dotkniętej tymi problemami osoby. Prawda jakie to humanitarne, zrównuje ludzi z dobijanymi z litości i współczucia zwierzętami. Zdrowi i młodzi mogą wówczas skasować co do nich należy (ostatecznie każdy jest ubezpieczony) i bawić się dalej nie myśląc o tym, że któregoś dnia NADEJDZIE ICH CZAS.

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl