niedziela, 24 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Przygotowano grunt pod przekręt...

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...
Strona głównaPolska i ŚwiatPropaganda w przykładach:...

Propaganda w przykładach: „Polacy, Amerykanami i faszyści najechali Donbas”

Telewizja jest narzędziem ogłupiania społeczeństwa. Przekonałem się o tym osobiście i … wyrzuciłem telewizor. Jednak propaganda jaką uprawia rosyjska telewizja przechodzi wszystko.

Próba odpowiedzi, kto walczy na wschodzie Ukrainy zamieniła się w awanturę w studiu kanału NTV. Zaproszono do niego dziennikarkę i prezenterkę opozycyjnej TV Dożd’ – Ksenię Sobczak. Ta na propozycję przystała, by skorzystać z rzadkiej okazji i przedstawić szerszemu audytorium swoje stanowisko oraz znane jej fakty. Wystarczyło jednak, że powiedziała, iż w Donbasie znajdują się rosyjscy kadrowi wojskowi, aby rozpętała się prawdziwa awantura.

Na dziennikarkę krzyczano, oskarżano ją o dezinformację, a obecne w studiu „kobiety z Donbasu” odpowiadały, że to nie Rosjanie walczą po stronie separatystów, lecz Amerykanie i Polacy wspólnie z nacjonalistami najechali Donbas.

Pod linkiem http://www.ntv.ru/novosti/1309739/video/ można zobaczyć co działo się w studio. Prowadzący krzyczy na panią Sobczak, która oprócz tego jest atakowana przez publiczność. Mniej więcej od 2:40 minuty nagrania do akcji wkraczają „kobiety z Donbasu” i są wielce przekonywujące. Pierwsza mówi:

„Nie my napadliśmy, to z nami walczą. Wojują z nami Amerykanie, wojują z nami Polacy. Oni przyszli na naszą ziemię. Oni niszczą, faszyści niszczą nasze domy, (zabijają) nasze dzieci.”

Za chwilę druga dodaje:

„Jestem z Doniecka. Wszystko widziałam na własne oczy. (…) Przyszli Amerykanie, przyszli Polacy. Oni nawet po rosyjsku nie rozmawiali.”

– Po prostu się trzęsę – po zakończeniu programu napisała w Twitterze Sobczak. – Taka dawka masowego łgarstwa szkodzi zdrowiu. Biedni, biedni ludzie… A obiecywałam przecież nie chodzić na programy polityczne do federalnych TV.

Trzeba przyznać, że tego typu manipulacje stosowane przez rosyjską telewizję są mocno niepokojące, bo budują w głowach przeciętnych widzów niechęć do Polaków, którzy współpracując z faszystami i Amerykanami zabijają Rosjan w Donbasie. Rosjanie już w 2014 roku stawiali Polskę na trzecim miejscu wśród swoich najważniejszych wrogów.

Osobiście uważam, że takie wypowiedzi mają na celu jedno. Znieczulić Rosjan w czasie potencjalnej wojny w Polską. Chodzi o to, żeby jednego z najważniejszych wrogów zniszczyć bez cienia litości. Mamy być postrzegania jako niszczyciele współdziałający z faszystami, w sumie jako faszyści. Faszystów Rosja niszczy bez mrugnięcia okiem.

alod / kresy24.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast. Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl