czwartek, 25 kwietnia, 2024

Kwiat Krew Chrystusa

Share

Istnieje kwiat …

Sprostowanie: Jak zauważyła czytelniczka redakcja podała nieprawdziwą informację. Drzewo nazywa się Metrosideros, którego kwiat tak wygląda. Jedynie, ze względu na wygląd, możemy sobie przezwać ten kwiat Kwiatem Krwi Chrystusa, ale nie możemy podawać, że się tak nazywa. Za pomyłkę przepraszamy.

Metrosideros wyniosły, maori: Pohutukawa (Metrosideros excelsa) – gatunek rośliny z rodziny mirtowatych. Pochodzi z Nowej Zelandii, ale rozprzestrzenił się także w Australii i Afryce Południowej. Ze względu na bardzo twarde drewno wraz z kilkoma pokrewnymi gatunkami z rodzaju Metrosideros nazywany drzewem żelaznym. Kwitnie zwykle w okresie Bożego Narodzenia, stąd zwyczajowa angielska nazwa „Christmas tree”. Drzewo dobrze znoszące trudne warunki na wybrzeżu morskim. Jedno z najbardziej typowych drzew Nowej Zelandii.

Czytaj więcej

Komentarze

2 KOMENTARZE

  1. czy w polsce, jest już dostępne to drzewo , na jaką wysokość rośnie. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ.

  2. Niestety ta informacja nie jest prawdziwa. Roślina przedstawiona na zdjęciu to Metrosideros wyniosły (Pohutukawa). Faktycznie pochodzi z Nowej Zelandii, ale kwitnie na Boże Narodzenie. Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości