piątek, 24 maja, 2024

Najświętsza Maria Panna sama wybrała Polskę na Swoje Królestwo

Share

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Matka Boża jest Królową Polski. Jednak warto wiedzieć o tym, że panowanie Matki Bożej nad Polską jest jedynym takim przypadkiem w całej historii. Nigdzie w żadnym kraju na świecie nie powołano na tron osoby, która nie zasiadałaby na nim w sposób fizyczny. Tymczasem właśnie Polska jest krajem, w którym Najświętsza Maria Panna panuje nieprzerwanie już 359 lat. W przyszłym roku 1 kwietnia będziemy obchodzić okrągłą rocznicę 360. lecia władania Matki Bożej w naszym kraju.

Jak doszło do tego, że Królowa Nieba została Królową Polski?
Okazuje się, że sama przedstawiła taką propozycję. Poniżej początki tej historii w telegraficznym skrócie. 

Do pierwszego objawienia Matki Bożej Królowej Polski doszło w … Neapolu. Włoski jezuita o. Juliusz Mancinelli miał wizję, w której zobaczył Najświętszą Marię Pannę 14 sierpnia 1608 roku, w wigilię Wniebowzięcia i rocznicę śmierci Stanisława Kostki. Wtedy to Matka Boża, mile nań spoglądając, rzekła:

Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski ? Ja to Królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie.

O. Mancinelli powiedział o objawieniu. Po zbadaniu sprawy przez przełożonych polecono udać się zakonnikowi z pielgrzymką do Polski i samemu Królowi Zygmuntowi III Wazie przekazać tę wspaniałą nowinę. Kiedy w 1610 roku odprawiał Mszę Świętą w Katedrze na Wawelu objawienie powtórzyło się, a było to 8 maja 1610 roku. Jest to jedyne takie objawienie na świecie, w którym Maria Matka Boga ukazała się w szatach królewskich i w czasie trwającej Mszy. Maria oznajmiła:

Jam jest Królowa Polski. Jestem Matką tego Narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci zawsze będę, jakom jest teraz, Miłościwą.

Objawienie to zostało spisane w ówczesnych dokumentach (Vita P. Julii Mancinelli, p. 116-117) i potwierdzone przez ówczesnego Papieża Aleksandra VII oraz Papieża Piusa IX. S.B. Juliusz Mancinelli zmarł w Neapolu wieczorem 14 sierpnia 1618 roku, w pięćdziesiąt lat po śmierci Św. Stanisława Kostki.

Dużo więcej o sprawie Intronizacji Matki Najświętszej można dowiedzieć się z materiałów przygotowanych przez Stowarzyszenie Niepokalanej i Wniebowziętej Marii Królowej Polski. Zachęcam do porywającej lektury.

 

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości