poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Matko Męczennika, pamiętaj o nas w swoich modlitwach!

Share

Jan Paweł II: Matko, dałaś nam wielkiego syna!
Marianna Popiełuszko: Ojcze Święty, nie ja dałam, ale Bóg dał przeze mnie światu!

Marianna Popiełuszko pytana przez dziennikarzy, jak wychować świętego, wyliczała: Należy kochać Boga i ludzi, kochać sercem i czynami. – Zawsze trzeba się cieszyć – podkreśliła.
Kto we łzach sieje, żąć będzie w radości – cytowała słowa jednego z psalmów. – Życzę każdemu, żeby prawda księdza Jerzego – zło dobrem zwyciężaj – była w każdym z nas. Jeśli my sami się poprawimy, to i w Polsce się poprawi – dodała.
Pytana o to, czym najbardziej lubił się zajmować jej syn, odpowiedziała, że „modlitwą”. Matka ks. Jerzego przypomniała też zdania, które często powtarzała swoim dzieciom: „Prościusieńko w niebo droga: kochać ludzi, kochać Boga. Kochaj sercem i czynami, będziesz w niebie z aniołami”.
A gdy idę do kościoła, serce z radości woła. Niechaj będzie pochwalony, Jezus Chrystus uwielbiony – cytowała słowa ludowej modlitwy.
Pytana, czy odczuwa obecność swojego syna, pani Marianna odpowiedziała: módlcie się o wstawiennictwo ks. Jerzego, to się dowiecie. Zapytana przez dziennikarzy, czy modli się do niego, odpowiedziała: syna można prosić jedynie o wstawiennictwo.

Świętej pamięci Marianna Popiełuszko udała się w dni dzisiejszym po wieczną nagrodę. Niech wraz ze swoim synem, bł. Jerzym oręduje za nami i za Polską u Pana.

źródło: breviarium.blogspot.fr

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości