Petycja w sprawie zniesienia restrykcji dotyczących ograniczonej liczby wiernych w kościołach

0

My chcemy Boga!

Czy ogłoszona przez rząd „nowa normalność” ma oznaczać trwałe ograniczenie wolności religijnych w Polsce?! Na to nie może być naszej zgody.

Władze niezmiennie sięgają po koronawirusa jako uzasadnienie dla trwających już dwa miesiące zmagań całego narodu z drakońskimi ograniczeniami. Tymczasem, wszystkie wskaźniki pokazują, iż szczyt zachorowań mamy już za sobą. Wie o tym także rząd, który ogłosił już drugi etap tzw. łagodzenia ograniczeń i odmrażania gospodarki.

Niestety, zapomniano przy tym o najliczniejszej grupie społecznej w kraju – o katolikach.

Radykalny limit liczby wiernych w kościołach i obowiązkowe maseczki, nawet w trakcie Mszy św., to obecnie już tylko preteksty do ograniczania wolności religijnej. Jeśli mamy otwarte parki, muzea i galerie handlowe, jeśli rząd odmraża gospodarkę i przywraca sporty drużynowe, a nie robi NIC w sprawie swobód religijnych – to znak, że czas upomnieć się o podstawowe prawa nas – wiernych.

Dlatego kierujemy do premiera Mateusza Morawieckiego pilną petycję, w której domagamy się natychmiastowego zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach.

Niezmiennie dochodzi bowiem do sytuacji, w których ludziom nie pozwala się uczestniczyć w Eucharystii z powodu limitu wiernych, a duże bazyliki i kościoły wręcz świecą pustkami.

Dołącz do naszej petycji, którą zamieściliśmy na stronie i powiadom o niej znajomych! Jako chrześcijanie musimy znów wystąpić wspólnie, zmobilizować się i w dużej liczbie wywrzeć presję na rządzących, aby nie pomijali kościołów przy znoszeniu ograniczeń.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!