Petycja w sprawie zniesienia restrykcji dotyczących ograniczonej liczby wiernych w kościołach

My chcemy Boga!

Czy ogłoszona przez rząd „nowa normalność” ma oznaczać trwałe ograniczenie wolności religijnych w Polsce?! Na to nie może być naszej zgody.

Władze niezmiennie sięgają po koronawirusa jako uzasadnienie dla trwających już dwa miesiące zmagań całego narodu z drakońskimi ograniczeniami. Tymczasem, wszystkie wskaźniki pokazują, iż szczyt zachorowań mamy już za sobą. Wie o tym także rząd, który ogłosił już drugi etap tzw. łagodzenia ograniczeń i odmrażania gospodarki.

Niestety, zapomniano przy tym o najliczniejszej grupie społecznej w kraju – o katolikach.

Radykalny limit liczby wiernych w kościołach i obowiązkowe maseczki, nawet w trakcie Mszy św., to obecnie już tylko preteksty do ograniczania wolności religijnej. Jeśli mamy otwarte parki, muzea i galerie handlowe, jeśli rząd odmraża gospodarkę i przywraca sporty drużynowe, a nie robi NIC w sprawie swobód religijnych – to znak, że czas upomnieć się o podstawowe prawa nas – wiernych.

Dlatego kierujemy do premiera Mateusza Morawieckiego pilną petycję, w której domagamy się natychmiastowego zniesienia restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach.

Niezmiennie dochodzi bowiem do sytuacji, w których ludziom nie pozwala się uczestniczyć w Eucharystii z powodu limitu wiernych, a duże bazyliki i kościoły wręcz świecą pustkami.

Dołącz do naszej petycji, którą zamieściliśmy na stronie i powiadom o niej znajomych! Jako chrześcijanie musimy znów wystąpić wspólnie, zmobilizować się i w dużej liczbie wywrzeć presję na rządzących, aby nie pomijali kościołów przy znoszeniu ograniczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOWE