poniedziałek, 4 marca, 2024

Patriotyczny zespół muzyczny „Kárpátia” – POLONIA AND HUNGARIA!

Share

Chciałbym przedstawić węgierski zespół muzyczny i kilka ich utworów. Wszakże temat ten pasowałby na dzień 23.03 czyli dzień przyjaźni polsko-węgierskiej ale miło się go słucha także w zimowe wieczory a teksty piosenek (polskie tłumaczenie) ciągle aktualne i wydają się tak bliskie także naszemu polskiemu społeczeństwu.

Muzycy promują w swoich tekstach wartości  religijne i odnoszące się do Boga. Bogato i wymownie ilustrowane tymi treściami są ich teledyski. Muzycy grają od 2003r. w zespole rockowo-folkowym o nazwie „Kárpátia”. Patriotyczne teksty zespołu o współczesnych problemach nawiązujące do wolności, czasów Królestwa Węgierskiego a także do II wojny światowej pełne patriotyzmu, zmuszają do myślenia. Teksty te odnoszą i pasują też do naszej polskiej rzeczywistości. Piękne słowa i melodia szanujących prawdziwe wartości i tradycje narodowe zespołu.

Warto też przypomnieć że od stycznia 2012r. Rząd Wiktora Orbana na Węgrzech ma w swojej konstytucji odwołanie się do Boga. Preambuła zaczyna się słowami: „Boże błogosław Węgrów”

POLONIA AND HUNGARIA!

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli,i do szklanki! Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Dla lubiących ten gatunek muzyki (polski rock patriotyczny) polecam polska grupę muzyczną o nazwie HORYTNICA lub o wiele spokojniejszy muzycznie zespół ZAYAZD z Lechem i Bożeną Makowiecką – można wyszukać na youtube.

Ciekawostka !Sklep z węgierskimi wyrobami znajduje się pod adresem hungaricum.pl

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości