7,7 C
Nowy Jork

Niebezpieczne związki, czyli kilka rad dla chłopaków

Published:

To właśnie dlatego widzimy jak ludzie zmieniają zawody, partnerów, styl i coraz więcej innych rzeczy, ponieważ w naszym poszukiwaniu ostatecznego spełnienia, stajemy się sfrustrowani rzeczami (i ludźmi), które (którzy) go nam nie dali. Dlatego porzucamy je (ich) i idziemy dalej w poszukiwaniu czegoś (kogoś), dzięki czemu (komu), jak mamy nadzieję, odnajdziemy ten rodzaj zaspokojenia, którego tak naprawdę wszyscy szukamy. Problemem jest jednak to, że nigdy go nie znajdziemy jeśli nie przyjdziemy po nie do Boga, bo tylko On może je nam dać.

Bóg za bardzo nas kocha, żeby widzieć nas prawdziwie zaspokojonymi przez cokolwiek innego niż On sam. Chce dla nas tego, co najlepsze, to znaczy siebie. Nikt ani nic nie jest ważniejsze od Boga. Wiem, że to prawda, ponieważ osobiście się o tym przekonałem. Pustka, którą odczuwałem – po kupieniu tego i tamtego, po seksualnych eskapadach, po wszystkich moich próbach bycia spełnionym w życiu – zniknęła, gdy zaprosiłem do swojego życia Jezusa Chrystusa. On powiedział: „Kto do mnie przychodzi nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6:35). Te słowa spełniły się w moim życiu. Kiedy wszedłem w relację z Bogiem, mająca Jego kształt próżnia została wreszcie wypełniona. Nie czuję się dłużej pusty. W rezultacie, poznanie Boga dało mi głębszą satysfakcję niż ta, którą kiedykolwiek dał mi seks.

Randkowa rada nr 10:
Bóg dał mi siłę by czekać.

Minęły lata od ostatniego razu, kiedy uprawiałem seks. Chciałbym móc powiedzieć, że zachowałem zupełną czystość do małżeństwa, ale niestety nie mogę. Żałuję (i jak już wcześniej powiedziałem, to uczucie trwa o wiele dłużej niż chwilowa przyjemność, której doświadczyłem) tego, w jaki sposób traktowałem dziewczyny. Niepokoję się o trwałość mojego przyszłego małżeństwa (kiedy już i o ile się ożenię). Lecz Bóg pomógł mi uporać się z moimi uczynkami z przeszłości i niepokojami dotyczącymi przyszłości. Jest w trakcie zmieniania mnie, i już bardzo mnie zmienił.

Poza tym, Bóg dał mi umiejętność czekania z ponownym współżyciem aż do ślubu. Jasne, czasem bywa to naprawdę trudne, ale Bóg jest dostatecznie wielki, by pomóc mi przez to przejść. Z Nim wszystko jest możliwe. I z każdym mijającym dniem, tygodniem, rokiem, wiem, że moje małżeństwo będzie silniejsze i szczęśliwsze, dlatego, że czekałem. Również moja obecna więź z Bogiem jest silniejsza w wyniku polegania na Nim w tej, zasadniczej dla mnie jako mężczyzny sferze.

W którym miejscu zacząć

Jeśli chcesz, w przyszłości odnosić sukcesy swoim związku – jako mąż i ojciec – najlepiej żebyś zaczął od samego siebie. Cała sztuka nie polega na znalezieniu odpowiedniej żony, lub posiadaniu odpowiednich dzieci. Kluczem do sukcesu jesteś ty sam. A najważniejszym związkiem jaki możesz mieć – tym, który uczyni z ciebie lepszego męża i ojca – jest twój związek z Bogiem.

Bóg jest stworzycielem seksu, miłości i związków w ogóle. Stworzył je dla nas, byśmy mogli się nimi cieszyć. I możemy się nimi w pełni cieszyć, jeśli podejdziemy do nich w sposób, w jaki Bóg chciał żebyśmy do nich podchodzili, gdy je dla nas „projektował” . Odkryłem, że Bóg nie jest „moralizatorem”. Z żadnego powodu nie mówi: „Zrób to”, „Nie rób tamtego”. Kiedy mówi: „Nie rób tego” (np. nie uprawiaj seksu przed ślubem), nie robi tego, żeby pokazać kto tu jest szefem, lecz mówi to dlatego, że leży to w moim najlepszym interesie. Mówi to, ponieważ wie w jaki sposób zaprojektował mnie jako człowieka, co jest dla mnie najlepsze, i co przyniesie mi największe spełnienie.

Poznać Boga osobiście

Biblia mówi, że Jezus Chrystus jest Bogiem który stał się człowiekiem – „Słowo stało się ciałem i zamieszkało pośród nas.” On jest „ Jego [Boga] wiernym wizerunkiem.” Krótko mówiąc, Jezus wyjawił dokładnie jaki jest Bóg. Jak więc mamy wejść z Nim w relację?

Related articles

Recent articles

spot_img