czwartek, 18 lipca, 2024

„Polska pod Krzyżem” w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie 14 września 2019 r.

Share

Odpowiedzią Parafii św. Michała Archanioła w Prudniku, jej wspólnot przy parafialnych, na wezwanie Diecezji Włocławskiej oraz zespołu Fundacji Solo Dios Basta – organizatorów akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” – którzy to zapraszają wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia, będzie spotkanie modlitewne w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie.

 

Po Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic dwóch ogólnopolskich wydarzeniach modlitewnych nadszedł czas na kolejną akcję modlitewną POLSKA POD KRZYŻEM, której przewodnią myślą jest adoracja Krzyża Pana Jezusa.
Krzyż
Krzyż na Koziej Górze. Fot. promocja.prudnik.pl

Stanąć pod Krzyżem Jezusa Chrystusa.

Kościół to ludzie, często pogubieni, zranieni, chorzy, przeżywający kryzysy. Nastał czas, w którym wielu chce panowania relatywizmu moralnego. To, co było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Wielu z nas traci wiarę i nadzieję, nie widzi sensu życia, zapomina o dekalogu. Młodzi ludzie często opuszczają Kościół tuż po bierzmowaniu. Są tacy, którzy nie potrafią się modlić.

A jednak, wszyscy ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa są zaproszeni do głoszenia Ewangelii. Krzyż, na którym umarł Jezus Chrystus, jest drogą do zbawienia każdego z nas. Jezus wygrywa ze śmiercią, słabościami i grzechami także dzisiaj. Jego słowa są zachętą do życia w prawdzie, do zatopienia się w miłości, do współtworzenia Kościoła.

Podczas modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM uczestnicy będą prosić o potrzebne łaski dla rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Będą prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w wiarę i Kościół, niech Polacy dadzą się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wrócić do podstaw, do korzeni – do tego, co najświętsze i najdroższe.

Tak, więc warto, by wszyscy Polacy stanęli pod Krzyżem Zbawiciela. To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia.

Centralne obchody odbędą się we Włocławku, jeżeli jednak nie możesz udać się na Kujawy to stań pod Krzyżem na Koziej Górze przy Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie, gdzie również będzie płynąć modlitwa w łączności ze wszystkimi Polakami stającymi tego dnia pod Krzyżem naszego Zbawiciela.
odpust porcjumkuli na klasztorku
Fot.: Odpust Porcjumkuli 2019 w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie

Program czuwania modlitewnego w Prudniku

14 września 2019 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Sanktuarium św. Józefa w Prudniku, rozpoczęcie od godz. 16.00

16.00 Zawiązanie wspólnoty pod Krzyżem na Koziej Górze. Odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia. Poświęcenie przyniesionych krzyży. Różaniec: Tajemnice Bolesne. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty.

17.00 Droga Krzyżowa wokół Groty Lurdzkiej przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku

18.00 Uroczysta Msza św. w Grocie Lurdzkiej

19.00 Przerwa na posiłek

Po posiłku gromadzimy się w Sanktuarium

19.45 Konferencja. Temat przewodni „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”

20.25 Adoracja Najświętszego Sakramentu

21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium i końcowe błogosławieństwo, zakończenie

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

  1. W miarę możliwości na spotkanie warto przybyć już w stanie łaski uświęcającej.
  2. Należy zabrać domowe krzyże, które będą uroczyście poświęcone oraz znicze, które oświetlą drogę podczas procesji.
  3. Należy zabrać ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody. Warto również zabrać małe, składane, turystyczne krzesełka, bądź kocyki, na których będzie można usiąść.
    Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków.

Galeria – miejsce spotkania

Więcej informacji:

W artykule wykorzystano zdjęcia z portalu: http://www.promocja.prudnik.pl

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości