piątek, 24 maja, 2024

Owsiak przyciśnięty do ściany

Share

Sprawa Jerzego Owsiaka wytoczona blogerowi MatkaKurka została nieco usunięta w cień po przez wydarzenia na Ukrainie. Jednak mimo braku medialnego rozgłosu proces toczy się dalej, a jego kolejna odsłona jest niezwykle ciekawa.

Jerzy Owsiak z fazy ataku i oskarżania MatkiKurka przeszedł do fazy desperackiej obrony przed faktami wychodzącymi na światło dzienne. Zaczyna plątać się w zeznaniach, min. oświadczył w sądzie, że zapomniał o tym, iż jest prezesem Złotego Melona i kłamie, na czym został wielokrotnie przyłapany. WOŚP wspomaga prezesa jak może i nie wykonując poleceń sądu dostarcza na salę sądową stosy makulatury zamiast sprawozdań finansowych.

Poniżej, krótkie podsumowanie wydarzeń jakie miały miejsce na sali sądowej opisane przez MatkęKurka.

Wysoki sądzie mam w tej chwili potężne argumenty na swoją obronę: zniewaga wzajemna, brak szkody wyrządzonej oskarżycielowi, co potwierdza sam oskarżyciel, potwierdzone kłamstwa oskarżyciela i własne działanie na rzecz interesu publicznego. Wreszcie zgodnie z art. 5 kpk wszystkie nie dające się usunąć wątpliwości działają na moją korzyść i trudno o większy prezent od oskarżyciela niż mnożenie wątpliwości wokół dowodów bezpośrednich. Sąd 4 lutego powiedział, że nie mając szczegółowych sprawozdań z finansów WOŚP i Złotego Melona, nie jest w stanie podjąć decyzji i od tego czasu absolutnie nic się nie zmieniło. Oskarżyciel ponownie ukrył dowody i w tej chwili nawet nie próbuje oskarżać, tylko rozpaczliwie się broni, nie przed faktami, które wskazałem na sali sądowej, tego już się obronić nie da, ale przed kompromitującymi faktami, które jeszcze się kryją w finansach WOŚP, Złotego Melona i Mrówki Całej. Na tym wszystkim da się zbudować trzy, nie jedną solidną linię obrony, ale mnie nie interesuje obrona, tylko prawda materialna i publiczne zobowiązanie, które złożyłem, że zrobię wszystko, aby tę sprawę w interesie społecznym doprowadzić do końca. W związku z tym wnoszę o powołanie na świadków: główną księgową WOŚP Dorotę Pilarską i dyrektora finansowego panią Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, która jest też reprezentantem fundacji na Zarządzie wspólników. Celem powołania świadków jest ustalenie łącznej sumy przekazanej przez WOŚP na rzecz Złotego Melona, całościowego wynagrodzenia dla Lidii i Jerzego Owsiaków, oraz wszystkich przepływów finansowych miedzy Mrówką Całą, Złotym Melonem i fundacją WOŚP. Przesłuchanie świadków pozwoli też ustalić, co przysłała do sądu pani Dorota Pilarska i dlaczego nie przysłała, tego, o co sąd prosił. Nosiłem się też z zamiarem, by powołać jeszcze jednego świadka i wnioskować o powołanie biegłego, ale te wnioski na razie odkładam.

źródła:
http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_w_s_dzie_nie_pami_tam_czy_jestem_prezesem_mecenas_w_s_dzie_panie_piotrze_chyba_kupihttp://niezalezna.pl/52953-owsiak-nie-pamieta-czy-jest-prezesem-zlotego-melona-co-jeszcze-zapomnial

 

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości