6,1 C
Nowy Jork

Masowa procesja eucharystyczna: Ponad 200 000 Węgrów czci Chrystusa na ulicach stolicy

Published:

BUDAPESZT, Węgry (LifeSiteNews) – Inspirujący widok pojawił się w stolicy Węgier w zeszłą sobotę. 

Ponad 200 000 osób wzięło udział w procesji eucharystycznej w sercu Budapesztu podczas 52 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Kongres odbył się na Węgrzech w dniach 5-12 września. 

„Byłem głęboko poruszony tym, co wydarzyło się w sobotę wieczorem” – powiedział Eduard Habsburg, ambasador Węgier przy Stolicy Apostolskiej, w komentarzu audio, który przekazał autorowi dr Taylorowi Marshallowi. 

„Tego wieczoru setki tysięcy Węgrów i gości z całego świata wyszły na ulice Budapesztu i szły w ciszy i modlitwie, śpiewając, ze świecami, podążając za Najświętszym Sakramentem przez centrum Budapesztu, jak to było robione przez wieki na całym świecie, ale to stało się bardzo rzadkie w dzisiejszych czasach.” 

Ambasador wyjaśnił, że gdy Święta Eucharystia przechodziła obok, ludzie klękali na ulicy z czcią. Wielu Węgrów publikowało zdjęcia i komentarze, które pokazywały, jak bardzo byli wzruszeni. Jeden z Węgrów napisał: „Jeśli Bóg jest z nami, któż może być przeciwko nam?” 

„[Nasz] kraj […] właśnie przeżył wielką, wielką chwilę” – kontynuował Habsburg. 

„Węgry są zagrożone tak samo jak wiele [innych] krajów: od zagrożenia sekularyzmem, malejącą liczbą uczęszczających do kościoła”. 

Ambasador przewidział, że ta procesja będzie katalizatorem „odrodzenia wiary … skok od Boga” dla narodu węgierskiego. 

Chociaż papież Franciszek stawia cały naród na nogi, Habsburg wyjaśnił, że to było mocą Świętej Eucharystii. 

„Całe miasto zobaczyło, co to znaczy mieć Najświętszy Sakrament na drogach” – powiedział. 

Papież Franciszek, pierwszy papież, który odwiedził Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny od 2000 r., zachęcił uczestników homilii końcowej 12 września, aby nadal „znaleźć czas na adorację”. Jednocześnie zdawał się krytykować pokazy pobożności i wiary w siłę.

źródło: https://www.lifesitenews.com/news/mass-eucharistic-procession-over-200000-hungarians-honor-blessed-sacrament-in-streets-of-capital/

Related articles

Recent articles

spot_img