8,2 C
Nowy Jork

Zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych

Published:

Walka o zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych występujących w Polsce trwa. Do akcji przyłączył się prezydent Siemianowic Śląskich oraz lider Ruchu Polska Jest Jedna Rafał Piech. Przygotował bardzo merytoryczne nagranie, w którym tłumaczy co obecnie się dzieje, jaki plan jest realizowany żeby pozbawić Polaków kontroli nad złożami naturalnymi zalegającymi pod naszymi stopami. Przedstawił też propozycję kontrofensywy mającej zatrzymać w polskich rękach niewyobrażalne bogactwo, na które szykują się już największe koncerny i obce gospodarki.

Dla przypomnienia operacja przekazywania kontroli nad polskimi zasobami naturalnymi w obce ręce została przygotowana i jest realizowana przez „propolski” PiS.

Co ciekawe o bogactwach w Polsce wiedzą wszystkie najważniejsze kraje świata, a w Polsce od dekad temat jest przemilczany, a my Polacy faktycznie właściciele bogactw naturalnych występujących na naszym terytorium nic o nich nie wiemy.

Poniżej treść listu do posła z naszego regionu, o którym mówił Rafał Piech.

List trzeba wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać (mieszkańcy Województwa Opolskiego) na adresy mailowe podane pod linkiem.

Szanowny Panie Pośle
W związku z planowaną przez Rząd Polski i zarządy spółek PGNiG oraz PKN ORLEN fuzją, apeluję wraz z Ruchem Obywatelskim i Stowarzyszeniem Polska Jest Jedna o pilną interwencję poselską mającą na celu zatrzymania ww. procederu.
Jesteśmy przekonani, że fuzja ta, bez wprowadzenia szerokich zabezpieczeń formalnych umożliwi z czasem wyzbycie się państwowej kontroli nad polskimi zasobami naturalnymi. Doprowadzanie zaś do takiego stanu, wystawi na bezpośrednie niebezpieczeństwo i ryzyko utraty suwerenności energetycznej Polski.
Biorąc pod uwagę fakt, że obecna sytuacja globalna w branży wydobywczej umacnia kraje, które posiadają własne zasoby paliw i zasobów kopalnych (w tym rzadkich metali szlachetnych), należy utrzymać pełną decyzyjność w zakresie wydobycia, eksploatacji i rozwoju technologii związanych z rozwojem tej gałęzi gospodarki. Ponadto za wszelką cenę nie można doprowadzić do sytuacji gdzie Polska straci możliwość podejmowania decyzji o tym gdzie w pierwszej kolejności będą sprzedawana polskie zasoby naturalne.
Licząc na pilną interwencję, proszę o oficjalną odpowiedź w zakresie podjętych przez Pana działań w powyższym przedmiocie sprawy.
Z poważaniem

Tu link do adresów mailowych posłów z opolskiego:

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/poslowie_wojewodztwo.xsp?wojewodztwo=opolskie

źródło: Zachowanie w polskich rękach niezwykle bogatych złóż naturalnych | Kyrie.pl

Related articles

Recent articles

spot_img