poniedziałek, 25 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Przygotowano grunt pod przekręt...

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...
Strona głównaOkiem KatolikaHare Kriszna, hare,...

Hare Kriszna, hare, hare – czy wiesz co to znaczy?

Do niedawna nie widziałem nic nadzwyczajnie złego w osobach chodzących z ogolonymi głowami, w powłóczystych szatach, tańczących i pośpiewujących sobie krótkie wezwanie „Hare Kriszna, hare, hare”. Ot kolejni nieszkodliwi biedacy. Prawda o tym ruchu jest jednak dużo bardziej wstrząsająca, a wessani przez sektę ludzie prawdopodobnie nie wiedzą w czym biorą udział.

Wysłuchałem wykładu Andrzeja Wronki „Świadkowie Jehowy metodologia”, którym poruszył on problem dyskutowania z przedstawicielami różnych innych religii. Od około 1:14 nagrania opowiada o swoich spotkaniach z wyznawcami hinduizmu, których popularnie w Polsce nazywamy krisznowcami. Pan Andrzej został zaproszony przez organizatorów Przystanku Jezus do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przystanek Jezus jest alternatywną imprezą organizowaną przez katolików dla Przystanku Woodstock, który organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na Przystanek Woodstock wolny wstęp mają właśnie krisznowcy i cieszą się oni poparciem organizatorów, natomiast księża katoliccy nie są tam mile widzianymi gośćmi. Pan Wronka nie miał możliwości uczestniczenia w Przystanku Jezus, ale zaproponował, że może przeprowadzić szkolenie dla animatorów tej imprezy. Szkolenie było niezwykle krótkie i tak na prawdę wysadziło całą ideologię krisznowców w powietrze w czasie 5 minut.

Korzystając z angielsko-sanskryckiego słownika podał informację co oznaczają dwa sanskryckie słowa KRISNA i HARE.

KRISNA oznacza wprost – CZARNY, ZŁY, NIEGODZIWY, a także ZŁO w sensie moralnym, jako rzeczownik niemęskoosobowy oznacza NOC, CIEMNOŚĆ, MROCZNOŚĆ;
HARE oznacza – BOSKI.

Tak więc radośnie wykrzykiwane przez krisznowców „Hare Kriszna, hare, hare !!!” można by przetłumaczyć wg tego ducha następująco:
O BOSKI CZARNY, BOSKI, BOSKI !!!
O BOSKI ZŁY, BOSKI, BOSKI !!!
O BOSKI NIEGODZIWY, BOSKI, BOSKI !!!
O BOSKIE ZŁO, BOSKIE, BOSKIE !!!
O BOSKA CIEMNOŚCI, BOSKA, BOSKA !!!
O BOSKA NOCY, BOSKA, BOSKA !!!
O BOSKA MROCZNOŚCI, BOSKA, BOSKA !!!

Choć bezpośrednie tłumaczenie sanskryckiego tego słowa na angielski potwierdza takie tłumaczenie, to jednak prawda nie leży w bezpośrednim przetłumaczeniu, lecz zrozumieniu, że to nie jest dobra „modlitwa”. Polskie wydanie Wikipedii również jako pierwsze znaczenie podaje słowo „czarny” lub „ciemny”, potem rozwijana jest hipoteza pochodzenia tego imienia od dwóch słów:
„kṛṣ” – znaczy przyciągać;
„na” jest sanskryckim korzeniem słowa ananda – szczęście;
Stąd mamy tłumaczenie imienia Kryszna w tradycji gaudija wisznuizmu jako „wszechatrakcyjny”.
Dalej znajdujemy:
Czasem jego imię jest tłumaczone jako „błękitnoczarny”, a nie „czarny” i jego kolor skóry jest opisywany jako „kolor burzowej chmury”.
oraz
Zwolennicy awatara Wisznu podają podobne tłumaczenie, np. Adi Śankara twierdzi, że „Kryszna” jest 57. imieniem Wisznu i oznacza także: „istnienie wiedzy i błogosławieństwa”.

Jednak fakty mówią same za siebie, powtarzając wezwanie „Hare Kriszna, hare, hare” wołamy demona i ubóstwiamy go. Prawdziwa, rzeczowa informacja jest najsilniejszą bronią. Prawdopodobnie osoby usidlone przez krisznowców nie wiedzą z czym tak na prawdę mają do czynienia, bo przedstawiane jest im drugie znaczenie imienia, i przykładają rękę do wielbienia demonów.

Potwierdzają to doświadczenia ks. Olszewskiego, który jest sercaninem, egzorcystą diecezji kieleckiej i znanym rekolekcjonistą. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej czytamy:

Ksiądz Olszewski wspomina też przypadek kobiety, która opowiadała mu o działalności ruchu Hare Kriszna. – Wyjaśniła mi, że krisznowcy co roku wcale nie przechodzą wybrzeżem Bałtyku i biją w bębenki ot, tak sobie. Oni wtedy przyzywają złe duchy, aby wstąpiły w ludzi, którzy leżą na plaży – podsumowuje.


Link do stowarzyszenia Effatha , która pomaga i przestrzega przed działalnością sekt: http://www.effatha.org.pl/

Link do informacji o ruchu hare kriszna http://www.psychomanipulacja.pl/

Skan strony ze słownika z tłumaczeniem słów hary kryszna:sanscrypt

na podstawie:

Tag: Hare Hari Kriszna Kryszna

37 KOMENTARZE

 1. Kolor skory to ewidentnie kolor skory „szarakow” czyli UFO.
  Oni maja szary odcien skory i przebywali
  w Indiach kilka wiekow. Jeden z nich slynny
  Bog Brahma byl „szarakiem-kosmita” ktory walczyl ze swoimi wrogami bronia nuklearna.
  „Straszna bron Brahmy”…

 2. Kolor skory to ewidentnie kolor skory „szarakow” czyli UFO.
  Oni maja szary odcien skory i przebywali
  w Indiach kilka wiekow. Jeden z nich slynny
  Bog Brahma byl „szarakiem-kosmita” ktory walczyl ze swoimi wrogami bronia nuklearna.
  „Straszna bron Brahmy”…

 3. PiotrBush, mocno spłycasz, bo w hinduizmie, z którym Kryszna jest powiązany, tak samo jak w chrześcijaństwie współżyć się powinno w małżeństwie i tylko w celu płodzenia dzieci.
  Przyjemność ma pochodzić z uwielbienia jego Osoby Boga i pochodzącej z tego uwielbienia przyjemności. Sama osoba wielbiąca ma odczuwać przyjemność w kochaniu Kryszny, ale nie fizycznym… Tylko duchowym.

 4. Trafiłem tu przypadkiem bo odsłuchaniu starego, dobrego kawałka Alchemist Project – Krishna (Radio Edit). Polecam dla relaksu i zatopienia topora w dyskusja nad wyższością danej religii nad drugą :) Miłego !

 5. Ten grafomański artykuł to jakaś gównoburza,jawna prowokacja.Autor nie ma kompletnie żadnej wiedzy i opisuje wyznawców Kriszny jak typowy ciemnogrodzki moherowy beret.Niech poczyta i dowie się dlaczego ten bóg ma skórę koloru burzowej chmury i co to jest mantra.Czyz katolickie odmawianie różańca i chociażby nabożeństwo majowe nie jest mantrowaniem???A o tym,że Jezus od 12 do 33 roku życia przebywał w Indiach nikt nie odważy się powiedzieć,????A gest uniesionej dłoni z dwoma wystawionymi palcami jak często przedstawiany jest Jezus to nie mudra życia i pokoju??? Trzeba czytać a nie podjudzać.Nie neguję żadnej religii bo żadna mnie nie obchodzi,właśnie jestem w trakcie wystąpienia z kościoła katolickiego.Uważam że religie powstały po to tylko aby rządzić ludźmi,zastraszać ich,mówiąc kolokwialnie trzymać krótko przy ziemi za pysk.

  • Ej, wyluzuj. Widze inspiracje Barankiem Ch.Moora ale to tylko powiesc 😀 Nie odchodz z kk. Teraz byc moze nie widxisz sensu ale poszukaj go, pogadaj z mądrym teologiem, db księdzem i spojrz na nowo. W Dzisiejszym swiecie katolicyzm nie jedt modny, ale jedyny daje spokoj. W buddyzmie jest tylko na początku, potem sie zaczynaja loty…

 6. Porównywanie chrześcijaństwa do tej sekty to najglupsza teza jaka może istniec.
  1.Obie te religie nie istnieją jednakowo długo, ta nowsza sekta nie musiała walczyć o przetrwanie przez trudną erę średniowiecza.
  2. To, że narazie nie zabijają zwierząt nie oznacza, że tego nie będą robić później jak im przestanie zależeć na zdobywaniu kolejnych wiernych bo będą ich mieć wystarczająco ,żeby na ich koszt przetrwać.

 7. Nie slyszalem zeby Krysznowcy wyrzynali ludzi na podbitych kontynentach palili ludzi na stosach i zbierali np w kosciolach „na tace” ;))) i zmuszali sila do wstepowania w swe szeregi :))) Wrecz przeciwnie czestuja po „mszy na czesc Boga” tzw. Prasadam czyli posilkiem (vegetarianskim – nie wyrzynajac rownierz niewynnych zwierzat tak jak to robia inni)… Poza tym Hare Kryszna i Hinduizm to nie jest jedno i to samo… totez najpierw lepiej sie przygotowac niz wypisaywac glupoty…. Radze zajzec do tej „sekty” i najpierw poznac troche ich filozofii niz wypisywac glupoty.

  • Sformułowanie „Czarna Madonna” wywodzi się, jak łatwo zauważyć, z wizerunku w jaki sposób Matka Boża została przedstawiona na częstochowskim obrazie. Jest to piękne sformułowanie jednego z wizerunków Matki Bożej. W przeciwieństwie tego leży sformułowanie (i określenie przymiotów osoby) „O Boski czarny”.

 8. Ale ludzie daja się nabierać,na jakies oryginalne,orientalne slowka.Kriszna to jest po prostu…interes,ktory szuka naiwnych do sekty,ktorzy będą ich finansować.Daje im się jedzenie,czesto z narkotykami,najpierw zostają ich”klientami”,a potem”czlonkami”,którzy daja im kase.

 9. Dawno nie czytalam wiekszej bzdury …. jestem na przystanku i na kazdym kroku ksieza i zakonnice . Z Kryszna nic mnie nie laczy ale nawet dzieci wiedza ze to co spiewaja znaczy „Usuń zło”, „wyrzuć ciemność”, „niszcz niegodziwość”, „odrzuć mrok…. jest jeszcze jedno znaczenie ich przyspiewek ” uwielbienie ciemnoskurego Radha . Wiec zanim zaczniesz tlumaczyc w translatorze nastepnym razem to wybierz poprawny jezyk -do osoby piszacej ten tekst . Bo zablysnac trzeba umiec .

 10. Tylko że hare krsna wołano już 5tys lat temu natomiast amen 2tys a biblia wyklucza istnienie ewolucji

 11. Największe kłamstwa jakie czytałem. Jaki demon jakie zło? Może dla katola ale dla hinduskiej kultury kriszna jest jak Bóg! Różni się tylko wiekiem! Jezus to jakaś parodia. Kriszna tysiące lat temu na ziemi panował jak poczytać i popytać to jest najstarsza nadal praktykowana religia. Niebieski kriszna ciskajacy gromami trochę przypomina ojca niebieskiego lub Zeusa…każda religia próbuje nieudolnie naśladować starsze religie z nadzieją wyparcia… Tak samo 24 grudnia występuje w paru starszych religiach. Narodziny horusa Boga słońca w Egipcie który urodzony z dziewicy został zabity i powstał z martwych. I to parę ty lat przed Jezusem, tak jak i on miał 12 „uczniów” nikogo nie dziwią wszelkie podobieństwa w wielu religiach?? A i tak ludzie będą się sprzeczac do końca istnienia ziemi o to który wymyślony bóg jest bardziej prawdziwszy choć żadnego nie widzieli….. Artykuł napisany z du*y bez podparcia jakąkolwiek wiedzą niekatoliczna xd

  • A dinozaury miały zęby… Jezus to nie jest parodia. Żył naprawdę, historycy z tym nie polemizują. Horus, Kryszna i inni zostali wymyśleni.

 12. A czy autor tekstu sprawdził że znaczenie „czarny” odnosi się do koloru skóry (granatowego) Kryszny?
  Nie sprawdził, ale uległ pewnie jakimś katolickim manipulacjom oczerniającym wszystko co nie jest katolickie. Autorze – pomyśl – z takiego rozumowania (interpretowania słowa czarny (w sensie ciemny kolor skóry)) wynika że każdy człowiek który ma czarną skórę jest złem.

  • Jestem Chrześcijaninem praktycznie odkąd sięgam pamięcią. Natomiast NIE wyklucza to LOGICZNEGO MYŚLENIA. Tym artykułem autor przynosi wstyd Naszej Wspólnocie. Nie z powodu treści lecz z powodu bezlogicznego wywodu, pisząc co innego a wnioskując z innych przesłanek. PS. Zacytuję: „Madonno, Czarna Madonno, jak dobrze Twym dzieckiem być. O pozwól Czarna Madonno w ramiona Twoje się skryć…” i kolejny” Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni…”

 13. co za idiota wpadł na pomysł aby tłumaczyć z sanskrytu na polski używając słownika angielskiego. z Polskiego na Słowacki tez trzeba tłumaczyć przekładając najpierw na francuski? Polski jest 100 razy bardziej podobny do Sanskrytu niż do Angielskiego. Dlatego te tłumaczenie wprowadza niepotrzebny szum. Słowa Hare Kriszna nie wymagają tłumaczenia na Polski, te słowa nie brzmią może na pierwszy rzut oka po polsku ale bardziej po Słowacku. Jak ktoś zna słowacki to nie potrzebuje w ogóle tłumaczenia. Nazwa jest jednoznaczna. Poco wam te słowne wygibasy?

 14. Kriszna od Jehowy mają jedną wspólną cechę- żaden nie istnieje. Jednak celebrowanie religii tańcem i śpiewem wydaje mi się szczęśliwsze, niż siedzenie w pustej, kamiennej skorupie i przepraszanie za bycie człowiekiem.

  • 1. A Jezus żyje!
   2. Jezus dale życie – to doczesne (również szczęśliwe) i to wieczne
   3. Jezus jest Królem i będzie sądził swoich poddanych, wszystkich ludzi, Ciebie i mnie – więc warto się zastanowić bardziej, jaką religię wybrać
   4. To „krisznowcy” przepraszają za bycie człowiekiem wierząc w reinkarnację

 15. imiona Kryszna i Rama odnoszą się do samego Boga i oznaczają: „wszechatrakcyjny” i „źródło wszelkiej przyjemności”, a Hare odnosi się do boskiej energii

  • Ale się przygotowałeś jak Filip z konopi lub sroce z pod ogona .Obraz Jasnogórskiej Madonny został przemalowany po napadzie czeskich Husytów.Kryszna jest źródłem przyjemności czyli kolokwialnie bzykania , a gdzie odpowiedzialność jakoś jej w Indiach nie widzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast. Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl