środa, 31 maja, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatRozbiór Ukrainy wisi...

Rozbiór Ukrainy wisi na włosku

Po aneksji Krymu przez Rosję rozpoczęły się problemy z utrzymaniem półwyspu przy życiu. Okazuje się, że za kilka-kilkanaście tygodni na okupowanym przez Rosjan Półwyspie Krymskim zabraknie wody. Gdy Ukraina zamknie kanał ze Zbiornika Kachowskiego na Dnieprze, odetnie dostawy wody pitnej na półwysep.

Co z tym faktem zrobi Putin? Możliwości są dwie: albo zakończy okupację Krymu przez rosyjskie wojska i odda go z powrotem pod zarząd ukraiński, albo zaatakuje południową Ukrainę, by opanować strategiczne dla żywotności półwyspu miejsca, a przy okazji – odetnie Ukrainę od dostępu do morza. W oczach rosyjskiego społeczeństwa Putin jest zakładnikiem swoich wcześniejszych decyzji. Dlatego pierwszy scenariusz, w odróżnieniu od drugiego, jest mało prawdopodobny.

Z drugiej strony w wywiadzie udzielonym kilka dni temu stacji Euronews prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział m. in.:

„Jeśli jest nieufność Zachodu do Rosji i Rosji do Zachodu i Ameryki, jestem skłonny użyć sił zbrojnych na Ukrainie, aby rozładować ten konflikt”.

Warto dodać, że Łukaszenko zaproponował, aby jego siły zbrojne pełniły w Donbasie rolę rozjemców. Jego zdaniem taka operacja byłaby czymś strasznym i jest daleki od tego, aby przelewać krew białoruskich żołnierzy, ale czasami dochodzi do sytuacji wyjątkowych i ta z Donbasu, zdaniem białoruskiego dyktatora, zdecydowanie do nich należy.

Pamiętajmy o tym, że Ukraina przegrała wojnę o Donbas. W dotychczasowych walkach armia ukraińska poniosła ciężkie straty i jak oświadczył prezydent Petro Poroszenko, ponad 60% sprzętu została zniszczona i nie ma już czym walczyć.

Zestawmy te trzy informacje, atak Rosji ze względu na konieczność zapewnienia wody dla Krymu, gotowość Łukaszenki do wprowadzenia wojsk na Ukrainę i armię ukraińską pozbawioną sprzętu wojskowego, a przez to nie mającą możliwości prowadzenia walki. Cała ta sytuacja wygląda na rozbiór Ukrainy.

źródła:

http://niewygodne.info.pl/artykul4/01708-Rosja-zaatakuje-Ukraine-bo-na-Krymie-konczy-sie-woda.htm
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraina-przegrala-wojne-o-donbas-60-sprzetu-wojskowego-zniszczone
http://zmianynaziemi.pl/wideo/aleksander-lukaszenka-jestem-gotowy-uzycia-sil-zbrojnych-ukrainie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl