W Dniu Islamu módlmy się o nawrócenie muzułmanów

Pod różnymi hasłami około 26 stycznia w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. Ogólnopolskie obchody Dnia Islamu co roku mają miejsce w Warszawie. Odbywa się zazwyczaj sesja naukowa i jubileuszowa. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku. Ustanowiono go decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako dzień modlitw poświęcony islamowi. Organizację ogólnopolskich obchodów powierzono Radzie Wspólnej Katolików i Muzułmanów oraz Komitetowi ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego KEP. Współpracuje z nimi Instytut Dialogu Kultury i Religii UKSW i Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dziwi jednak fakt, że dziś Kościół podchodził do islamu w sposób tak otwarty i bezkrytyczny. W naszych artykułach pokazywaliśmy już czym jest islam, że to prawdziwie szatańska religia, pokazywaliśmy to w artykule Ann Barnhardt Co powinniśmy wiedzieć o islamie – Islam – religia szatana – tolerancja dla islamofaszyzmu.

Warto przypomnieć niezwykle ważne świadectwo muzułmanina, który stał się chrześcijaninem. Posłuchajmy dokładnie tego co mówi, bo przeżył rzeczy, które wstrząsnęły jego jestestwem do głębi. W wyniku tego wstrząsu porzucił oszukańczy islam i zaczął głosić orędzie Jezusa Chrystusa. Czy nie tak powinien działać również Kościół?

Po wysłuchaniu tego świadectwa doszedłem do wniosku, że jedyny dialog jaki powinniśmy prowadzić z islamem to gorące modlitwy do Trójcy Przenajświętszej o wielkie i powszechne nawrócenie dla muzułmanów. Myślę, że w podobny sposób powinniśmy zachowywać się w stosunku do żydów i pogan bezustannie wołając o ich nawrócenie, a nie opowiadać bajki o różnej drodze do tego samego Boga.

„Sercem wierzymy i ustnie wyznajemy jeden Kościół, nie kościół heretyków, lecz święty, rzymski, katolicki i apostolski, i wierzymy, że poza nim nikt nie dostępuje zbawienia“.

Inno­centy III, List Eius exemplo

Avatar
Redakcjahttps://www.eprudnik.pl
Co jest na eprudnik.pl? Lepiej by było zapytać, czego tu nie ma? Sama część portalu z artykułami społeczno-religijnymi zawiera kilkaset pozycji. Poczytnych pozycji, które sprawiają, że eprudnik.pl jest znany nie tylko w Prudniku. Tak, Prudnik to nasze lokalne środowisko, w którym żyjemy i aktywnie działamy. Praca zawodowa? Obraca się wokół technologii informatycznych, internetu i bezpieczeństwa danych. Więc co tu jest? Sprawdźmy razem!

1 KOMENTARZ

  1. islam jest manipulacja i wymyslem demona baphometa; w Biblii Pan Bog Wszechmogacy mowil i ostrzegal prze doddawaniem czci innym bozkom, Przykazanie 1.
    Jak mozna odprawiac czarne msze z udzialem islamu w Swiatyni Ojca? Islam, masoneria i illuminati to jedno,
    oddaja hold Baphometowi, ufajac diablu, ze zostana bogami…ufac diablu, ktory jest ksieciem klamstwa…
    Liberalowie dzis niszcza Europe zalewem psow poganskich, maja wymieszac rasowo ludzi z jednym islamem w roli glownej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOWE

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!