niedziela, 23 czerwca, 2024

Kościół na krawędzi? – Marek Miśko

Share

W warszawskiej kawiarni Agere Conte miało miejsce niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem – panem Markiem Miśko. Marek Miśko to nie tylko redaktor, ale także człowiek biznesu oraz opiniodawca, którego śledzi wiele osób i który prowadzi swój własny kanał, Marek Miśko Czuwaj.

Spotkanie obracało się wokół kwestii pobudzania sumienia narodu i zachęcania do wiary. W jaki sposób powinien wyglądać patriotyzm w XXI wieku? To pytanie nabiera coraz większego znaczenia, zwłaszcza gdy pojęcie patriotyzmu staje się coraz bardziej negatywnie postrzegane. Jednakże, większą ideą, która łączy znacznie większe rzesze Polaków, jest wolność.

Podczas spotkania pan Marek Miśko opowiedział anegdotę, która rzuciła nowe światło na kwestię patriotyzmu. Opisał sytuację, gdy zabrał na strzelnicę jednego z ostatnich Cichociemnych i zapytał, co motywowało go do wstąpienia w szeregi tej jednostki. Odpowiedź była zaskakująca: „Chciałem zaimponować dziewczynie”. To właśnie w tym momencie został rozbity mit patriotyzmu jako czystego obowiązku. Ponieważ, jak stwierdził pan Miśko, naszym pierwszym zadaniem jest dbanie o siebie, abyśmy sami nie upadli. Dopiero wtedy możemy mówić o odpowiedzialności względem innych.

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości