Patriotyczny zespół muzyczny “Kárpátia” – POLONIA AND HUNGARIA!

Chciałbym przedstawić węgierski zespół muzyczny i kilka ich utworów. Wszakże temat ten pasowałby na dzień 23.03 czyli dzień przyjaźni polsko-węgierskiej ale miło się go słucha także w zimowe wieczory a teksty piosenek (polskie tłumaczenie) ciągle aktualne i wydają się tak bliskie także naszemu polskiemu społeczeństwu.

Muzycy promują w swoich tekstach wartości  religijne i odnoszące się do Boga. Bogato i wymownie ilustrowane tymi treściami są ich teledyski. Muzycy grają od 2003r. w zespole rockowo-folkowym o nazwie “Kárpátia”. Patriotyczne teksty zespołu o współczesnych problemach nawiązujące do wolności, czasów Królestwa Węgierskiego a także do II wojny światowej pełne patriotyzmu, zmuszają do myślenia. Teksty te odnoszą i pasują też do naszej polskiej rzeczywistości. Piękne słowa i melodia szanujących prawdziwe wartości i tradycje narodowe zespołu.
Warto też przypomnieć że od stycznia 2012r. Rząd Wiktora Orbana na Węgrzech ma w swojej konstytucji odwołanie się do Boga. Preambuła zaczyna się słowami: „Boże błogosław Węgrów”

POLONIA AND HUNGARIA!

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli,i do szklanki! Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Dla lubiących ten gatunek muzyki (polski rock patriotyczny) polecam polska grupę muzyczną o nazwie HORYTNICA lub o wiele spokojniejszy muzycznie zespół ZAYAZD z Lechem i Bożeną Makowiecką – można wyszukać na youtube.

Ciekawostka !Sklep z węgierskimi wyrobami znajduje się pod adresem hungaricum.pl

Avatar
Redakcjahttps://www.eprudnik.pl
Co jest na eprudnik.pl? Lepiej by było zapytać, czego tu nie ma? Sama część portalu z artykułami społeczno-religijnymi zawiera kilkaset pozycji. Poczytnych pozycji, które sprawiają, że eprudnik.pl jest znany nie tylko w Prudniku. Tak, Prudnik to nasze lokalne środowisko, w którym żyjemy i aktywnie działamy. Praca zawodowa? Obraca się wokół technologii informatycznych, internetu i bezpieczeństwa danych. Więc co tu jest? Sprawdźmy razem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOWE

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!