TradycjaNajświętsza Maria Panna sama wybrała Polskę na Swoje Królestwo

Najświętsza Maria Panna sama wybrała Polskę na Swoje Królestwo

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Matka Boża jest Królową Polski. Jednak warto wiedzieć o tym, że panowanie Matki Bożej nad Polską jest jedynym takim przypadkiem w całej historii. Nigdzie w żadnym kraju na świecie nie powołano na tron osoby, która nie zasiadałaby na nim w sposób fizyczny. Tymczasem właśnie Polska jest krajem, w którym Najświętsza Maria Panna panuje nieprzerwanie już 359 lat. W przyszłym roku 1 kwietnia będziemy obchodzić okrągłą rocznicę 360. lecia władania Matki Bożej w naszym kraju.

Jak doszło do tego, że Królowa Nieba została Królową Polski?
Okazuje się, że sama przedstawiła taką propozycję. Poniżej początki tej historii w telegraficznym skrócie. 

Do pierwszego objawienia Matki Bożej Królowej Polski doszło w … Neapolu. Włoski jezuita o. Juliusz Mancinelli miał wizję, w której zobaczył Najświętszą Marię Pannę 14 sierpnia 1608 roku, w wigilię Wniebowzięcia i rocznicę śmierci Stanisława Kostki. Wtedy to Matka Boża, mile nań spoglądając, rzekła:

Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski ? Ja to Królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie.

O. Mancinelli powiedział o objawieniu. Po zbadaniu sprawy przez przełożonych polecono udać się zakonnikowi z pielgrzymką do Polski i samemu Królowi Zygmuntowi III Wazie przekazać tę wspaniałą nowinę. Kiedy w 1610 roku odprawiał Mszę Świętą w Katedrze na Wawelu objawienie powtórzyło się, a było to 8 maja 1610 roku. Jest to jedyne takie objawienie na świecie, w którym Maria Matka Boga ukazała się w szatach królewskich i w czasie trwającej Mszy. Maria oznajmiła:

Jam jest Królowa Polski. Jestem Matką tego Narodu, który jest Mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci zawsze będę, jakom jest teraz, Miłościwą.

Objawienie to zostało spisane w ówczesnych dokumentach (Vita P. Julii Mancinelli, p. 116-117) i potwierdzone przez ówczesnego Papieża Aleksandra VII oraz Papieża Piusa IX. S.B. Juliusz Mancinelli zmarł w Neapolu wieczorem 14 sierpnia 1618 roku, w pięćdziesiąt lat po śmierci Św. Stanisława Kostki.

Dużo więcej o sprawie Intronizacji Matki Najświętszej można dowiedzieć się z materiałów przygotowanych przez Stowarzyszenie Niepokalanej i Wniebowziętej Marii Królowej Polski. Zachęcam do porywającej lektury.

 

Komentarze

Proszę wprowadź swój komentarz!
Przedstaw się

Ostatnie publikacje

Subskrybcja

Bądź z nami w kontakcie

To może zainteresować

- Promocja -
eprudnik.pl