piątek, 24 maja, 2024

Ulicami Prudnika przeszedł po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny

Share

Ulicami Prudnika przeszedł radosny i kolorowy Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przypominali, że to rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. W tym roku w Polsce w inicjatywę zaangażowało się ponad 140 miast, w tym po raz pierwszy zaangażował się również Prudnik.

Szczęście rodzinne zajmuje niezmiennie pierwsze miejsce wśród najważniejszych wartości, jakimi Polacy kierują się w swoim codziennym życiu. – Badania pokazują, że posiadanie rodziny jest dla nas źródłem dumy i radości, a na Marszach chcemy się tym szczęściem dzielić i zarażać innych.

Prudniczanie chętnie włączyli się w uczestnictwo w Marszu, ponieważ chcą pokazać, że rodzina jest ważna, bo widzą, że w przestrzeni publicznej i wśród decydentów, nie cieszy się ona takim szacunkiem na jaki zasługuje.

W tym roku uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska”. – Pragniemy przypomnieć, że w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą odpowiadały za naszą wspólnotę narodową. Dlatego podczas tegorocznych Marszów chcemy mówić o potrzebie troski o wychowanie i edukację naszych dzieci. Chcemy przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami, ponieważ to oni pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą. Wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

Uroczysta Msza Św. w intencji Marszu dla Życia i Rodziny

O godz. 11.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Prudniku odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Marszu dla Życia i Rodziny. W ofierze grupa rodzin złożyła w darze chleb i wino, figurkę dziecka poczętego jako symbol życia i ochrony go od poczęcia oraz laskę jako symbolem starości i naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia i Rodziny w Prudniku

Wyjście marszu rozpoczęto po Mszy Św. o godz. 12.00 spod Kościoła Miłosierdzia Bożego w Prudniku, radośnie idąc ulicami Skowrońskiego,  Batorego, Damrota śpiewano, modlono się na różańcu oraz wypowiadano radosne hasła za życiem i rodziną. Marsz zakończono przy pomniku Maryjnym na rynku w Prudniku gdzie o. Faustyn, franciszkanin z Prudnika-Lasu, wygłosił krótką konferencję.

 

[author title=”Marsz zorganizowano przy współpracy Centrum Wspierania” image=”http://centrumzyciairodziny.org/img/logo.png”] Inicjatyw dla Życia i Rodziny  www.centrumzyciairodziny.org[/author]

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości