sobota, 30 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatPrzygotowano grunt pod...

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast.

Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą się, że nie ma ich w spisach wyborców i nie będą mogli głosować. Problem będzie dotyczył szczególnie ludzi, którzy oficjalnie zmieniali miejsce zamieszkania np. wynajęli mieszkanie w dużym mieście, gdzie zostali po studiach i we wcześniejszych wyborach już głosowali zgodnie z nowym adresem zamieszkania. Niestety nie wymeldowali się z miejsca, gdzie zamieszkiwali jako dzieci czy młodzież, czyli z tzw. adresu zameldowania na pobyt stały, najczęściej u rodziców. Takie osoby, gdy przyjdą do lokalu wyborczego zgodnego z miejscem zamieszkania, a nie miejscem zameldowania na pobyt stały nie zagłosują, bo nie będzie ich w spisie wyborców. Ich nazwiska będą w spisie wyborców miejsca zameldowania na pobyt stały. Nie mając świadomości, że zastawiono na nich pułapkę, a opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, gdy spokojnie głosowali w miejscach zamieszkania nie będą mogli głosować i odejdą z kwitkiem od urny.

W nagraniu dostępnym pod linkiem poniżej omawiane są szczegóły prawne wału. Co ciekawe sterowanie procesem wywalenia ludzi ze spisów wyborczych odbywa się za pomocą Komunikatów Prezesa Rady Ministrów. Muszę powiedzieć, że pierwszy raz słyszę o takim akcie prawnym.

Ustawa z dnia 26.01.2023r. o zmianie ustawy- Kodeks Wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2023 poz. 497).

Media omawiając tą zmianę jednym głosem mówiły o bezpłatnych przewozach dla wyborców w gminach bez publicznego transportu, powstaniu Centralnego Rejestru Wyborców, zwiększeniu ilości lokali wyborczych. Nikt, kompletnie nikt nie zwrócił uwagi na subtelną zmianę opisaną w art. 1 pkt.1c. „dodaje się pkt 14 w brzmieniu:

14) adres zamieszkania- należy przez to rozumieć adres, pod którym dana osoba faktycznie stałe zamieszkuje i pod tym adresem ujęta jest w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania zgodnie z adresem ZAMELDOWANIA NA POBYT STAŁY albo adresem stałego zamieszkania”.

W Kodeksie Wyborczym mamy następujące zapisy:

„Art. 19 §1. W Centralnym Rejestrze Wyborców można być ujętym tylko w jednym stałym obwodzie głosowania.”

„Art. 19a §1 W Centralnym Rejestrze Wyborców w części B wyborcy stałe zamieszkali na obszarze gminy są ujmowani w stałym obwodzie głosowania właściwym dla adresu stałego zamieszkania, jeżeli złożą w tej sprawie wniosek do urzędu gminy właściwego do miejsca zamieszkania.”

Z powyższego wynika, że bez zgłoszenia się do urzędu gminy na terenie której STALE ZAMIESZKUJEMY nie zostaniemy ujęci w spisie wyborców. Natomiast nasze dane pojawią się w spisie wyborców w gminie pod adresem ZAMELDOWANIA na pobyt stały. Wiele osób może się bardzo zdziwić w dniu wyborów. Sprawa dotyczy głównie młodych pochodzących z mniejszych miejscowości, a stale mieszkających w dużych miastach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl