czwartek, 25 kwietnia, 2024

Modlitwa za zmiany klimatyczne. Serio?

Share

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?

Mt.16.25-26

Powyższe słowa Pana Jezusa dają bardzo wiele do myślenia w czasie gdy Papa Francesco wezwał katolików do modlitwy o sukces Konferencji Klimatycznej ONZ (COP26) w Glasgow i o ratowanie planety. Nie jest to pierwsza proekologiczna inicjatywa biskupa w bieli, który jakby zapomniał, że naczelnym obowiązkiem Kościoła Katolickiego są działania zmierzające do zbawienia dusz ludzkich.

Biorąc pod uwagę proekologiczną postawę przywódcy Kościoła Katolickiego zastanówmy się nad tym co powiedział Pan Jezus założyciel tegoż Kościoła. Czy przypadkiem w oczach Bożych jedna dusza ludzka nie jest więcej warta niż cały świat? Pan Jezus mówi wprost zbawienie duszy jest więcej warte niż ratowanie planety, ratowanie zagrożonych gatunków, zerowa emisyjność gospodarki i cała ekologia razem wzięta, a dusza ludzka jest bezcenna. Obecnie najwyżsi hierarchowie Kościoła Katolickiego jakby całkowicie zatracili prawdziwy cel działań duszpasterskich.

opracowanie al, na podstawie: zmianynaziemi.pl

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości