środa, 31 maja, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatGender rewolucja w...

Gender rewolucja w natarciu

Kim jesteśmy my, Polacy, że dajemy się porwać obietnicy zniszczenia tego, co stanowi największą wartość?

Seks edukacja już w przedszkolu, gender na studiach, w tak zwanym międzyczasie przyzwolenie i instytucjonalizacja związków różnych konfiguracji z najbardziej niebezpieczną adopcją dzieci włącznie. 

Bóg daje życie, szatan nie potrafi tego zrobić i może dlatego tak mocno atakuje tę sferę w życiu ludzi. I choć nigdy dotąd seks nie był tak „prosty”, to demografia pokazuje, że sprowadzono go do przyjemności, którą filozofia nazywa delectabile, a polityka pokazuje, że można go wykorzystać w walce o fotele w europarlamencie czy w sejmie.

W tym kontekście kilka słów Dietricha von Hildebranda o tzw. wychowaniu seksualnym w szkole.

Innym przerażającym postępowaniem totalitarnym jest wprowadzenie wychowania seksualnego do szkół. Depcze się prawo rodziców do wychowania dziecka i jest to niesłychana ingerencja o charakterze totalitarnym. Ale znacznie bardziej haniebne jest ingerowanie w duszę dziecka: przedstawia mu się w zneutralizowanej formie, publicznie, w klasie szkolnej, pewną dziedzinę, która należy do szczególnie intymnej sfery życia ludzkiego. Jest to sfera, która dla każdego człowieka stanowi tajemnicę, do której istoty należy, iż nie można jej się nauczyć ani zobiektywizować tak, jak inne dziedziny: języków, nauk przyrodniczych, matematyki. Każdy człowiek musi odkryć tę sferę na swój własny sposób. Powinna być nad nią rozpostarta zasłona aż dziecko osiągnie dojrzałość, by mogło zrozumieć, że ta sfera jest w sposób szczególny podporządkowany miłości małżeńskiej, niepowtarzalnemu wzajemnemu darowi z siebie. Naukowe objaśnienia udzielane już sześcioletnim dzieciom oraz traktowanie seksualności bez emocji, jako sfery czysto biologicznej, fałszuje tę dziedzinę oraz stosunek do niej.

Powstałe szkody są nie tylko ogromne z moralnego punktu widzenie, ale i zgubne z czysto ludzkich względów. Neutralizacja seksualności, wynikająca z publicznego charakteru przestrzeni szkolnej — tym bardziej, że sfera ta staje się przedmiotem nauczania — jest formą odczłowieczenia i niesłychaną totalitarną ingerencją państwa.

Łącznie ponad 40 proc. głosów w katolickim kraju oddano  w wyborach do PE 2019 r. dla ugrupowań, które prześcigają się w nienawiści do Kościoła, życia ludzkiego i rodziny, promujące homoseksualizm i wprowadzanie seks edukacji do szkół, każe nam dzisiaj postawić pytanie: kim jesteśmy my, Polacy, że dajemy się porwać obietnicy zniszczenia tego, co stanowi największą wartość?


na podstawie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl