Konsumpcjonizm w odwrocie

Nie dość, że w USA mamy obecnie ponad 20 mln bezrobotnych. Nie dość, że niskie ceny ropy grożą zapaścią całego sektora gospodarki. Nie dość, że baby boomersi zaczną przechodzić wkrótce masowo na emerytury. Nie dość, że drukuje się pieniądze bez żadnych ograniczeń a oszczędzanie jest od dawna fikcją. Nie dość, że młode pokolenie postmodernistów jest zupełnie niezdolne to twórczej pracy. Nie dość, że panoszy się zaraza. Nie dość, że dzietność jest na tragicznym poziomie, głównie przez rozwody i aborcję.

Najwyraźniej to nie dość, ponieważ w USA masowo zamyka się również placówki handlowe, serce amerykańskiego konsumpcjonizmu. To znak przemijającej epoki panowania wielkiego imperium. Już wkrótce cały świat zrozumie, że król jest nagi.

Odpowiedzią na kryzys jest Katolicka Nauka Społeczna, ale o tym wkrótce.

na podstawie:

Avatar
Redakcjahttps://www.eprudnik.pl
Co jest na eprudnik.pl? Lepiej by było zapytać, czego tu nie ma? Sama część portalu z artykułami społeczno-religijnymi zawiera kilkaset pozycji. Poczytnych pozycji, które sprawiają, że eprudnik.pl jest znany nie tylko w Prudniku. Tak, Prudnik to nasze lokalne środowisko, w którym żyjemy i aktywnie działamy. Praca zawodowa? Obraca się wokół technologii informatycznych, internetu i bezpieczeństwa danych. Więc co tu jest? Sprawdźmy razem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOWE