niedziela, 23 czerwca, 2024

Okulary Św. Maksymiliana, które on sam przekazał zza grodu

Św. Maksymilian Maria Kolbe

Share

Zachęcam do obejrzenia niezwykłego filmu o Słudze Bożym Ojcu Matteo z Agnione we Włoszech. Film wywarł na mnie ogromne wrażenie i nie chodzi tu o pokazywane egzorcyzmy, ale o fakt przekazania przez Św. Maksymiliana Marię Kolbego specjalnego prezentu dla przedstawionego w filmie współczesnego egzorcysty Ojca Cipriano de Meo. Św. Maksymilian przekazał mu jako relikwię swoje okulary, które w czasie modlitwy zmaterializowały się przed Ojcem Cipriano.

W Polsce mamy kilka przedmiotów, które używał Św. Maksymilian oraz włosy z jego brody będące pozostałością po akcji poszukiwania Żydów z początku II wojny światowej. Niemieckie Gestapo przetrząsając polskie miejscowości nie omijało również klasztorów. Bracia z Niepokalanowa w proteście postanowili zgolić swoje brody. Wśród nich był także ojciec Kolbe. Klasztorny fryzjer schował sobie na pamiątkę pukiel Maksymilianowej brody, który stał się relikwią, dziś z najwyższym pietyzmem przechowywaną w Pabianicach.

Tymczasem w maleńkiej włoskiej miejscowości Agnione u tamtejszego egzorcysty znajdują się okulary Św. Maksymiliana, które on sam przekazał zza grodu.

Poniżej krótki opis filmu wraz z linkiem (sam film można kupić na stronie www.dystrybucjakatolicka.pl)

Egzorcysta, który pomaga z zaświatów

DOKUMENT Film Michała Kondrata „Matteo” opowiada historię włoskiego zakonnika, który zmarł pół tysiąclecia temu. Trwa proces beatyfikacyjny ojca Matteo, on sam zaś pomaga w trakcie współcześnie odbywających się egzorcyzmów.

Był pokornym zakonnikiem. Żył w XVI w. Pomaga egzorcystom dziś. Jak to jest możliwe? I czy to jest prawda? Jak tu nie wierzyć, jeśli mówi o tym ojciec Cipriano de Meo, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

Opowieść o ojcu Matteo rozpoczyna się od świadectwa byłego opętanego, który został uwolniony również dzięki wezwaniu wstawiennictwa zakonnika z Agnone. Mocnego świadectwa, bo zawierającego między innymi obraz łóżka pełnego krwi, w którym uwolniony kiedyś się obudził. Zadziwiająca wydaje się moc wstawiennictwa zakonnika urodzonego w 1563 r. Jest dziś równie silna jak niegdyś. Był bowiem słynnym na całe Włochy egzorcystą. Ciekawe, że świat dotąd nie zainteresował się historią tak spektakularną.

Ojciec Matteo z Agnone, Sługa Boży, jawi się w opowieściach historyków oraz osób, z którymi kontaktuje się dzisiaj, jako ucieleśnienie pokory. Cuda za sprawą zakonnika, które miały miejsce za jego życia, w żaden sposób nie zmieniły jego charakteru. Dziś złe duchy uciekają czasami na samo wymówione imię szesnastowiecznego egzorcysty.

Film Michała Kondrata oprócz rozmów na temat ojca Matteo zawiera dokumentację współczesnych mszy o uzdrowienie za wstawiennictwem zmarłego przed wiekami zakonnika. Prowadzi je ojciec Cipriano de Meo. Opowiada o różnych formach reakcji złego ducha na wzywanie wstawiennictwa zakonnika z Agnone. Ojciec Cipriano pokazuje również wiele rozmaitych przedmiotów, różańców, kamieni, obrączek …

Modlitwa Ojca Matteo

O, słodka Matko, o, Królowo, o, Pani nasza.
Jeśli widzisz nas w grzechach – podnieś nas,
jeśli w łasce – podtrzymuj nas.

Jeżeli na drodze do Boga zatrzymujemy się – porusz nas, jeśli idziemy – pocieszaj nas.

Ty jesteś naszą pośredniczką.
Podobnie jak Syn Twój jest pośrednikiem
pomiędzy Ojcem a człowiekiem, tak Ty jesteś pośredniczką między
człowiekiem a Twoim Synem.

Jesteś naszą warownią, spójrz na wojnę, jaka nas otacza.
Jesteś naszą gwiazdą, spójrz na burzę jaka się podnosi.
Jesteś jak księżyc, spójrz na ciemną noc, pośród której się znajdujemy.

Broń, kieruj, oświecaj nasze serca, abyśmy trzymając się prostej drogi do nieba
mogli się cieszyć najpierw Bogiem, a potem Tobą na wieki wieków.
Amen.

za: kondrat-media.pl/matteo


Zainteresować może również Państwa inny ciekawy artykuł, który serdecznie polecamy:

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości