poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wizje nabierają realnych kształtów

Share

W jednej z wizji, którą w 30 sierpnia 2011 roku miał Adam-Człowiek znajduje się ciekawy fragment.

„Anioł, który stał przez cały czas przy mnie, pociągnął mnie i nagle zauważyłem ciemne chmury, po których biegła czarna pantera. W pysku trzymała coś w rodzaju trąby, jakby rogu. Za nią biegli ludzie, którzy krzyczeli i bluźnili przeciwko Bogu i krzyżowi: ”Nie chcemy Boga, nie potrzebujemy Jego praw, po co nam taki Bóg, który nie pozwala nam zabijać i kraść. Nie chcemy krzyża. Ten znak nas drażni. Trzeba go wyrzucić z publicznych miejsc, aby nikomu nie przypominał o religii. Wolności, wolności, wolności!” Tych krzyczących ludzi było coraz więcej, ale widziałem, że mieli kajdany na rękach.”

Ta wizja nabrała właśnie prawdziwego kształtu. Oto zdjęcie Jana Hartmana naczelnego ateisty w naszym kraju zrobione podczas marszu ateistów, który przeszedł ulicami Warszawy 29 marca 2014 roku.

hartman

W ostatni weekend Hartman wziął udział w bluźnierczym marszu ateistów, który przeszedł ulicami Warszawy. Choć w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, prymitywny happening skupił na sobie uwagę licznych mediów. Przebrany w wór pokutny filozof w asyście niby-kata i pseudo-kapłanów odgrywał rolę skazanego na śmierć za bluźnierstwa szlachcica sprzed czterech stuleci.

Hartman trafił nie tylko do serwisów informacyjnych, nie tylko na łamy poniedziałkowych dzienników, ale także na okładkę prestiżowej w środowiskach lewicowych „Polityki”. W piśmie tym porównał swój teatrzyk do odgrywania przez pobożnych aktorów scen Męki Pańskiej. Cały numer „Polityki” skupiony był na promocji ateizmu i pochyleniu się z troską nad losem tej rzekomo szykanowanej grupy.

Hartman jest dziś kandydatem numer jeden do europarlamentu z ramienia Twojego Ruchu Janusza Palikota. Na plakacie wyborczym towarzyszą mu Palikot z Kwaśniewskim – prawdziwy wzór patchworkowej homorodziny 2 plus 1.

Tu krótka notka biograficzna przybliżająca postać Jana Hartmana.

Jan Marek Hartman (ur. 18 marca 1967 we Wrocławiu) – polski filozof i bioetyk, profesor nauk humanistycznych, wydawca i publicysta, wykładowca akademicki, polityk.

Urodził się w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Jest synem Stanisława Hartmana i krewnym rabina Izaaka Kramsztyka.

W 1990 ukończył studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1990–1994 był doktorantem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 rozpoczął pracę jako asystent Instytutu Filozofii UJ. Od lutego 1995 był asystentem, a w październiku tego samego roku został adiunktem Zakładu Filozofii Medycyny Collegium Medicum UJ (przekształconego następnie w Zakład Filozofii i Bioetyki). W 2004 objął stanowisko kierownika tej jednostki. Karierę naukową związał z Uniwersytetem Jagiellońskim gdzie doktoryzował się w 1995 roku, następnie w 2001 roku zdobył habilitację, w 2008 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych, a w 2011 roku objął stanowisko profesora zwyczajnego.

W pracy naukowej zajmuje się metafilozofią, filozofią polityki, etyką i bioetyką, prezentując poglądy liberalne w debatach publicznych.

Jest autorem kilkunastu książek. Publikował lub publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Newsweeku”, „Przeglądzie Politycznym”, „Liberte”, „Przekroju”, „Marketingu w praktyce”, „Midzie”, tygodniku „Fakty i Mity”. Pełni również funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Principia”, które założył w 1989 – trzeba przyznać, że lewacka prasa kocha naszego bohatera.

Należał do Unii Wolności, w latach 2007-2013 był członkiem (w tym do 2010 – wiceprezesem) żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith Polska. W 2010 wszedł w skład komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego jako kandydata na urząd Prezydenta RP. W 2011 roku próbował dostać się do Sejmu startując z listy SLD. W 2013 roku wstąpił do partii Janusza Palikota Twój Ruch, był jednym z inicjatorów jej powołania, gdzie objął stanowisko przewodniczącego krajowej rady politycznej.


W wizji Adam-Człowiek mówi o ciemnych chmurach i panterze niosącej róg oraz nienawidzących Boga ludziach w kajdanach. Poniżej nieco nasuwających się jednoznacznie wyjaśnień.

ciemne chmury – to sytuacja polityczna – trudno się nie zgodzić, że obecnie jest bardzo zaciemniona;
czarna pantera – zazwyczaj symbolizuje masonerię – dr Stanisław Krajski w swojej najnowszej książce „Polska i masoneria w przededniu wielkiego krachu” opisuje masońskie działania skierowane przeciwko Polsce, co ciekawe Hartman był wieloletnim członkiem żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith Polska;
róg – narzędzie służące do nagłaśniania – w marszu brało udział tylko kilkadziesiąt osób, jednak został on bardzo nagłośniony jako ważne wydarzenie w kraju;
ludzie w kajdanach nienawidzący Boga – niewolnicy grzechu – uczestnicy marszu to klasyczny przykład ludzi zniewolonych grzechem; Hartman jest inicjatorem powołania do życia nowej partii Janusza Palikota Twój Ruch, który zdecydowanie zwalcza w Polsce katolicyzm oraz prowadzi walkę z krzyżem w miejscach publicznych, ponadto, Twój Ruch propaguje wszelkie genderowe nowinki społeczne;  oto wyciąg ze statutu Twojego Ruchu przedstawiający cele partii:

  1. rozwój i ochrona demokracji rozumianej jako rządy przedstawicielskie pochodzące z wolnych, uczciwych, równych, bezpośrednich i proporcjonalnych wyborów w warunkach politycznego pluralizmu;
  2. dbanie o prawa i wolności obywatelskie – w szczególności o wolność sumienia, wyznania, myśli, słowa i zgromadzeń – oraz o poszanowanie praw wszelkiego rodzaju mniejszości;
  3. obrona zasady świeckości państwa i osiągnięcie stanu jej pełnej realizacji we wszystkich dziedzinach życia;
  4. obrona zasady racjonalności stanowionego prawa oraz kierowania się rzetelną – i w miarę możliwości naukowo zweryfikowaną – wiedzą przy podejmowaniu decyzji politycznych;
  5. obrona zasady rządów prawa i przeciwdziałanie przejawom arbitralności władzy politycznej lub administracyjnej;
  6. obrona równego statusu kobiet i mężczyzn w różnych dziedzinach życia

Cele Twojego Ruchu nieomal idealnie pokrywają się hasłami skandowanymi przez tłum w czasie wizji choć są ubrane w gładkie demokratyczne sformułowania.

Zachęcam do przeczytania całej wizji, bo obecna sytuacja polityczno-społeczna jest w niej dość dokładnie opisana.
Wygląda na to, że niedługo w Polsce zacznie się dziać wiele rzeczy na raz.

źródła:
http://adam-czlowiek.blogspot.com/2012/04/adam-czowiek-30-sierpnia-2011-wizja.html
http://www.pch24.pl/hartmanie-musisz–,22101,i.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hartman
http://www.gazetakrakowska.pl/
http://wyborcza.pl/
foto: http://www.pch24.pl/hartmanie-musisz–,22101,i.html

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości