poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kto się bawił u Mazurka. Dziesięć wybranych postaci.

Share

W piątek 17 września 2021 r. odbyła się impreza u Pana Mazurka. Oczywiście każdy naprawdę ma możliwość zorganizowania imprezy urodzinowej, ale dlaczego wybuchła afera? Ponieważ na tej imprezie byli posłowie [z prawa i lewa, oczywiście bez maseczek] w czasie, gdy z mównicy sejmowej przemawiał Pan Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli opisując patologie, jak pieniądze podatnika były wydawane w niegospodarny sposób, niezgodne z prawem (mówił o kwotach zaniedbań do pół miliarda zł), a w tym czasie posłowie byli na imprezie u Pana Mazurka.

Zobaczmy kto się bawił na imprezie:

1.

Łukasz Szumowski – Tak, tak, ten sam Pan Łukasz Szumowski, pan profesor Łukasz Szumowski, który jeszcze parę lat temu mówił, że maseczki nic nie dają, a wydawało się, ze pan Rober Mazurek rzeczywiście w jakiś sposób atakował, że próbował dotrzeć do prawdy. Okazuje się, że panowie się po prostu znają, są kumplami (ja nie wyobrażam sobie, że na imprezę urodzinową zapraszam wrogów). Ten sam pan Mazurek z RMF FM, który jeszcze parę lat temu próbował pokazać nam, że w jakiś sposób walczy o prawdę dla Polaków tego samego pana profesora Szumowskiego zaprosił do siebie na imprezę. To się po prostu staje naszą codzienną rzeczywistością. Przypomnijmy sobie taki artykuł z money.pl o tytule „Komornik zlicytuje respiratory od handlarza bronią”. Cena wywoławcza zajętych respiratorów to 30 000 zł za szt., a Ministerstwo Zdrowia dało za każdy z nich 40 000 zł. Skutecznie odzyskujemy należności komentuje rzecznik resortu zdrowia. Czytamy dalej, Ostatecznie firma dostarczyła do Polski 200 respiratorów o wartości 8,95 mln euro. Tym samym spółka E&K zobowiązana była do zwrotu 26,34 mln euro. Skarb Państwa wezwał firmę do zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami. Naliczone zostały kary umowne na kwotę 3,6 mln euro. Firma dokonała zwrotów ponad 14 mln euro, do zwrotu pozostało 11,92 mln euro plus kary umowne, czyli łącznie 15,5 mln euro. I rozumiem, że rzecznik ministerstwa zdrowia skutecznie odzyskuje należności. Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – ówczesnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Czyli prokuratura się nie dopatrzyła niczego, umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień. Profesor jest na imprezie u pana Roberta Mazurka. „Cena wywoławcza przejętych przez Skarb Państwa respiratorów to 30 tys. zł za sztukę. Komornik podał w obwieszczeniu, że respiratory zostały wyprodukowane poza obszarem Unii Europejskiej i nie mają gwarancji producenta. Ewentualny nabywca będzie więc zobowiązany do uregulowania statusu celnego towaru.” Szanowni Państwo, gdybyście kupili respiratory za 40 000 zł za szt. i potem ktoś go wystawił za 30 000 i nie miałby gwarancji producenta, kupilibyście Państwo taki respirator? A panu profesorowi się nic nie stało.

2.

Tomasz Siemoniak z Koalicji Obywatelskiej – cytuję teraz za grzechy-platformy.org. Afera Podsłuchowa – „informacje o korupcji miał przekazać Ryszardowi Kaliszowi generał Janusz”. Taki gość był u Pana Roberta Mazurka.

3.

Piotr Gliński – Minister Kultury

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-wokol-kupna-obrazow-od-fundacji,15,0,2403599.html

„Pod koniec grudnia 2016 roku polski rząd zapłacił za nią 100 mln euro. Rok późnej fundacja poinformowała, że przekazuje swoje pieniądze nowo założonej fundacji o nazwie Le Jour Viendra, z siedzibą w Lichtensteinie.”

„- Chcemy zbadać rolę polityków PiS, rolę pana wicepremiera Glińskiego, który skierował do księcia Czartoryskiego specjalną propozycję zakupu za taką, a nie inna kwotę, w dziwnym trybie, tej kolekcji. Chcemy zbadać dlaczego pan wicepremier naciskał na sąd, aby sąd przyspieszył pewne działania.”

„Mamy do czynienia z gigantyczną aferą, z grabieżą majątku narodowego na kwotę pół miliarda zł”

4.

Michał Dworczyk – szef KPRM https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Dworczyk

W latach 2001–2005 prowadził własną działalność gospodarczą – był współwłaścicielem biura podróży „Pogranicze”.

W latach 90. został skazany przez sąd za nielegalne posiadanie amunicji z okresu II wojny światowej (przechowywał pociski artyleryjskie w piwnicy 9-piętrowego bloku mieszkalnego) na karę 1,5 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania na 3 lata.

W maju 2021 Najwyższa Izba Kontroli złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nadużycia uprawnień przez ministra Michała Dworczyka w związku z przygotowaniami do przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 roku.

W czerwcu 2021 anonimowe kanały na platformie Telegram zaczęły publikowanie listów e-maili pochodzących z prywatnej skrzynki e-mail Michała Dworczyka, która była wykorzystywana do celów służbowo-partyjnych ministra. W wyniku nacisków polskiego rządu Telegram usunął kanały.

5.

Adam Lipiński – wiceprezes NBP

https://www.money.pl/gospodarka/afera-w-kghm-chrzesniak-wiceprezesa-pis-mial-ustawiac-przetargi-zwolniono-pracownika-ktory-poinformowal-o-nieprawidlowosciach-6343289451014273a.html | 28.01.2019.

„Wewnętrzne dochodzenie w KGHM wykazało, że zatrudniony w tej państwowej spółce chrześniak Adama Lipińskiego ustawiał przetargi na 3,2 mln zł. Gdy jego przełożony chciał o tym poinformować prezesa, został zwolniony.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Lipiński

3 lis 2020 — W najbliższą środę 4 listopada 2020 Adam Lipiński, były poseł i wiceprezes PiS, obejmie stanowisko wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Pracował m.in. w Zakładach Odzieżowych „Hanka” w Legnicy. W 2001 należał do twórców Prawa i Sprawiedliwości, doprowadził do rozwiązania PC. Od początku do czasu objęcia stanowiska w NBP w 2020 nieprzerwanie pełnił funkcję wiceprezesa PiS.

https://wiadomosci.wp.pl/najwieksze-afery-tasmowe-6038721266156161g/4 | 2006 rok

„Renata Beger negocjowała z politykami Prawa i Sprawiedliwości warunki, na jakich mogłaby przejść do PiS. Zażądała stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas nagranych kamerą telewizji TVN rozmów, Lipiński zapewniał posłankę, że może to załatwić, wystarczy mu jedna rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim.”

6.

Paweł Borys – szef Polskiego Funduszu Rozwoju

https://businessinsider.com.pl/polityka/pawel-borys-zaatakowany-przez-wiadomosci-tvp-kim-jest-prezes-pfr/pq23jhr

„Paweł Borys kieruje Polskim Funduszem Rozwoju, czyli instytucją, która w czasie pandemii COVID-19 wypłaca kolejne tarcze finansowe dla przedsiębiorstw dotkniętych skutkami obostrzeń. PFR odpowiada też za wiele innych, ważnych dla rządu Mateusza Morawieckiego projektów, jak np. pomoc publiczna dla Polskich Linii Lotniczych LOT” (3 mld zł na ratowanie spółki.)

7.

Adam Hoffman – były rzecznik PiS

https://www.money.pl/gospodarka/adam-hofman-i-jego-marketingowe-imperium-byly-rzecznik-pis-przebojem-wszedl-do-biznesu-6576204197317600a.html | 16.11.2020.

Adam Hofman i jego marketingowe „imperium”. Były rzecznik PiS przebojem wszedł do biznesu

Adam Hofman zniknął z polityki po „aferze madryckiej”. Po tym, jak Jarosław Kaczyński powiedział mu „nie ma przebacz”, zbudował jedną z większych agencji PR w Polsce z milionowymi przychodami. Dziś doświadczenie w tej branży bardzo mu się przyda, bo jego nazwisko pada w kontekście taśm, opublikowanych przez Romana Giertycha.

Początkowo Hofman firmę prowadzi z Mariuszem Sokołowskim, byłym rzecznikiem Komendy Głównej Policji. Z czasem dochodzi jednak coraz więcej znanych nazwisk. W kwietniu 2018 r. prezesem agencji zostaje Sławomir Jastrzębowski – były redaktor naczelny „Super Expressu” i były wicenaczelny „Faktu”. Kilka miesięcy później, jako partner, dołącza Igor Janke, niegdyś znany konserwatywny dziennikarz, autor książki o Viktorze Orbanie.

Partnerem zostaje też Robert Pietryszyn, były prezes Lotosu i członek zarządu PZU. Z czasem dołączają i rozpoznawalni dziennikarze.”

Jak firma radzi sobie finansowo? Przez pierwsze 16 miesięcy ma 6,27 mln zł wpływów i 3,64 mln zł zysku. W 2017 r. jest gorzej – 4,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,07 mln zł zysku netto.

Potem jednak sytuacja się poprawia. W 2018 jest już 7,88 mln zł wpływów sprzedażowych i 3,45 mln zł zysku netto. W 2019 r. jest jeszcze lepiej. Sprzedaż krajowa przynosi firmie 9,18 mln zł, a zagraniczna – 1,16 mln zł.

Zwiększyły się jednak koszty – i to o ok. 80 proc. Zysk netto w tym roku zmalał do 2,62 mln zł.”

https://oko.press/spolka-hofmana-i-przyjaciol-blisko-29-mln-zl-przychodow-w-4-lata-tak-sie-robi-biznes-pr-w-polsce/

„Spółka Hofmana i przyjaciół: blisko 29 mln zł przychodów w 4 lata. Tak się robi biznes PR w Polsce”

„o jego wyrzuceniu z partii przesądziła tzw. afera madrycka. Hofman i dwaj zaprzyjaźnieni z nim posłowie PiS, w październiku 2014 roku wybrali się służbowo do Madrytu.

Polecieli tam wraz z żonami, tanimi liniami lotniczymi. A delegacje rozliczyli tak, jakby każdy jechał oddzielnym samochodem, dzięki czemu dodatkowo zarobili na „kilometrówkach”.

Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie to, że żony polityków pokłóciły się w samolocie ze stewardesą, co zwróciło uwagę najpierw plotkarskich, a później poważniejszych mediów.”

Inni zaproszeni goście..?

8.

Borys Budka (43 l.), KO: Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-22/budka-i-siemoniak-oddali-sie-do-dyspozycji-przewodniczacego-po-ze-swoich-funkcji-w-partii-i-klubie/
Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO; obaj oddali się do dyspozycji szefa PO – poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd Donald Tusk

9.

Władysław Kosiniak-Kamysz (40 l.), PSL: Tego dnia miałem inne zadania, kilkukrotnie zabierałem głos, musiałem doprowadzić do porządku posła Brauna. Poza tym jedna osoba nie może zajmować się wszystkim

10.

Tadeusz Cymański (66 l.), Solidarna Polska: Byłem już zapoznany ze wszystkimi komentarzami w tej sprawie. Dlatego nie chcę wyjaśniać przyczyn swojej nieobecności w Sejmie

11.

Marek Suski (63 l.), PiS: Nie było mnie w Sejmie, bo miałem inne obowiązki https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Suski

„Absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych w Warszawie. Przez rok był zatrudniony w Teatrze Wielkim w Warszawie. Następnie do początku lat 90. pracował w zakładzie rzemieślniczym[1]. Od 1993 do 1996 kierował Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Tarczynie. W latach 1997–1999 był dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu, następnie pracował w spółce akcyjnej „Srebrna”. Współtworzył Porozumienie Centrum, następnie Prawo i Sprawiedliwość. (…) premier Mateusz Morawiecki powołał go na szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM. W 2021 został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia[10] i członkiem utworzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego Rady Doradców Politycznych.”

źródło, stenogram [lekko zmodyfikowany przez naszą redakcję] z live:

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości