środa, 7 czerwca, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatKwarantanna? Nie! Kontakt...

Kwarantanna? Nie! Kontakt z osobą zakażoną nie wystarcza – Sanepid musi zapłacić odszkodowanie

Zapraszam do zapoznania się z BARDZO WAŻNYM artykułem, szczególnie istotnym dla osób zamykanych obecnie w kwarantannie ponieważ miały kontakt z osobą zakażoną. Ta wiadomość może być bardzo przydatna na przykład dla nauczycieli.

Okazuje się, że w rozumieniu przepisów o kwarantannie z zakażonym należy mieć BEZPOŚREDNI KONTAKT. Jeżeli bezpośredniego kontaktu, np dotknięcia, nie było, a przebywaliśmy tylko w pomieszczeniu gdzie znajdowała się osoba zakażona nie ma możliwości zamknięcia nas w kwarantannie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że sanepid w II instancji powinien był rozpoznać sprawę merytorycznie i ustalić, CZY i KIEDY skarżąca FAKTYCZNIE MIAŁA BEZPOŚREDNI KONTAKT z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Obowiązkiem organu II instancji było odniesienie się do zarzutów odwołania, polegających na kwestionowaniu przez skarżącą kontaktu z osobą zakażoną oraz braku dowodów na istnienie takiego kontaktu. Sanepid jednak nie zweryfikował okoliczności, ani się do niej nie odniósł.

https://nczas.com/2021/11/22/sanepid-skierowal-kobiete-na-kwarantanne-przez-mail-ze-szpitala-teraz-musi-zaplacic-odszkodowanie/

Pod linkiem orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie w tej sprawie można zapoznać się ze szczegółami orzeczenia, a szczególnie z podstawami prawnymi.

Myślę, że jednymi z istotniejszych zapisów są:

„Przepisy ustawy o zapobieganiu chorobom zakaźnym dają zatem podstawę do wydania decyzji o poddaniu osoby obowiązkowej kwarantannie w sytuacji STYCZNOŚCI z osobą zakażoną SARS-Cov-2”

oraz

„Organ II instancji winien był rozpoznać sprawę merytorycznie i ustalić czy w sprawie zostały spełnione przesłanki wydania decyzji o poddaniu skarżącej obowiązkowej kwarantannie- a zatem CZY i KIEDY skarżąca miała KONTAKT BEZPOŚREDNI z osobą zakażoną SARS-CoV-2.”

Szanowni Państwo, z powyższego wynika ni mniej ni więcej, że na kwarantannie można zamknąć tylko i wyłącznie osoby, które miały STYCZNOŚĆ z zakażonym. Samo przebywanie w tym samym pomieszczeniu co osoba zakażona nie jest przesłanką do skierowania na kwarantannę.

https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/94BB6C78C9

Zobacz również: Jak wysłać Pismo do sanepidu

Wzory pism na: Naszkobior.pl/pisma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl