czwartek, 18 lipca, 2024

Gospodarka musi funkcjonować, aby za chwilę nie nastąpił wielki kryzys

Share

Szanowni Państwo,
czy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy u progu ogromnego kryzysu? Zatrzymywana jest jakakolwiek aktywność gospodarcza, społeczna i religijna, która to, jeżeli stanie, doprowadzi do jeszcze większego zagrożenia bytu człowieka niż wyolbrzymiona (naszym zdaniem) walka z koronawirusem.


Aktualizacja 02.04.2020

W artykule Co nas dopadło? Dwie epidemie w jednej [ANALIZA] syntetycznie i mądrze ujęto problem z koronawirusem oraz podpowiedzi, na czym powinny się skupić działania rządu. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.


Dr Milewski rzeczowo tłumaczy, że metoda izolacji podjęta w Polsce jest błędna.


Ośrodek wypoczynkowy MAX jedną z ofiar izolacji

basen maxjar 01

Jest w centrum Gór Opawskich, znany ośrodek Pana Adama Maksymów, Ośrodek wypoczynkowy MAX (www.maxjar.pl). Pan Adam właśnie zamknął cały ośrodek z powodu odwoływania wszystkich rezerwacji na komunię, wesela, turnusy rehabilitacyjne i zwykłe rezerwacje wypoczynkowe. Został sam z wielkimi kosztami utrzymania ośrodka i kilkudziesięciu osób. Podczas rozmowy nie krył, ten już 75-letni właściciel, żalu z tego, że jego znajomi są na emeryturze, wyjechali do domku w lesie i sobie spokojnie odpoczywają.

„Co mam zrobić ja z całym tym ośrodkiem, kosztami utrzymania basenu, dezynfekcji, kosztów utrzymania pracowników i kosztami życia nie mając w tej chwili ani złotówki z biznesu”

– pyta retorycznie właściciel ośrodka, potocznie znany jako Max.


W kolejnym wywiadzie Piotra Lisickiego znajdziemy trochę szerzej omówienie błędnych decyzji powodujących problemy firm.

Powyższe niech nas skłoni do zastanowienia się nad tą sytuacją.

Czytaj więcej

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości