piątek, 24 maja, 2024

Hołd Tuski

Share

fot. PAP za wpolityce.pl
fot. PAP za wpolityce.pl

Witam serdecznie, Króluj nam Chryste.

W załączeniu zdjęcie, które może wstrząsnąć. Poniżej zestawienie artykułów, które mocno porusza.

Okropne, przerażające zdjęcie. Poza średniowiecznymi hołdami lennymi i obrazami pańszczyźnianych chłopów bijących pokłony dziedzicowi nie widziałem tak sportretowanej uniżoności. Polski premier w niewolniczym pokłonie wobec prezydenta Rosji. Władimir Putin  patrzy na Donalda Tuska spokojnie, z lekkim uśmiechem pobłażania, a raczej politowania. Mimo, że jest niższy, patrzy na Tuska z góry. Patrzy jak kot na mysz, jak wąż na dygoczącego z przerażenia królika, albo raczej jak właściciel na niewolnika, który nabroił i teraz błaga o łaskę. A Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk kornie pochylił głowę, wzrok wbity gdzieś w klapę Putina, nie śmie polski premier spojrzeć w oczy swemu panu i władcy, minę ma wystraszoną, niepewną, kuli się jakby oczekiwał ciosu. Właśnie jak niewolnik, który błaga o łaskę. Za chwilę będzie całował w rękę, za chwilę padnie na kolana, obejmie i ucałuje buty.

Na uwagę zasługuje fakt, że Putin traktuje już Polskę jako swoją własność. Rosjanie mawiają – „Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica” (kura nie jest ptakiem, a Polska nie jest zagranicą). Ponad 150-letnia obecność Polski w rosyjskiej strefie wpływów sprawiła, że kolejni lokatorzy Kremla uważają ten stan rzeczy za naturalny i wszelkimi sposobami chcą jego utrzymania.

Poniżej kolejny przykład zwiększania wpływów Rosji w Polsce.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB – ФСБ, Федеральная служба безопасности Российской Федерации), otrzymała rozkaz od prezydenta Putina podpisania umowy z polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego (SKW). Rozporządzenie Putina ukazało się na stronie internetowej, na której publikowane są akty prawne Federacji Rosyjskiej. Z dokumentu wynika, że decyzję tę prezydent podjął na wniosek samej FSB, po konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych FR.

– To przede wszystkim jest bardzo dziwne, dlatego że FSB jest służbą cywilną i jeżeli miałoby współpracować to ze służbą cywilną w Polsce, czyli Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a nie służbą wojskową jaką jest służba kontrwywiadu wojskowego. Już ten fakt wywołuje olbrzymie zdziwienie i zastanawia mnie z jakich to powodów miałoby dojść do zawarcia jakiegokolwiek porozumienia pomiędzy rosyjską służbą cywilną, a polską służbą wojskową. Tak czy inaczej Rosję należy traktować jako państwo nam wrogie. Podpisywanie jakichkolwiek porozumień i umów o współpracy służb specjalnych powinno być bardzo dokładnie badane – powiedział Bogdan Święczkowski.
Rzeczywiście wydaje się, że po raz kolejny Putin wysyła sygnał – zarówno do Polaków jak i całego świata. Przypomina i ogłasza: Polska jest moja. Mówi opinii międzynarodowej, że w Polsce można robić interesy, można pod płaszczykiem demokracji załatwiać swoje sprawy, ale jedno musi być jasne: Polska jest elementem rosyjskiej sieci, którą niczym sowiecki dyktator włada Władimir Putin.

W tę sieć Polskę wtłoczyła koniunkturalna postawa elit rządzących Polską. Przynajmniej od 2009 roku widzimy w Polsce groźne zbliżenie z Rosją.

Wydaje się, że początkowo było wiernopoddańcze zachęcanie do wejścia na teren Polski, zachęty i próby zainteresowania silniejszą dominacją ze strony Moskwy. Obecnie Polska jest tak silnie opleciona mackami rosyjskimi, że władze przestają mieć możliwość samodzielnych manewrów bez wytycznych i zgody Kremla. A Kreml jest tego świadomy – szczególnie po 10/04 – i chętnie korzysta z Polski, jako narzędzia do prowadzenia swoich interesów w Europie.

Wygląda na to, że faktycznie tracimy suwerenność.

 

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości