7 C
Nowy Jork

Niebezpieczne związki, czyli kilka rad dla chłopaków

Published:

Bóg żywi do nas szczerą miłość i chce, żebyśmy Go poznali…, ale jest pewien problem. Tym, co stoi na naszej drodze do połączenia się z Bogiem, jest nasz grzech (lub nasza nieumiejętność by doskonale kochać Boga i innych).

Więc Jezus Chrystus („Bóg w ciele”) wziął wszystkie nasze grzechy na swoje ramiona, gdy umarł za nas dobrowolnie na krzyżu. Uczynił to, byśmy mogli uzyskać całkowite przebaczenie, Jego całkowitą akceptację. Poniósł tę wielką ofiarę – pozwolił się bić, ubiczować, ukrzyżować – w naszym imieniu. Potem, po trzech dniach zmartwychwstał. Teraz prosi nas, byśmy odpowiedzieli na Jego poświęcenie i zaprosili Go do swojego życia.

Jezus Chrystus był najbardziej męskim mężczyzną jaki kiedykolwiek żył na ziemi. Ludzie rzadko mu to przyznają, ale to prawda. Dlatego, kiedy prosisz by przyszedł do twojego życia, zapraszasz kogoś, kto wie więcej o byciu mężczyzną niż ktokolwiek inny. On pomoże ci stać się prawdziwym mężczyzną – nie hollywoodzką wersją – ale kimś o wiele bardziej spełnionym i wartościowym dla innych ludzi.

Jak wygląda prawdziwy mężczyzna? Na pewno nie jest to kobieciarz (ktoś, kto troszczy się tylko o siebie). Jest raczej podobny do pasterza – kogoś, komu zależy na pomyślności innych. W miarę jak będziesz coraz bardziej „wrastał” w związek z Jezusem, będziesz coraz bardziej odkrywał, co znaczy być prawdziwym mężczyzną. A Chrystus zmieni twój sposób myślenia o kobietach, a w rezultacie sposób w jaki je traktujesz.

Możesz wejść z nim relację, która będzie trwała wiecznie. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginał, ale miał życie wieczne.” (J 3:16). Wiara oznacza zaufanie. Kiedy ufasz lub polegasz na Chrystusowej ofierze złożonej w twoim imieniu, możesz otrzymać życie wieczne – związek z Bogiem, który teraz zaczynasz, który będziesz podtrzymywał przez resztę swojego życia. Jeśli jest to teraz pragnieniem twojego serca, oto wskazówki dotyczące tego, co mógłbyś chcieć teraz szczerze powiedzieć do Boga:

Drogi Boże, przyznaję, że grzeszyłem przeciw Tobie. Dziękuję, że wziąłeś na siebie na krzyżu wszystkie moje grzechy. Pragnę otrzymać Twoje przebaczenie. Chcę wejść w relację z Tobą . Proszę Cię, byś przyszedł do mojego życia jako mój Pan i Zbawiciel. Proszę, uczyń mnie takim człowiekiem, jakim pragniesz bym był.

Aby uzyskać pomocne porady matrymonialne i pogłębiać swoją wiedzę na temat Boga, przeczytaj w Biblii Ewangelie wg św. Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.


Chciałbym przy okazji podzielić się swoim świadectwem.
Nigdy nie współżyłem z żadną inną kobietą poza moją obecną żoną, a z naszym współżyciem poczekaliśmy do naszego ślubu. Obecnie jesteśmy od 21 lat małżeństwem, a każdego dnia mam wrażenie, pomimo różnych problemów i nieporozumień, że kocham moją żonę coraz bardziej.
Nie piszę tego po to, aby się chwalić ale żeby pokazać, że można żyć zgodnie z planem Bożym przewidzianym dla małżonków.

 

foto: edman_pl / sxc.hu

Related articles

Recent articles

spot_img