niedziela, 24 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Przygotowano grunt pod przekręt...

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych

Walka o zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych występujących w Polsce trwa. Do akcji przyłączył się prezydent Siemianowic Śląskich oraz lider Ruchu Polska Jest Jedna Rafał Piech. Przygotował bardzo merytoryczne nagranie, w którym tłumaczy co obecnie się dzieje, jaki plan jest realizowany żeby pozbawić Polaków kontroli nad złożami naturalnymi zalegającymi pod naszymi stopami. Przedstawił też propozycję kontrofensywy mającej zatrzymać w polskich rękach niewyobrażalne bogactwo, na które szykują się już największe koncerny i obce gospodarki.

Dla przypomnienia operacja przekazywania kontroli nad polskimi zasobami naturalnymi w obce ręce została przygotowana i jest realizowana przez „propolski” PiS.

Co ciekawe o bogactwach w Polsce wiedzą wszystkie najważniejsze kraje świata, a w Polsce od dekad temat jest przemilczany, a my Polacy faktycznie właściciele bogactw naturalnych występujących na naszym terytorium nic o nich nie wiemy.

Poniżej treść listu do posła z naszego regionu, o którym mówił Rafał Piech.

List trzeba wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać (mieszkańcy Województwa Opolskiego) na adresy mailowe podane pod linkiem.

Szanowny Panie Pośle
W związku z planowaną przez Rząd Polski i zarządy spółek PGNiG oraz PKN ORLEN fuzją, apeluję wraz z Ruchem Obywatelskim i Stowarzyszeniem Polska Jest Jedna o pilną interwencję poselską mającą na celu zatrzymania ww. procederu.
Jesteśmy przekonani, że fuzja ta, bez wprowadzenia szerokich zabezpieczeń formalnych umożliwi z czasem wyzbycie się państwowej kontroli nad polskimi zasobami naturalnymi. Doprowadzanie zaś do takiego stanu, wystawi na bezpośrednie niebezpieczeństwo i ryzyko utraty suwerenności energetycznej Polski.
Biorąc pod uwagę fakt, że obecna sytuacja globalna w branży wydobywczej umacnia kraje, które posiadają własne zasoby paliw i zasobów kopalnych (w tym rzadkich metali szlachetnych), należy utrzymać pełną decyzyjność w zakresie wydobycia, eksploatacji i rozwoju technologii związanych z rozwojem tej gałęzi gospodarki. Ponadto za wszelką cenę nie można doprowadzić do sytuacji gdzie Polska straci możliwość podejmowania decyzji o tym gdzie w pierwszej kolejności będą sprzedawana polskie zasoby naturalne.
Licząc na pilną interwencję, proszę o oficjalną odpowiedź w zakresie podjętych przez Pana działań w powyższym przedmiocie sprawy.
Z poważaniem

Tu link do adresów mailowych posłów z opolskiego:

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/poslowie_wojewodztwo.xsp?wojewodztwo=opolskie

źródło: Zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych | Kyrie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast. Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl