czwartek, 18 lipca, 2024

Mienie bezdziedziczne – groźne i bezprawnie sformułowane pojęcie tłumaczy ks. prof. Tadeusz Guz

Share

Szanowni Państwo, kto jak nie ks. prof. Tadeusz Guz potrafi ze zrozumieniem wytłumaczyć pojęcie i kontekst prawny tzw. mienia bezdziedzicznego?

Od 15-stej minuty nagrania, opublikowanego przez Media Narodowe, z ks. prof. Tadeuszem Guzem pt.:”O Żydach, 447, roszczeniach i talmudzie” zaproszony gość wyjaśnia kwestię roszczeń żydowskich.

Tłumaczy:

Zrozumienie kontekstu wokół tej tzw. uchwały 447 Senatu Ameryki Północnej, która została podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Po pierwsze, w sensie prawa naturalnego, do spadku ma prawo ten, kto jest powiązany więzami krwi i czy też ta podmiotowość prawna, w sensie instytucji, która dysponuje testamentalnym zapisem danego ofiarodawcy, dysponuje oryginalnym dokumentem, który nazywamy testamentem. Tutaj samo pojęcie „mienie bezspadkowe” już właściwie nam wszystko wyjaśnia. Oznacza to, że niektóre środowiska żydów amerykańskich, które roszczą sobie prawo do mienia po obywatelach Rzeczypospolitej Polskiej żydowskiego pochodzenia. Tego typu żądanie jest sprzeczne , po pierwsze, z prawem naturalnym, a to oznacza, że jest sprzeczne z prawem międzynarodowym, jest również sprzeczne z prawodawstwem Stanów Zjednoczonych, jak również z prawodawstwem Polski. Bo to jest wyrażenie absurdalne. Można powiedzieć, że jest to akt sprzeczny z naturą prawa, z celowością prawa, każdy akt prawa winien mieć na celu dobro. Uważam, że jest to jeden z największych błędów w wymiarze sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jakie skutki nie tylko natury prawnej, nie tylko natury majątkowej, ale polityczne i geopolityczne ta uchwała senatu może przynieść. Wprowadzone, załóżmy, do prawa międzynarodowego wyrażenie „mienia bezspadkowego”, to by spowodowało, że całe Stany Zjednoczone musiałyby zniknąć z mapy świata, dlaczego, bo żaden centymetr nie należy do obecnych właścicieli Stanów Zjednoczonych. Taka niedorzeczność dla ładu, nie tylko Stanów Zjednoczonych, stanowi podważenie prawa dla całego ładu prawnego w świecie. Ta uchwała nie ma na celu dobra, ona oznacza, że Pan prezydent USA i całe USA afirmują gigantyczny akt okradania różnych państw. W tym dopatruję się niewiarygodnie potężnego kryzysu w kulturze prawnej i popierania niesprawiedliwości społecznej szeroko pojętej.

Zachęcam do odsłuchania całości, bardzo pouczającego wykładu.


PS.

Do tematu dodajmy taką myśl do przemyślenia:

Żydzi przed drugą wojną światową byli największą grupą pożyczkobiorców banków Polskich.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości